30.03.2022 | Ženska A
Slovenski derbi Dominiki Čonč, zadeli Zver in Ivanuša

Kapetanka reprezentance Mateja Zver v Avstriji drži visok nivo forme. Tudi tokrat, v 12. krogu je bilo, se je vpisala med strelke. V 58. minuti je njena ekipa povedla 1:0, v 61. minuti je zadela še Mateja, ki je igrala do 84. minute. V 2. avstrijski ligi se je na teren po tekmi premora vrnila ekipa LUV Graz, ki pa je to pot izgubila. Selma Šabotič je igrala celo tekmo, v 55. minuti pa je v dresu LUV Graz prejela rumeni karton.

V nemški zvezni ligi tokrat točka za Saro Agrež in Zalo Meršnik. Njuna ekipa Turbine Potsdam je v gosteh remizirala s Freiburgom (0:0), to je četrti remi v sezoni za Potsdam, za katerega je Sara Agrež igrala celo tekmo, Zala Meršnik pa je bila na klopi za rezerve. Do 65. minute pa je za Eintracht igrala Lara Prašnikar ob domačem porazu (6. v tej sezoni) proti Wolfsburgu, vodilni ekipi lige.

Tokratni 18. krog je v Italiji prinesel slovenski derbi, ki se je končal z minimalno zmago Sampdorie. Točk se je veselila Dominika Čonč (igrala je celo tekmo in prejela rumeni karton), poraženi pa sta sever države zapustili Kaja Eržen (igrala 90 minut) in Lana Golob (zamenjana je bila v 91. minuti). Sampdoria se je utrdila na 6. mestu, Napoli ostaja deseti. Do zmage je prišla tudi Roma Nine Kajzba (poškodba), ki je v gosteh s 3:0 premagal Sassuolo. Roma je na 2. mestu, za pet točk zaostaja za Juventusom.

S prepričljivo zmago v gosteh se je Zaragoza Sare Ketiš zavihtela na 8. mesto prvenstvene lestvice 2. španske lige sever. Sara Ketiš je v igro vstopila v 61. minuti in tako potrdila, da so njene zdravstvene težave preteklost.

Clube Albergaria, kjer igra Nika Babnik, še čaka na prvo zmago v zgornjem delu zaključka prvenstva na Portugalskem. Tokrat so doma z 0:4 klonili proti Sportingu, Nina je igrala vseh 90 minut.

Lara Ivanuša se je zopet vpisala med strelke v dresu Ferencvaroša, ki je v 14. krogu madžarske lige s 5:0 zmagal v gosteh. Lara Ivanuša je igrala do 64. miunute, dve minuti poprej pa je zadela za 0:3.

V slovaškem članskem državnem prvenstvu je Timea Rojnik dobila en polčas ob remiju Slovana Bratislava v prvem krogu lige za prvaka, Slovan je remiziral v gosteh. V belgijski ligi je bila Charleroi Kristine Erman v ligi za obstanek to pot prost.