10.11.2016 | A
Slovenija prispela na Malto

Slovenska nogometna reprezentanca se je danes zjutraj odpravila na Malto, kjer bo odigrala četrto tekmo v kvalifikacijah za Svetovno prvenstvo 2018. Izbranci Srečka Katanca v skupini F še ne poznajo poraza, čeprav so se srečali že z Litvo, Slovaško in Anglijo.

Slovenijo tokrat čaka na papirju nekoliko ugodnejši nasprotnik, kar pa še zdaleč ne pomeni lahkega dela. »Malte ne smemo podcenjevati, saj je že številnim reprezentancam znala povzročati težave. Osredotočeni moramo biti na svoje delo. Pričakujemo zaprto igro nasprotnika, tako da bomo morali biti potrpežljivi. Žoga mora hitro teči od noge do noge, se bomo pa potrudili, da čim hitreje dosežemo zadetek,« je tik pred odhodom na Malto dejal Milivoje Novaković, ki resno kandidira za nastop od prve minute.

Poškodbi Bezjaka in Beriča sta močno razredčili izbiro med napadalci, kjer je selektorju na voljo le še Andraž Šporar. »Najbolje bi bilo, da bi bili vsi fantje zdravi in ne bi bil nihče poškodovan. Ti fantje so prejšnje tekme odigrali na zelo visokem nivoju in bi si znova zaslužili igranje, vendar jim sedaj lahko želim le čim hitrejše okrevanje. Selektor bo določil, kdo bo igral, v vsakem primeru pa bo dal vsak vse od sebe,« pravi drugi najboljši strelec v zgodovini slovenske reprezentance, ki je v majici z državnim grbom zabil že 31 zadetkov. »Ne obremenjujem se s povišanjem individualne bere, precej bolj pomembno je to, da ekipa zmaguje,« doda Novakovič.

Miral Samardžič ima na drugi strani drugačne skrbi, saj je njegova glavna naloga ta, da Slovenija ne prejme zadetka. Bo proti Malti manj dela v obrambi kot sicer? »V nogometu ni lahkih tekmecev. Gre za trdega nasprotnika, ki se bori do prvega gola. Pričakujem težko tekmo, čeprav smo mi na papirju favoriti. Tekmo bomo začeli agresivno in poizkušali izsiliti njihove napake,« razmišlja Samardžič.

Tekma med Malto in Slovenijo bo v petek ob 20.45. Za pravično sojenje bo skrbela poljska sodniška ekipa na čelu s Pawelom Raczkowskim, ki se bo skliceval na pomoč Michala Obukowicza in Radoslawa Siejko. V vlogi četrtega sodnika bo Tomasz Musial.

Tekst: MKo
Foto: Ekipa24.si
Video: MAl

SORODNE NOVICE

  • 27.06.2025 | A
    Petar Stojanović okrepil varšavsko Legio
    Slovenski nogometni reprezentant Petar Stojanović je podpisal triletno pogodbo s poljskim velikanom Legio Varšava, so potrdili na spletni strani kluba.
  • 23.06.2025 | A
    Jaka Bijol postal član Leeds Uniteda
    Nogometni klub Leeds United, ki se je vrnil v elitno angleško ligo, je na svoji spletni strani tudi uradno potrdil nakup slovenskega reprezentančnega branilca Jake Bijola. Šestindvajsetletni Slovenec je z novimi delodajalci podpisal petletno pogodbo.
  • 11.06.2025 | A
    Zmagi pozitivna popotnica za jesenski začetek kvalifikacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala junijski cikel z dvema zmagama. V gosteh je prejšnji teden ugnala Luksemburg, v torek pa v Celju še Bosno in Hercegovino in si s tem pripravila lepo popotnico pred jesenskimi kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2026. Selektor Matjaž Kek pa vseeno opozarja, da morajo še na višjo raven.
  • 10.06.2025 | A
    Mojstrovina Verbiča in prvenec Vombergarja za prvo zmago proti BiH
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Celju igrala prijateljsko tekmo z Bosno in Hercegovino ter slavili z 2:1 (0:0). Za Slovenijo, ki je v petek v Luksemburgu zmagala z 1:0, je v 63. minuti zadel Benjamin Verbič, v 89. pa z bele pike Andres Vombergar.
  • 10.06.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo z Bosno in Hercegovino
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo danes ob 18:00 v Celju pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Nogometna zveza Slovenije (NZS) je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 10.06.2025 | A
    Ugodna ponudba paketnih vstopnic za kvalifikacije za SP 2026
    Kot v preteklih letih je Nogometna zveza Slovenije tudi tokrat pripravila ugodno ponudbo za navijače, ki bodo Slovenijo podpirali na vseh treh domačih tekmah. Začenja se namreč prodaja paketnih vstopnic za domače kvalifikacijske tekme slovenske reprezentance v letu 2025 v sklopu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026.
  • 10.06.2025 | A
    V prodaji vstopnice za začetek kvalifikacij
    Septembrski uvod v kvalifikacije za SP 2026 bo za Slovenijo vse prej kot preprost. V Stožice prihaja Švedska, ki je Slovenijo v Ljubljani nazadnje porazila. Vstopnice so že v prodaji.
  • 09.06.2025 | A
    Dvoboji z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek ob 18. uri na stadionu Z'dežele v Celju čaka prijateljska tekma z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Selektor Matjaž Kek pred dvobojem poudarja, da tekme z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost.
  • 08.06.2025 | A
    Novi obrazi so pokazali pravi karakter
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek v Celju čaka še zadnja pripravljalna tekma pred začetkom jesenskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Po zmagi v Luksemburgu se bodo varovanci Matjaža Keka tokrat pomerili z Bosno in Hercegovino.
  • 07.06.2025 | A
    Nimamo tako kratke klopi, kot morda včasih mislimo
    Reprezentanca Slovenije je z golom Tamarja Svetlina dobila pripravljalno tekmo z Luksemburgom. Kako sta srečanje doživela selektor Matjaž Kek in junak zmage Tamar Svetlin?

DELI NA