Statistični posladki 21. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,2 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,55 gola na tekmo.
  • V 20. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,4 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,3 rumenega in 0,15 rdečega kartona na tekmo.
  • Luka Zahović se je z desetim zadetkom sezone na prvem mesto ligaške lestvice strelcev izenačil z Dominikom Glavino.
  • Dalibor Volaš in Joh Mary sta se z osmim zadetkom sezone na drugem mestu ligaške lestvice strelcev izenačila z Markom Alvirjem in Slobodanom Vukom.
  • Maribor je izgubil prvič po 14 tekmah neporaženosti, kar je bil najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Krško je remiziralo še tretjič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Dejan Petrovič, Luka Gajić, Amarachi Osuji in Tilen Nagode so v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v desetih primerih, kar je največ med vsemi.
  • Jasmin Handanović, Marko Zalokar, Aljaž Ivačič, Grega Sorčan in Josip Zeba v jesenskem delu prvenstva niso izpustili niti minute igre.

Maribor:

• Erik Janža je odigral 150. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dare Vršič je presegel mejo 17.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Olimpija in Krško sta se v prvoligaški tekmi prvič razšla z neodločenim izidom.
  • Olimpija je v Prvi ligi Telekom Slovenije še 60. remizirala.
  • Leon Benko je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Miha Zajc je dosegel 20. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Miha Zajc je dosegel 18. prvoligaški gol v dresu Olimpije, s čimer se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Nikolo Nikezićem in Davorjem Škerjancem.
  • Antonio Mlinar Delamea je v dresu Olimpije  v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 96 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Davorjem Škerjancem in Aleksandrom Šeligo.
  • Darijan Matić je v dresu Olimpije na prvoligaških igriščih preživel natanko 7.094 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Davorja Škerjanca.

Domžale:

• Denis Halilović je odigral 150. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jure Balkovec je odigral stoto v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jan Repas je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Matija Rom je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jure Matjašič je presegel mejo 7.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Matija Boben je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Alen Jogan je v dresu Gorice  v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 220 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Borutom Mavričem.

Celje:

• Celje je v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi z Aluminijem prvič izgubilo.
  • Rudi Požeg Vancaš je presegel mejo 7.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Goran Cvijanović je odigral 250. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Luka Koper:

• Leon Sever in Žiga Opara sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Ruben Belima je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• Rudar je odigral 750. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damir Grgić je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Bojan Vručina in John Mary sta presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Krško:

• Miljan Škrbić je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Žiga Jurečič je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.517 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Miho Drnovška.
  • Tim Čeh je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.447 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Davida Poljanca.
  • Robert Pušaver je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.418 minut, s katerimi se je prebil na osmo mesto večne klubske lestvice, pred Davida Poljanca.

Aluminij:

• Aluminij v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi s Celjem prvič zmagal.
  • Lovro Cvek je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Dalibor Volaš se je podpisal pod stoti prvoligaški zadetek v mreži Aluminija.
  • Žiga Škoflek je dosegel 50. prvoligaški zadetek Aluminija.
  • Žiga Škoflek je dosegel peti prvoligaški gol v dresu Aluminija, s čimer je skočil na drugo mesto večne klubske lestvice, pred Marka Drevenška in Josipa Zebo.
  • Matic Vrbanec je v dresu Radomelj  v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 23 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil s Tadejem Žagarjem Knezom.
  • Luka Janžekovič je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 1.800 minut, s katerimi se je prebil na deseto mesto večne klubske lestvice.