11.09.2012 | A
Slovenija ob točko v zadnji minuti dvoboja
Na drugem kvalifikacijskem dvoboju za nastop na SP v Braziliji je bila Slovenija blizu prve točke, a je ta po prekršku rezervista Dejana Kelharja v zadnji minuti srečanja in strelu z bele točke splavala po vodi. V 16. minuti je bil ob pomoči Norvežanov natančen Marko Šuler, nasprotnik je izenačil v 26. minuti, končni izid pa v sodniškem dodatku z enajstih metrov postavil John Arne Riise.

NORVEŠKA : SLOVENIJA 2:1 (1:1)
Strelci: Šuler (16'); Henriksen (26'), J.A. Riise (90+')

Norveška: Jarstein, J.A.Riise, Hangeland, Ruud, Wahler, Nordtveit (od 53. min B. H. Riise), Jenssen, Henriksen, Elyounoussi (od 89. min Soderlund), Braaten, Abdellaoue (od 46. min King).
Selektor: Egil Olsen.

Slovenija: Oblak, Brečko, Jokič, Šuler, Cesar, Kurtič, Bačinovič (od 61. min Matič), Birsa (od 7. min Pečnik), Ljubijankič (od 90. min Kelhar), Iličič in Matavž.
Selektor: Slaviša Stojanović.

Na stadionu Illevaal v Oslu je Slovenija odigrala svojo drugo kvalifikacijsko tekmo za nastop na SP v Braziliji. Tokrat je selektor Slaviša Stojanović poskrbel za štiri spremembe v prvi enajsterici. Premierno je za člansko izbrano vrsto nastopil 19-letni Jan Oblak, ki je v vratih menjal bratranca Handanovič, Jasmin Kurtič je dobil prednost pred Aleksandrom Radosavljevičem, Josip Iličič je začel namesto Andraža Kirma, Zlatana Ljubijankiča pa je selektor postavil ob bok Timu Matavžu.

Reprezentanci, ki sta bili v prvem krogu poraženi - Slovenija je doma z 0:2 izgubila proti Švii, Norveška na gostovanju pri Islandiji (0:2) - sta se doslej petkrat že srečali. Statistika je bila močno na strani tokratnih gostiteljev, ki so dobili štiri dvoboje. Slavili so tudi tokrat. 

Slovenijo je že v četrti minuti ohromila poškodba Valterja Birse in selektor je bil primoran v prvo menjavo na srečanju. Priložnost je dobil Nejc Pečnik. Čeprav so bile najnevarnejše orožje nasprotnika prekinitve, pa je ravno iz takšne priložnosti Slovenija  povedla v prvi nevarni akciji na tekmi. Iličič je dobrih 20 metrov pred golom padel, prosti strel pa izkoristil Kurtič. Žoga je našla Šulerja, ta pa je žogo spravil pred gol, kjer so Norvežani sami zaključili. Izenačenje je sledilo deset minuti zatem. Prvi strel je ustavilo stičišče vratnice in prečke, odbito žogo je ujel Markus Herikson in čuvaj slovenske mreže je bil prvič poražen.

Nova priložnost za Slovenijo se je ponudila v 32. minuti. Po prostem strelu je Pečnik z glavo lepo našel Kurtiča, ki je sprožil močan, a žal nenatančen strel. Nekajkrat je do premora nase opozoril tudi Matavž, a do pravega zaključnega strela ni prišel. 

Obetaven je bil tudi začetek drugega polčasa, ko sta proti norveškem golu tekla Iličič in Matavž a je prvi z premočno podajo zapravil priložnost za vodstvo. Kasneje je Iličič le za las zgrešil levo vratnico Jarsteina.

Ob koncu srečanja je do strela prišel tudi Ljubijankič, a žoga cilja ni dosegla. Je pa imel na drugi strani igrišča tudi Oblak precej dela. Zbran je ostal do zaključka srečanja, ko je sodnik pokazal na strel iz bele točke. Ko se je že zdelo, da si bosta tekmeca razdelila točke in je bila prva točka kvalifikacij skoraj da že v žepu, je nespametna napaka v kazenskem prostoru Slovenijo stala neodločenega izida.

Ne glede na drugi zaporedni poraz Slovenije velja izpostaviti mladega Oblaka, ki je prvič branil članska vrata in poskrbel za to, da Slovenija ni prejela še kakšnega zadetka. Nasprotnik je namreč sprožil kar 10 strelov, Slovenija tri manj.

Slaviša Stojanović, selektor Slovenije: "Prikazali smo borbeno igro. To pa je bilo tudi vse. Premalo je bilo kombinatorike. Nezbranost zadnje vrste v zadnjih sekundah, ko smo že imeli žogo, je zakrivila zadetek, ki ga je bilo težko spremljati. Znova je bilo preveč napak. Potrebno bo še veliko dela, da to v prihodnje odpravimo. V nadaljevanju moramo začeti zbirati točke, drugega nam ne preostane."

Tekst: AP
Foto: NZS/arhiv







SORODNE NOVICE

  • 01.04.2026 | A
    Odmevi po tekmi s Črno goro
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala prvi cikel tekem pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Izplen po obračunih na Madžarskem in v Črni gori je poraz in zmaga. Kot pravijo v slovenskem taboru, je pri tem precej dobrega, sta pa tekmi pokazali tudi, da bo treba še marsikaj popraviti.
  • 31.03.2026 | A
    S preobratom do zmage v Črni gori
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Podgorici na prijateljski tekmi proti Črni gori zmagala s 3:2. Za Slovenijo sta zadela Žan Vipotnik dvakrat in Danijel Šturm, za Črno goro pa obakrat Milutin Ostajić.
  • 31.03.2026 | A
    Slovenci danes s Črnogorci
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes, ob 18. uri, v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    V Črno goro po zmago
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori, kamor se odpravljajo danes ob 17.30, lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    Zagotovi si letno vstopnico za tekme slovenske reprezentance
    Letna vstopnica 2026 vam poleg treh domačih tekem v Uefa ligi narodov zagotavlja tudi udeležbo na junijskem prijateljskem obračun s Ciprom in ženskim spektaklom med Slovenijo in Nemčijo v kvalifikacijah za SP 2027.
  • 30.03.2026 | A
    Junija s Ciprom, vstopnice že v prodaji
    Slovenski selektor Boštjan Cesar se bo prvič predstavil pred domačimi gledalci 4. junija, ko bo Slovenija v Stožicah gostila Ciper. Vstopnice za prijateljsko tekmo so že v prodaji.
  • 29.03.2026 | A
    Odmevi po tekmi z Madžarsko
    Slovenska nogometna reprezentanca je v soboto na Madžarskem opravila prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. Po spodbudnem prvem in slabšem drugem polčasu je prijateljski obračun z Madžarsko v Budimpešti izgubila z 0:1, nov preizkus pa Slovence čaka že v torek ob 18.00 v Podgorici proti Črni gori.
  • 28.03.2026 | A
    Minimalni poraz ob debiju Cesarja
    Slovenska nogometna reprezentanca je igrala prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. V Budimpešti je na prijateljskem obračunu izgubila proti Madžarski z 0:1 (0:0).
  • 28.03.2026 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Madžarski
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Budimpešti igrala prvo tekmo pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Ta je z opravljenim v teh dneh zadovoljen, proti Madžarom pa si želi predvsem videti pravo podobo svojih igralcev.
  • 27.03.2026 | A
    Cesar pred svojo prvo tekmo v selektorski vlogi zadovoljen z opravljenim
    Selektor slovenske nogometne reprezentance Boštjan Cesar je pred svojo prvo tekmo v novi vlogi. V soboto ob 18.00 bodo njegovi izbranci v Budimpešti igrali prijateljsko tekmo z Madžarsko.

DELI NA