20.03.2009 | 2. SNL
Stari prvoligaški derbi v Fazaneriji

V 17. krogu drugoligaškega prvenstva se obeta drugi del nekdanjega prvoligaškega derbija - v Mursko Soboto prihaja vodilna Olimpija. Drugouvrščeni Aluminij se odpravlja na Obalo k Bonifiki, Triglav k zadnjemu Zagorju.

V Murski Soboti se obeta prava nogometna nedelja kakršno smo vajeni iz provligaških let obeh moštev. Čeprav domača Mura vodilni Olimpiji v tem trenutku ne predstavlja konkurenta za sam vrh, pa bodo všečne predstave 'črno-belih' v prvih spomladanskih tekmah in nostalgija za starimi časi v Fazanerijo zvabili gledalca več.

Olimpijin prvi zasledovalec Aluminij bo po neljubem spodrsljaju v Ivančni Gorici poskušal popravni izpit narediti pri Bonifiki. Čeprav predzadnja, bo slednja močno grizla, saj jo od samega dna ločijo le tri točke. Da bo ostalo (vsaj) tako je veliko odvisno od tretjega Triglava, ki potuje v Zagorje. Po zmagi nad Izolčani in približanju Aluminiju na vsega štiri točke zaostanka, so apetiti po drugem mestu pri Gorenjcih spet večji.

Livar bo niz neporaženosti skušal nadaljevati v Črnomlju in z enim korakom hkrati prehiteti nedeljske tekmece in hkrati skočiti proti sredini. V Šentjurju domačin pričakuje Krško.

2. SNL, 17. krog:

Bela krajina - Livar Ivančna Gorica,
MU Šentjur - Krško,
Mura 05 - Olimpija Ljubljana,
Zagorje - Triglav Gorenjska,
Bonifika - Aluminij (vse tekme so v nedelje 22. t.m. ob 15. uri)

Lestvica:
Olimpija Ljubljana 34, Aluminij 30, Triglav Gorenjska 26, Mura 05 23, Krško 23, Krško 22, MU Šentjur 20, Bela krajina 18, Livar Ivančna Gorica 16, Bonifika 15, Zagorje 12.

Tekst: Nejc Marcen

SORODNE NOVICE

  • 24.06.2025 | 2. SNL
    Znani tudi pari nove sezone 2. SNL
    Po žrebu Prve lige Telemach je ples kroglic določil še pare drugoligaškega tekmovanja, ki se bo s prvim krogom začelo 9. avgusta.
  • 25.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani proslavili naslov drugoligaških prvakov, drugo mesto Triglavu
    Nogometaši Aluminija so izgubili zadnjo tekmo sezone, a so pred domačimi gledalci proslavili naslov drugoligaških prvakov, v Kidričevem pa so se veselili tudi Kranjčani. Triglav si je z zmago priigral drugo mesto in nastop v kvalifikacijah za popolnitev Prve lige Telemach.
  • 22.05.2025 | 2. SNL
    V Kidričevem in Novi Gorici za drugo mesto
    Od 2. SNL se poslavljata Drava in Tolmin, nogometaši Aluminija so z zmago v Velenju potrdili naslov prvakov, odprto pa je le še vprašanje, kdo si bo z drugim mestom priigral dodatne kvalifikacije za popolnitev Prve lige Telemach. Bodo to Kranjčani ali Goričani?
  • 18.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani v Velenju potrdili prvoligaško vstopnico
    Ob Tolmincih se po letošnji sezoni od 2. SNL poslavljajo še Ptujčani, obstanek pa si je kljub porazu v Grosupljem zagotovila Ilirija 1911. Bistričani so v mrežo Dekanov pospravili kar osem žog, dvoboj Bilj in Slovana ni ponudil zadetkov.
  • 15.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani v Velenje po potrditev prvoligaške vstopnice
    Si lahko nogometaši Aluminija že v nedeljo priigrajo vrnitev med prvoligaše? Kidričani bodo v predzadnjem krogu 2. SNL gostovali v Velenju, tako kot tekmo Triglava in Dravinje, pa si boste lahko obračun iz Šaleške doline ogledali v prenosu na spletni strani NZS.
  • 12.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij pobegnil na štiri točke prednosti, Triglav po porazu Gorice na drugem mestu
    Nogometaši Gorice so izgubili tudi drugi obračun sezone s Slovanom, spodrsljaj Goričanov pa je z visoko zmago v Dekanih izkoristil Triglav. Tolmin je na domačem igrišču izgubil z Bistrico, Primorci pa se poslavljajo od 2. SNL, Aluminij pa ima na vrhu lestvice štiri točke naskoka.
  • 09.05.2025 | 2. SNL
    S kamero v Biljah in Kidričevem
    Vodilni Aluminij bo v ponedeljek gostil razigrane Grosupeljčane. Gorica bo gostovala na Kodeljevem, pri Slovanu, ki je med tednom ugnal Tabor. Sežanci se bodo pred kamero NZS pobirali v Biljah, Kranjčani pa se v ponedeljek odpravljajo v Dekane.
  • 08.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij, Gorica in Triglav do nove zmage, Tabor izgubil s Slovanom
    Uvodna tekma 27. kroga 2. SNL je postregla z visoko zmago Kidričanov, ki so v Beltincih slavili z 0:4. Še žogo več so v mrežo Tolmina pospravili Kranjčani, Gorica je bila z 2:1 boljša od Ilirije 1911, Tabor pa je z istim izidom izgubil domačo tekmo s Slovanom.
  • 05.05.2025 | 2. SNL
    Drugoligaši že med tednom, vodilni Aluminij v Beltincih
    Četverico najboljših klubov štiri kroge pred koncem prvenstva loči zgolj pet točk, obeta se napet boj za napredovanje v Prvo ligo Telemach. Vodilni Aluminij bo že v torek gostoval v Beltincih, srečanje pa boste lahko spremljali v prenosu Sportkluba. Kamera NZS bo pospremila dvoboj Brinja in Dravinje.
  • 04.05.2025 | 2. SNL
    Obračun vodilnih brez zmagovalca, Aluminij ostaja na vrhu
    Derbi vodilnih klubov 2. SNL se je pred 1.200 gledalci končal brez zmagovalca, Aluminij in Gorica sta se razšla z izidom 0:0. Kidričani tako ostajajo na vrhu lestvice, pred Goričani imajo dve točki naskoka. Z nedeljsko zmago sta se vodilnemu dvojcu približala Triglav in Tabor.

DELI NA