11.04.2012 | A
Slovenija ohranila 28. mesto
Mesec marec z večjimi nogometnimi spektakli kar se reprezetanc tiče ni postregel. Sedaj je v ospredju razplet lig in pokalov. Ravno zato stanje na fifini jakostni lestvici miruje. Mednarodna nogometna organizacija je postregla z novim rangiranjem, kjer Slovenija ostala na 28. mestu, 205 članicam pa še vedno poveljuje Španija.

Za razliko od preteklih mesecev pa za vodilnimi Španci ni Nizozemcev, ki so padli na 4. mesto. Nemčija in Urugvaj sta pridobila po eno mesto in sta s 1309 oz. 1345 točkami za petami Špancem, ki pa so še vedno neulovljivi. Pred zasledovalci imajo skoraj 100 točk naskoka.

Italija je zdrsnila iz elitne deseterice, Argentina se je znašla na njenem repu, sta se pa tja prebili Danska, tudi Hrvaška je za dve mesti izboljšala svojo pozicijo.

Reprezentanca Bosne in Hercegovine je izgubila šest mest, kar je največ med prvo trideseterico. Okoli Slovenije večjih premikov ni bilo. Američani so za Stojanovićevimi varovanci, Čehi so napredovali, osem mest višje pa se je znašla Kolumbija. Z nižjo pozicijo se bodo morali sprijazniti tudi Srbi, ki so kar šest mest nižje kot pretekli mesec. Tudi sicer lestvica ni prizanašala reprezentancam iz Balkanskega polotoka - za deset mest je 'padla' tudi Črna gora. Kar dvakrat toliko mest je izgubil tudi Izrael.

Kar se tiče nasprotnikov Slovenije v prihajajočih kvalifikacijah za tretji nastop na mundialu, so poleg domače izbrane vrste svojo pozicijo obržale tudi Švica, ki je 18. in Norveška, ki je štiri mesta pred kapetanom Samirjem Handanovičem in soigralci. Štiri mesta sta izgubili Albanija, ki je sedaj 84. in Ciper (133. mesto), kar deset pa Islandija, ki ima pred Ciprom le še tri točke prednosti.


Mednarodna jakostna lestvica, april 2012
1. Španija 1442 točk
2. Nemčija 1345
3. Urugvaj 1309
4. Nizozemska 1207
5. Portugalska 1190
6. Brazilija 1165
7. Anglija 1132
8. Danska 1069
10. Argentina 1066
...
18. Švica 891
24. Norveška 805
28. Slovenija 781
84. Albanija 384
131. Islandija 255
133. Ciper 252

Tekst: Andreja Potočnik
Foto: Drago Wernig - TAKA

SORODNE NOVICE

  • 18.11.2025 | A
    Za konec remi na Švedskem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Stockholmu na zadnji tekmi v kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 igrala neodločeno 1:1 (0:0) s Švedsko.
  • 18.11.2025 | A
    Slovenija zaključuje kvalifikacije na Švedskem
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 igrala še zadnjo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka nimajo več možnosti za preboj na mundial, si pa želijo popraviti slab vtis dosedanjega dela kvalifikacij, v katerem so še brez zmage.
  • 17.11.2025 | A
    Proti Švedski popraviti vtis
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek ob 20.45 igrala še zadnjo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka nimajo več možnosti za preboj na mundial, si pa želijo popraviti slab vtis dosedanjega dela kvalifikacij, v katerem so še brez zmage.
  • 16.11.2025 | A
    Namesto Oblaka vpoklican Turk
    Kapetan slovenske nogometne reprezentance Jan Oblak zaradi poškodbe, ki jo je staknil na tekmi s Kosovom, ne bo odpotoval na Švedsko. Namesto vratarja madridskega Atletica je vpoklican Martin Turk.
  • 16.11.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Kosovom
    Slovenska nogometna reprezentanca je s sobotnim porazom proti Kosovu z 0:2 izpadla iz boja za svetovno prvenstvo 2026. V torek jo čaka še tekma s Švedsko v Stockholmu, kjer pa bo zgolj poskusila vsaj deloma popraviti vtis.
  • 15.11.2025 | A
    Poraz v Stožicah zaklenil vrata do svetovnega prvenstva
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Ljubljani na predzadnji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 izgubila proti Kosovu in ostala brez možnosti za mundial v ZDA, Mehiki in Kanadi.
  • 15.11.2025 | A
    Slovenija danes s Kosovom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Stožicah igrala predzadnjo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Tekmec bo Kosovo, zmaga Slovenije pa je nujna za ohranitev možnosti za preboj v dodatne kvalifikacije.
  • 14.11.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Kosovom
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v soboto, 15. novembra 2025, ob 20:45 v Stožicah pomerila z izbrano vrsto Kosova. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 14.11.2025 | A
    Kek: Spoštujemo Kosovo, a razmišljamo o sebi
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v soboto ob 20.45 v Stožicah igrala predzadnjo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Tekmec bo Kosovo, zmaga Slovenije pa je nujna za poudarjajo, da so pripravljeni za poln izkupiček.
  • 13.11.2025 | A
    Slovenski nogometni tabor pripravljen na Kosovo
    Slovenska nogometna reprezentanca na Brdu pri Kranju se še naprej pripravlja na zelo pomembno kvalifikacijsko tekmo za svetovno prvenstvo 2026 s Kosovom, ki bo v soboto v Ljubljani. Selektor Matjaž Kek je na treningu imel na voljo vse razpoložljive moči, nekaj vprašanj sicer še ostaja, a v slovenskem taboru pravijo, da so dobro pripravljeni.

DELI NA