20.03.2024 | A
Slovenci na Malto po dobro tekmo

Slovenska nogometna reprezentanca bo danes popoldne odpotovala na Malto, kjer jo v četrtek ob 19. uri čaka prva pripravljalna tekma za letošnje evropsko prvenstvo v Nemčiji.

Na novinarski konferenci na Brdu pri Kranju je namesto selektorja Keka, ki je bil odsoten zaradi smrti v družini, svoje misli pred tekmo strnil pomočnik Boštjan Cesar. Poudaril je, da so priprave potekale dobro in brez večjih težav, vse treninge je opravil tudi Benjamin Verbič, ki je bil malce načet, manjše skrbi ima le Sandi Lovrić.

"Nekatere spremembe bomo v ekipi opravili že na prvi tekmi, zadnje informacije bodo igralci dobili danes. Nikakor ne bomo pustili, da Malta vodi igro, ampak bomo skušali takoj visoko napasti," je dejal Cesar in se ozrl na ekipo Malte.

"Malta napreduje iz leta v leto. Na precej tekmah je pokazala lepo igro, prihaja v priložnosti, mogoče jim manjka nekaj kakovosti pri zaključkih, ampak je zanimiva ekipa. Maltežani bodo imeli toliko priložnosti, kot jim jih bomo mi dovolili. Poskušali bomo celo tekmo nadzorovati ritem in seveda zmagati," je še povedal Cesar.

Kapetan Jan Oblak je poudaril, da sta pomembni obe marčevski tekmi, tako proti Malti kot v torek doma proti Portugalski. "Čakata nas dve pomembni tekmi v pripravah na EP. To je to, kar smo vsi čakali. Proti Malti bo tudi pomembna tekma, tako kot vsaka. Tudi izid bo pomemben, ker se s pozitivnim izkupičkom dviguje samozavest. Verjamem, da bomo pokazali dobro igro in bomo na koncu zadovoljni," je dejal Oblak.

Slovenija si je z zadnjimi uspehi in uvrstitvijo na EP zagotovila določen status. "Ta pa se v nogometu hitro menja. Pomembna je vsaka naslednja tekma. Uvrstili smo se na EP, ampak to je preteklost. Zdaj so novi cilji in nove želje. Moramo vse narediti, da status ohranimo in nadaljujemo dober niz," je pristavil Oblak.

Tudi on je dodal, da si na EP želijo doseči lep rezultat, ne le nastopiti tam. "Tudi zato sta ti dve tekmi pomembni, vsak tekmec je vreden spoštovanja. Tudi tekma z Malto ne bo lahka, saj tudi ona napreduje iz leta v leto. Veliko ekip je imelo na Malti težave, tudi mi. Tako da pričakujem trdo tekmo in treba bo dati vse od sebe," je še povedal Oblak.

Z Malto, 172. na lestvici Mednarodne nogometne zveze, so se Slovenci, ki so 55. na svetovni lestvici, nazadnje merili v kvalifikacijah za SP 2022 in obakrat zmagali, v gosteh z 1:0, doma pa s 4:0. Sicer pa ima Slovenija v medsebojnih tekmah z Maltežani še pet zmag in neodločen izid. Po Malti pa Slovence v torek v Stožicah čaka še težko pričakovani obračun s Portugalci.

Tekst: STA, MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 16.09.2025 | A
    Vipotnik v polno na četrti zaporedni tekmi
    Naši fantje so po reprezentančnem premoru spet oblekli klubske drese. Žan Vipotnik je za Swansea zadel že na četrti zaporedni tekmi, Jan Oblak pa je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno ob pomembni zmagi nad Villarrealom.
  • 09.09.2025 | A
    Odmevi po porazu v Švici
    Slovenska nogometna reprezentanca je prvi cikel kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 končala z domačim remijem proti Švedski in bolečim porazom v Švici.
  • 08.09.2025 | A
    Slovenija nemočna v Baslu
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Baslu na drugi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 izgubila proti Švici z 0:3 (0:3).
  • 08.09.2025 | A
    Slovenija danes v Švici
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Baslu igrala drugo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Tekmec bo Švica, ki bo v vlogi papirnatega favorita, toda v slovenskem taboru napovedujejo boj za nov pozitiven izid.
  • 07.09.2025 | A
    Kek: Vsaka točka šteje
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v ponedeljek ob 20.45 v Baslu igrala drugo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Tekmec bo Švica, ki bo v vlogi papirnatega favorita, toda v slovenskem taboru napovedujejo boj za nov pozitiven izid.
  • 06.09.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Švedsko
    Uvodna tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo je za nami. Slovenska izbrana vrsta je v razprodanih Stožicah gostila Švede in v izdihljajih srečanja iztržila pomembno točko.
  • 05.09.2025 | A
    Vztrajni Slovenci v polnih Stožicah dvakrat izničili vodstvo Švedov
    Reprezentanca Slovenije je kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2026 odprla s točko. Švedi so v polnih Stožicah dvakrat povedli, a so se vztrajni Slovenci obakrat vrnili in izenačili. 
  • 05.09.2025 | A
    V prodaji vstopnice za oktobrsko tekmo s Švico
    Slovenska nogometna reprezentanca bo oktobra odigrala novi tekmi v kvalifikacijah za SP 2026. Izbranci Matjaža Keka bodo 10. oktobra gostovali na Kosovu, 14. oktobra ob 20.45 pa se bodo v ljubljanskih Stožicah pomerili še s Švico. Vstopnice za domačo tekmo so že v prodaji.
  • 05.09.2025 | A
    Slovenija pričenja kvalifikacije v razprodanih Stožicah proti Švedski
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo na uvodni tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2026 nocoj v razprodanih Stožicah pomerila s Švedsko.
  • 04.09.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Švedsko
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v petek, 5. septembra 2025, ob 20:45 v Stožicah pomerila s Švedsko. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.

DELI NA