Statistični posladki 2. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 4,2 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 3,2 gola na tekmo.
  • V 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,2 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,2 rumenega kartona na tekmo.
  • Miljan Škrbić je s štirimi zadetki najboljši strelec letošnje sezone Prve lige Telekom Slovenije.
  • Petar Franjić s tremi zadetki zaseda drugo mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Blaž Vrhovec, Jure Balkovec, Žiga Škoflek, Ricardo Alves, Tonči Mujan in Jasmin Mešanović si z dvema podaja delijo prvo mesto ligaške lestvice asistentov.
  • Marko Krajcer je dosegel prvi avtogol v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marko Jakolić in Jucie Lupeta sta porumenela v obeh tekmah letošnje sezone Prve lige Telekom Slovenije.
  • V desetih tekmah Prve lige Telekom Slovenije je zaigral 201 nogometaš.
  • Prvo gostujočo zmago v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije je vknjižil Maribor.
  • Zmaga Domžal z izidom 4:0 je najvišja v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Dario Čanađija je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nik Kapun je v dresu Olimpije v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 96 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Antoniom Mlinarjem Delameo, Davorjem Škerjancem in Aleksandrom Šeligo.

Rudar Velenje:

• Dominik Radić in Dario Vizinger sta dosegla prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Ilja Antonov je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Maribor:

• Jasmin Mešanović je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jean Claude Billong je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Mitja Viler je v dresu Maribora na prvoligaških igriščih preživel natanko 14.561 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Stipeta Balajića.

Domžale:

• Matija Rom je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Adam Gnezda Čerin je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nermin Hodžić in Lovro Bizjak sta odigrala prvo prvoligaško tekmo v dresu Domžal.
  • Alen Ožbolt je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Aluminij:

• Ibrahim Mensah in Marko Nunić sta dosegla prvi prvoligaški zadetek v dresu Aluminija.
  • Denis Vezjak je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Vedran Mesec je v dresu Aluminija dosegel tri prvoligaške zadetke, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Jurico Jelećem in Klemnom Bingom.
  • Žiga Škoflek in Luka Janžekovič sta v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigrala 35 tekem, s katerimi sta se na tretjem mestu večne klubske lestvice izenačila z Vedranom Turkaljem.
  • Nemanja Jakšić je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 32 tekem, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Denisom Topolovcem in Milanom Kocićem.
  • Luka Janžekovič je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.150 minut, s katerimi se je prebil na drugo mesto večne klubske lestvice, pred Vedrana Turkalja.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.068 minut, s katerimi se je prebil na četrto mesto večne klubske lestvice, pred Klemna Binga.

Krško:

• Marin Jurina je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Gerald Diyoke je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Krško je prejelo stoti prvoligaški zadetek, pod katerega se je podpisal Ibrahim Mensah.

Triglav:

• Žiga Ovsenek je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Luka Majcen in Matej Poplatnik sta v dresu Triglava dosegla sedem prvoligaških zadetkov, s katerimi si delita šesto mesto večne klubske lestvice.

Ankaran Hrvatini:

• Tim Vodeb je dosegel prvi zadetek Ankaran Hrvatinov v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Ankaran Hrvatini so doživeli prvi prvoligaški poraz.
  • Tim Vodeb je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dejan Angov in Nik Mihailović sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gal Primc je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Gorica:

• Alen Jogan je v dresu Gorice v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 229 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Enesom Demirovićem.
  • Alen Jogan je v dresu Gorice na prvoligaških igriščih preživel natanko 19.465 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Nebojšo Kovačevića.

Celje:

• Luka Šušnjara je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Janez Pišek je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Celje prejelo 1.200. prvoligaški zadetek, pod katerega se je podpisal Petar Franjić.