03.01.2023 | Prva liga Telemach
Spomladi brez Rajčevića

Aleksander Rajčević v nadaljevanju sezone ne bo nosil dresa Kopra, saj po izteku pogodbe s koncem leta 2022 ni podaljšal zgodbe z matičnim klubom.

Šestintridesetletni branilec se je na Bonifiko vrnil pred začetkom sezone 2020/21, v kateri so se kanarčki znova predstavili na prvoligaškem odru. S Koprčani je osvojil prvo in zadnjo lovoriko v profesionalni karieri, leta 2010 je bil z matičnim klubom državni prvak, ob koncu sezone 2021/22 pa je s soigralci slavil pokalno lovoriko.

Kar desetletje kariere je preživel v Ljudskem vrtu, Mariboru je bil zvest od poletja 2010 pa do sredine leta 2020, vijoličasti pa so ob njegovem slovesu za deset let upokojili njegovo številko 26. Z najuspešnejšim klubom Prve lige Telemach je bil kar sedemkrat državni prvak, dvakrat pa se je prebil v skupinski del UEFA Lige prvakov.

V evropskih tekmovanjih je odigral kar 70 tekem, ob tem pa se lahko pohvali s kar 376 nastopi v slovenskem prvenstvu. Ob skupno osmih naslovih državnega prvaka je bil petkrat tudi zmagovalec pokalnega tekmovanja.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FC Koper (@fckoper)

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 12.07.2025 | Prva liga Telemach
    Domžalčani predstavili novega trenerja
    Emilio Millán je novi trener članske ekipe Domžal! Andaluzijec je nazadnje deloval v mladinski akademiji kanadskega Toronta, pred tem pa se je kot trener preizkušal tudi v Španiji in Angliji.
  • 12.07.2025 | Prva liga Telemach
    Rozman znova v Kidričevem
    Matjaž Rozman se je po devetih sezonah poslovil od Celja in znova oblekel dres Aluminija. Osemintridesetletni vratar je podpisal enoletno pogodbo.
  • 11.07.2025 | Prva liga Telemach
    Iz Olimpije v Bravo
    Aldin Jakupović je iz Olimpije prestopil v Bravo. Devetnajstletni napadalec je s Šiškarji podpisal dveletni dogovor, sodelovanje pa se lahko še podaljša.
  • 11.07.2025 | Prva liga Telemach
    Za rekordno odškodnino na Poljsko
    Radomlje so potrdile prestop Stjepana Davidovića, ki bo kariero nadaljeval na Poljskem! Dvajsetletni nogometaš v zameno za rekordno odškodnino seli v Korono Kielce.
  • 10.07.2025 | Prva liga Telemach
    Tudi Domžalčani s prvim poletnim novincem
    Leon Ivančić, ki se najbolje znajde na sredini igrišča, je prvi poletni novinec v moštvu Domžal. Devetnajstletni Hrvat je nazadnje nastopal za zagrebško Dubravo.
  • 10.07.2025 | Prva liga Telemach
    Borys ostaja v Ljudskem vrtu
    Karol Borys ostaja v Ljudskem vrtu! Maribor je potrdil, da je z belgijskim Westerolojem sklenil dogovor o podaljšanju posoje do konca sezone 2025/26.
  • 09.07.2025 | Prva liga Telemach
    Prva pogodba za Stojanoskega
    David Stojanoski je z Bravom podpisal prvo profesionalno pogodbo v karieri. Mladinski reprezentant Severne Makedonije je z Ljubljančani sklenil enoletni dogovor z možnostjo podaljšanja.
  • 08.07.2025 | Prva liga Telemach
    Likar ostaja član Brava
    Uroš Likar ostaja član ljubljanskega Brava. Petindvajsetletni vratar je s Šiškarji podpisal enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja.
  • 06.07.2025 | Prva liga Telemach
    Bravo poražen, Primorje do tesne zmage
    Nogometaši Brava so na drugi pripravljalni tekmi izgubili z ukrajinskim Kryvbasom, Ajdovci pa so bili v primorskem obračunu boljši od Goričanov.
  • 06.07.2025 | Prva liga Telemach
    Klemenčič ostaja v Ajdovščini
    Tilen Klemenčič po podpisu nove pogodbe ostaja član Primorja! Izkušeni branilec je v minuli sezoni Prve lige Telemach odigral 29 tekem.

DELI NA