12.11.2020 | U21
Slovenci remizirali z evropskimi podprvaki

Milenko Ačimović se je na klopi mlade izbrane vrste debitiral z remijem. Slovenci so v Braunschweigu remizirali z aktualnimi evropskimi podprvaki Nemci. Gostitelji so tik pred odmorom povedli z enajstmetrovko Wintzheimerja, Slovenija pa je izenačila v uvodni minuti drugega polčasa, ko je z bele točke zadel Medved. Poraz Nemcev je v zaključnih minutah preprečil vratar Dahmen. 

Mednarodna prijateljska tekma:

NEMČIJA U21 : SLOVENIJA U21 1:1 (1:0)

Strelca: Wintzheimer (42'/11m); Medved (46'/11m)
Nemčija: Grill, Jaeckel, Maier, Burkardt, Özcan, Jakobs, Krüger, Leitsch, Passlack, Raum, Wintzheimer. Igrali so še: Vagnoman, Kother, Mai, Dahmen, Ambrosius, Handwerker, Berisha, Nmecha, Dorsch. Selektor: Stefan Kuntz.
Slovenija: Vekić, Rogelj, Stojinović, Zaletel, Ploj, Horvat, Brekalo, Elšnik, Matko, Medved, Štor. Igrali so še: Prelec, Svetlin, Celar, Ogrinec, Pečar. Selektor: Milenko Ačimović.

Reprezentanca Nemčije je dvoboj s Slovenijo izkoristila kot pripravo na odločilno tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ko bo v torek, prav tako v Braunschweigu, gostila Wales. Novi selektor Ačimović je v srečanje poslal enajsterico, ki se je z evropskim podprvakom podala v odprt boj za zmago. Slovenci so že v uvodnih minutah nekajkrat izkoristili nezbranost domače zasedbe, a niso prišli do zaključnega udarca. 

V prvem polčasu so bili podjetnejši Nemci, ki so si pripravili več zaključnih udarcev, a so bili nevarni tudi Slovenci. V 32. minuti je po samostojnem prodoru in preigravanju z 20 metrov sprožil Aljoša Matko. Lennart Grill je bil na pravem mestu. Na drugi strani igrišča je nekaj posredovanj zbral tudi Igor Vekić, ki je bil na najresnejši preizkušnji v 42. minuti. Domača reprezentanca je tedaj povedla s strelom z enajstmetrovko, ki jo je po prekršku Žana Zaletela izvedel Manuel Wintzheimer. Tik pred odmorom je po predložku Aljoše Matka nevarno meril Žan Medved.

Prav napadalec Slovana iz Bratislave je na sceno stopil tudi v uvodni minuti drugega polčasa. Gostitelji so v nadaljevanje tekme krenili s kar sedmimi novinci, eden od njih, Stephan Kofi Ambrosius, pa je v kazenskem prostoru na tla spravil Medveda, ki se je izkazal kot zanesljiv udarec strela z bele točke. Sledil je odgovor Nemčije, ki je v peti minuti drugega polčasa zapretila preko Passlacka. Strel z desne strani kazenskega prostora je poletel mimo bližnje vratnice. 

Še nevarnejša je bila situacija v 62. minuti. Slovenska obramba je po prostem strelu z desne strani igrišča pozabila na Floriana Krügerja, ki se je znašel sam pred Igorjem Vekićem, a nekoliko slabše zadel okroglo usnje, ki ga je z nekaj težavami ukrotil čuvaj slovenske mreže. S strelom iz igre so nevarno zapretili tudi Slovenci. Rezervist Žan Celar je v 73. minuti sprožil z razdalje 20 metrov, meril v zgornji levi kot vrat Finna Dahmena, ki pa se je izkazal z odlično obrambo.

Nemški vratar se je izkazal tudi v 88. minuti, ko so Slovenci prišli še do druge enajstmetrovke. Prodirajočega Nika Prelca je na nepravilen način zaustavil Lukas Mai, odgovornost pa je prevzel Žan Celar. Napadalec Slovenije je meril v desni kot vratarja Dahmena, ki pa je dobil še drugi soočenje z mladim članom Rome.

Mlada izbrana vrsta je tako podaljšala serijo pozitivnih rezultatov z najboljšimi evropskimi reprezentancami. Slovenijo v torek čaka še druga preizkušnja, v Ljudskem vrtu bo gostovala Rusija.

Milenko Ačimović, selektor Slovenije: "Odigrali smo zelo dobro tekmo. Fantje so pokazali pravi karakter in odnos do dresa. Igrali smo proti zelo kakovostnemu nasprotniku, enemu od favoritov za osvojitev evropskega prvenstva. Vsi vemo, kaj Nemčija pomeni v nogometu. Zelo sem ponosem na fante, vendar je potrebno delati tudi v prihodnje, videli smo, da se še da napredovati. Na koncu sem zelo zadovoljen s tekmo, a gremo naprej. V torek nas čaka nova preizkušnja. Rusija je na podobnem nivoju kot Nemčija, zato pričakujem še en zahteven dvoboj. Najprej se moramo spočiti in analizirati nasprotnika, se dobro pripraviti in tekmo iz Nemčije ponoviti še proti Rusiji."

Timi Max Elšnik, kapetan Slovenije: "Čuti se prisotnost novega selektorja in celotnega štaba. Tudi ekipa je precej spremenjena, tako da se šele spoznavamo. A vzdušje je super, vse je pozitivno in lahko pozitivno gledamo na evropsko prvenstvo. Danes smo pokazali, da je mogoče igrati z večjimi ekipami, kot je Nemčija. Takšne tekme potrebujemo, samo tako se lahko primerjamo s tistimi, s katerimi bomo igrali na prvenstvu. Imeli smo celo enajstmetrovko za zmago, a nam žal ni uspelo."

Tekst: PDo
Foto: DFB/GettyImages

SORODNE NOVICE

  • 14.10.2025 | U21
    Poraz na Bonifiki
    Na Obali slavi mlada reprezentanca Bosne in Hercegovine, ki je naše fante ugnala z zadetkoma Kujovića in Keranovića.
  • 13.10.2025 | U21
    Na Bonifiki z Bosno in Hercegovino
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo po dveh gostovanjih odigrala prvo domačo tekmo v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mlada izbrana vrsta se bo na Bonifiki pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine.
  • 11.10.2025 | U21
    Misli po remiju z Izraelom že usmerjene v torkovo preizkušnjo
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je v drugi preizkušnji kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 iztržila prvo točko. Mladi Slovenci so v madžarskem Budaörsu remizirali z Izraelom, že v torek pa se bodo v Kopru pomerili z Bosno in Hercegovino
  • 10.10.2025 | U21
    V obračunu z Izraelom do prve točke
    Mladi Slovenci so v dvoboju z Izraelci prišli do prve točke v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo U21 2027! Izrael je v 53. minuti tekme v madžarskem Budaörsu v vodstvo popeljal Tay Abed, v naslednjem napadu pa je izenačil Luka Topalović.
  • 09.10.2025 | U21
    Jutri z Izraelom, v Budimpešto z jasnim ciljem
    Pred slovensko reprezentanco do 21 let je druga preizkušnja v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mladi Slovenci se bodo v madžarskem Budaörsu pomerili z Izraelom.
  • 06.10.2025 | U21
    Mlada reprezentanca pričela s pripravami v spremenjeni zasedbi
    Slovenska reprezentanca do 21 let se je danes zbrala v Moravskih Toplicah, kjer se bo pripravljala na prihajajoči kvalifikacijski tekmi z Izraelom ter Bosno in Hercegovino.
  • 01.10.2025 | U21
    V oktobrskem terminu z Izraelom in BiH
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo v oktobrskem terminu odigrala še dve tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Slovenci se bodo merili z Izraelom ter Bosno in Hercegovino.
  • 09.09.2025 | U21
    Kvalifikacije odprli s porazom
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki jih bosta leta 2027 gostili Albanija in Srbija, odprla s porazom na Norveškem.
  • 08.09.2025 | U21
    Za prve točke z Norvežani
    Mlada reprezentanca Slovenije z gostovanjem v Norveškem Drammnu odpira kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2027, ki ga bosta gostili Albanija in Srbija.
  • 03.09.2025 | U21
    Andrej Razdrh: Prvi vtisi zelo dobri, fantje igrivi in samozavestni
    Reprezentanca Slovenije do 21 let se v Brežicah pripravlja na začetek kvalifikacijskega ciklusa za evropsko prvenstvo 2027. Slovenci bodo kvalifikacije odprli s torkovim gostovanjem na Norveškem.

DELI NA