02.05.2013 | U16
Slovenija remizirala po zadetku Bračka

Slovenska reprezentanca do 16 let je z remijem proti Čilu začela nastop na mednarodnem turnirju Trofeo Nereo rocco na Goriškem. Turnir na področju Furlanije-Julijske krajine je že stalnica, kjer sodeluje Slovenija.

Turnir Trofeo Nereo rocco, 1. krog, 1.5.
Čile – Slovenija 1:1 (1:0)
0:1 Punto (36.), 1:1 Bračko (46.)

Slovenija: Janžekovič, Polanc, Žužek, Ahec, Ivkič, Brecl (31' Šušnjara), Dedič (56' Hrenko Hrovatin), Marcius (46'Kobe Bjedov), Repas (56' Tijanič), Bračko, Kolar (31' Lipušček).

Rutinirano v vodstvo

V pravi poletni vročini sta v prvem delu obe reprezentanci prikazali dobro nogometno predstavo, v kateri pa so bili Slovenci bliže zadetku. Najlepšo priložnost je v 21. minuti zapravil Marcius, ki se je znašel sam pred vratarjem, a je streljal mimo gola. Drugi del srečanja se je začel z zadetkom Pinta, ki je izkoristil veliko napako Ivkiča, prišel sam pred Janžekoviča ter ga rutinirano premagal.

Realen remi

Slovenci so se po prejetem zadetku hitro zbrali in iskali izenačujoči zadetek. V 43. minuti jim je to veselje preprečil sodnik, ki zadetka zaradi nedovoljenega položaja ni priznal, v 46. minuti pa je Bračku po lepi hitri akciji le uspelo premagati nasprotnega vratarja. Do konca srečanja sta si obe ekipi ustvarili še nekaj priložnosti za zmago, a je na koncu neodločen rezultat najbolj ustrezen.

Naslednje srečanje na turnirju bo slovenska reprezentanca odigrala danes ob 17. uri v Ajdovščini proti reprezentanci Italije, ki je na svojem prvem srečanju igrala  z reprezentanco ZDA; srečanje se je končalo brez zadetkov.

Močna mednarodna udeležba

Turnir je razdeljen na tri skupine. V prvi so reprezentance Italije, Združenih držav Amerike, Čila in Slovenije. Skupino B sestavljajo Hrvaška, Kanada, Norveška, Črna gora, v skupini C pa so Izrael, Mehika, Kazahstan in Japonska.