Statistični posladki 14. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,4 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,54 gola na tekmo.
  • V 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4 rumenih in 0,6 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,27 rumene in 0,2 rdečega kartona na tekmo.
  • Radomlje so po 14 krogih Prve lige Telekom Slovenije še edina ekipa, ki v letošnji sezoni še ni zmagala.
  • Radomlje so izgubile petič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Maribor se je po porazu izognil še osmič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Domžale so se neodločenemu izidu izognile še 11. zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Marcos Tavares in Luka Gajić sta v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil že v osmih primerih, kar je največ med vsemi.

Maribor:

• Tekme Maribora v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije si je ogledalo že več kot 50 tisoč gledalcev.
  • Sintayehu Sallalich je presegel mejo 5.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Šuler je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Jasmin Handanović je v dresu Maribora  v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 176 tekem, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil s Stipetom Balajićem.

Olimpija:

• Tekme Olimpije v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije si je ogledalo že več kot 50 tisoč gledalcev.
  • Rok Kronaveter je presegel mejo 12.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Danijel Miškić je presegel mejo 6.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Vukčević je presegel mejo 4.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Denis Klinar je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Antonio Mlinar Delamea je v dresu Olimpije  v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 89 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Nikom Kapunom.

Domžale:

• Domžale so v 61. prvoligaški tekmi s Koprom vknjižile 25. zmago.
  • Jan Repas je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lucas Mario Horvat je dosegel 20. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gaber Dobrovoljc je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Celje:

• Celje je tudi v šesti prvoligaški tekmi z Radomljami ostalo neporaženo.
  • Tilen Pečnik je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jon Šporn je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damir Hadžić je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni in mejo 22 tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Miha Gregorič je presegel mejo 12.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Luka Koper:

• Koper je v 61. prvoligaški tekmi z Domžalami vknjižil 25. poraz.
  • Courage Pekuson je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gregor Sikošek je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• David Kašnik je presegel mejo 13.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Senad Jahić je presegel mejo 8.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dominik Glavina je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Stjepan Babić je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Krško:

• Krško in Aluminij sta se v drugi prvoligaški tekmi prvič razšla z neodločenim izidom.
  • Krško je odigralo 50. tekmo je v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nermin Haljeta je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Zalokar je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Robert Pušaver je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damjan Vuklišević je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Žiga Jurečič je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 31 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Davidom Poljancem.
  • Žiga Jurečič je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.067 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Luko Žinka.

Aluminij:

• Aluminij je odigral 50. tekmo je v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lovro Cvek je presegel mejo 5.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Francesco Tahiraj je prejel prvi rdeči karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nemanja Jakšić je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Josip Zeba je dosegel četrti prvoligaški gol v dresu Gorice, s katerim se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil z Markom Drevenškom.

Kalcer Radomlje:

• Radomlje so tudi v šesti prvoligaški tekmi s Celjem ostale brez zmage.
  • Radomlje so odigrale 50. tekmo je v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Filip Janković je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Radomelj.
  • Milan Anđelković, Luka Cerar in Dušan Stoiljković so presegli mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Luka Gajić je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 24 tekem, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Robijem Jakovljevićem.