12.06.2024 | A
Slovenski nogometaši začeli priprave v Wuppertalu

Slovenska nogometna reprezentanca je danes prvič vadila v Wuppertalu. Uvodni trening izbrancev Matjaža Keka pred začetkom evropskega prvenstva v Nemčiji si je ogledalo nekaj tisoč lokalnih nogometnih privržencev, kar je razveselilo slovenski tabor.

Tako imenovan reprezentančni medijski dan oziroma dan odprtih vrat v mestu ob reki Wupper z nekaj več kot 350.000 prebivalci v deželi Severno Porenje - Vestfalija na zahodu Nemčije so Slovenci začeli z novinarsko konferenco, na kateri je selektor Kek poudaril, da v Nemčijo niso prišli kot turisti.

"Že prej sem rekel, da ne vidim sebe kot turista, ampak kot selektorja, ki tekmuje. Prišli smo tekmovat in tako se bomo postavili. Zanima me le, kako ekipo pripraviti za pozitiven izid, ne glede na tekmece - na čelu z Anglijo. Veseli me, da je Slovenija s svojo specifično prepoznavnostjo del tega velešportnega dogodka," je povedal selektor.

Ta ima izkušnje z velikega tekmovanja, bil je selektor že na svetovnem prvenstvu 2010. "Tokrat je povsem drugače kot takrat. Minilo je skoraj 15 let od tega. Zdaj hočem razmišljati na način fantov, voditi pa na svoj način. Mislim, da je ta mešanica dobra," je dejal.

Pravi, da je sicer imel občutek, da nekateri igralci še niso povsem v tistem pravem počutju, vzdušju. "Ko so nas na letališču sprejeli z vodnimi topovi, pa so srca začela malce hitreje biti. A zdaj se moramo umiriti, da fantje ostanejo dovolj sproščeni. Ko nisi zategnjen, sploh v mladih letih, si sposoben pokazati marsikaj," je nadaljeval.

"Kakovost tekmecev na takšnih tekmovanjih pa je na najvišji ravni, zato moraš biti v vseh pogledih stoodstotno pripravljen. Junijskega termina sicer nimam najraje, ampak mislim, da je naše igralce zdaj 'potegnilo'."

Kot je dodal, je prepričan, da so sposobni marsikaj narediti, da pa se seveda nekaj vpraša tudi tekmeca. Prvi bo Danska v nedeljo v Stuttgartu, v skupini C pa Slovenijo nato čakata še dvoboja s Srbijo v Münchnu 20. junija in z Anglijo v Kölnu 25. junija.

Tokratni trening je bil odprt in zelo dobro obiskan, bilo je veliko otrok, tudi v lokalnem prebivalstvu pa je nekaj takšnih, ki še govorijo slovenski jezik. Zaradi odprtosti treninga Kekovi izbranci sicer niso pokazali vsega, na čemer delajo. Delajo pa tudi na tem, da pravočasno pripravijo Benjamina Verbiča, ki ima še edini določene težave.

Slovenci so trening sicer opravili na stadionu pri živalskem vrtu oziroma Stadiumu am Zoo. Ta je bil zgrajen 1924, sprejme nekaj več kot 20.000 ljudi, je pa dom lokalnega nogometnega kluba Wuppertaler SV, ki igra v regionalni ligi oziroma na četrti ravni nemškega nogometnega ligaškega sistema.

Tekst: STA
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 27.06.2025 | A
    Petar Stojanović okrepil varšavsko Legio
    Slovenski nogometni reprezentant Petar Stojanović je podpisal triletno pogodbo s poljskim velikanom Legio Varšava, so potrdili na spletni strani kluba.
  • 23.06.2025 | A
    Jaka Bijol postal član Leeds Uniteda
    Nogometni klub Leeds United, ki se je vrnil v elitno angleško ligo, je na svoji spletni strani tudi uradno potrdil nakup slovenskega reprezentančnega branilca Jake Bijola. Šestindvajsetletni Slovenec je z novimi delodajalci podpisal petletno pogodbo.
  • 11.06.2025 | A
    Zmagi pozitivna popotnica za jesenski začetek kvalifikacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala junijski cikel z dvema zmagama. V gosteh je prejšnji teden ugnala Luksemburg, v torek pa v Celju še Bosno in Hercegovino in si s tem pripravila lepo popotnico pred jesenskimi kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2026. Selektor Matjaž Kek pa vseeno opozarja, da morajo še na višjo raven.
  • 10.06.2025 | A
    Mojstrovina Verbiča in prvenec Vombergarja za prvo zmago proti BiH
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Celju igrala prijateljsko tekmo z Bosno in Hercegovino ter slavili z 2:1 (0:0). Za Slovenijo, ki je v petek v Luksemburgu zmagala z 1:0, je v 63. minuti zadel Benjamin Verbič, v 89. pa z bele pike Andres Vombergar.
  • 10.06.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo z Bosno in Hercegovino
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo danes ob 18:00 v Celju pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Nogometna zveza Slovenije (NZS) je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 10.06.2025 | A
    Ugodna ponudba paketnih vstopnic za kvalifikacije za SP 2026
    Kot v preteklih letih je Nogometna zveza Slovenije tudi tokrat pripravila ugodno ponudbo za navijače, ki bodo Slovenijo podpirali na vseh treh domačih tekmah. Začenja se namreč prodaja paketnih vstopnic za domače kvalifikacijske tekme slovenske reprezentance v letu 2025 v sklopu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026.
  • 10.06.2025 | A
    V prodaji vstopnice za začetek kvalifikacij
    Septembrski uvod v kvalifikacije za SP 2026 bo za Slovenijo vse prej kot preprost. V Stožice prihaja Švedska, ki je Slovenijo v Ljubljani nazadnje porazila. Vstopnice so že v prodaji.
  • 09.06.2025 | A
    Dvoboji z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek ob 18. uri na stadionu Z'dežele v Celju čaka prijateljska tekma z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Selektor Matjaž Kek pred dvobojem poudarja, da tekme z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost.
  • 08.06.2025 | A
    Novi obrazi so pokazali pravi karakter
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek v Celju čaka še zadnja pripravljalna tekma pred začetkom jesenskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Po zmagi v Luksemburgu se bodo varovanci Matjaža Keka tokrat pomerili z Bosno in Hercegovino.
  • 07.06.2025 | A
    Nimamo tako kratke klopi, kot morda včasih mislimo
    Reprezentanca Slovenije je z golom Tamarja Svetlina dobila pripravljalno tekmo z Luksemburgom. Kako sta srečanje doživela selektor Matjaž Kek in junak zmage Tamar Svetlin?

DELI NA