Statistični posladki 17. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,6 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,53 gola na tekmo.
  • V 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3,2 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,19 rumenega in 0,18 rdečega kartona na tekmo.
  • Slobodan Vuk se je s sedmim zadetkom sezone prebil na tretje mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Dare Vršič se je s sedmo podajo sezone prebil na prvo mesto ligaške lestvice asistentov.
  • Denis Klinar se je s šesto podajo sezone na drugem mestu ligaške lestvice asistentov izenačil s Slobodanom Vukom in Maticem Vrbancem
  • Radomlje so po 16 krogih Prve lige Telekom Slovenije še edina ekipa, ki v letošnji sezoni še ni zmagala.
  • Maribor se je po porazu izognil še 11. zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Domžale so se neodločenemu izidu izognile še 14. zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Julius Wobay je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil že v osmih primerih, kar je največ med vsemi.

Maribor:

• Maribor je vknjižil 200. prvoligaško zmago na gostujočih igriščih.
  • Dare Vršič in Erik Janža sta presegla mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Dino Hotić in Rodrigo Defendi sta presegla mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Luka Zahović je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Rok Kronaveter in Etien Velikonja sta presegla mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Denis Klinar je presegel mejo 11.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Domžale so vknjižile najvišjo prvoligaško zmago v tekmah z Aluminijem.
  • Slobodan Vuk je dosegel 36. prvoligaški gol v dresu Domžal, s čimer je zdaj sam na prvem mestu večne klubske lestvice.
  • Matija Širok in Miha Blažič sta presegla mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Zeni Husmani je presegel mejo 6.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Alvir je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gaber Dobrovoljc je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Celje:

• Goran Cvijanović je presegel mejo 17.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matej Podlogar je presegel mejo 8.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nino Pungaršek, Janez Pišek in Rudi Požeg Vancaš so presegli mejo tisoč v letošnji sezoni.

Gorica:

• /

Luka Koper:

• Krško in Koper sta se v šesti prvoligaški tekmi prvič razšla z neodločenim izidom.
  • Toni Datković je presegel mejo 7.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matej Pučko je v dresu Kopra v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 151 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil s Sašo Božičičem.

Rudar Velenje:

• Prvoligaške tekme Rudarja si je doslej ogledalo že več kot 700 tisoč gledalcev.
  • Marko Iharoš je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damjan Trifković je presegel mejo 20.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Stjepan Babić je presegel mejo 4.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Klemen Bolha je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Krško:

Aluminij:

• Aluminij je doživel najvišji poraz v prvoligaških tekmah z Domžalami.
  • Žiga Škoflek in Alexander Srdić sta presegla mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 1.542 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Tadeja Žagarja Kneza.

Kalcer Radomlje:

• Radomlje so doživele 40. poraz v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Nunić, Rok Jazbec in Igor Barukčić so presegli mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gregor Šipek je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Luka Cerar je v dresu Radomelj  v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 47 tekem, s katerimi se je na prvem mestu večne klubske lestvice izenačil z Dušanom Stoiljkovićem.
  • Rok Jazbec je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.050 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Vjekoslava Andrića.
  • Igor Barukčić je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.034 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Vjekoslava Andrića.
  • Aljaž Ivačič je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 1.710 minut, s katerimi se je prebil na osmo mesto večne klubske lestvice, pred Denisa Lidjana.