Statistični posladki 3. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,8 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,33 gola na tekmo.
  • V 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4 rumene kartone na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 3,87 rumenega in 0,13 rdečega kartona na tekmo.
  • Sandi Arčon se je s tretjim zadetkom zavihtel na prvo mesto ligaške lestvice strelcev.

Olimpija:

• Danijel Miškić je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu in dosegel tudi zadetek.
  • Blessing Eleke je dosegel 20. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Maribor:

• Jasmin Handanović je odigral 250. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Aleks Pihler je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Blaž Vrhovec je presegel 10.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Jasmin Handanović je v dresu Maribora v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 165 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil s Suadom Filekovićem.

Celje:

• Žiga Kous je presegel 8.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matej Podlogar je presegel 7.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Elvedin Džinić je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Celja.
  • Marin Glavaš in Irfan Hadžić sta dosegla prva zadetka v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Uroš Celcer je presegel 7.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Rok Grudina je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Benjamin Morel je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matija Širok je presegel 14.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marko Alvir je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• Rudar je v prvoligaških tekmah s Koprom vknjižil 20. zmago.
  • Darko Zec je presegel 12.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • John Mary Uzuegbunam je ob debiju v Prvi ligi Telekom Slovenije dosegel dva zadetka.

Luka Koper:

• Koper je v prvoligaških tekmah z Rudarjem vknjižil 20. poraz.
  • Gregor Sikošek je presegel 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Joel Tshibamba je ob debiju v Prvi ligi Telekom Slovenije prejel tudi rdeči karton.

Krško:

• Nermin Haljeta je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rok Baskera je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Krškega.
  • Dejan Urbanč je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 31 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Davidom Poljancem.
  • Miha Drnovšek je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 26 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Luko Štefancem.

Aluminij:

• Robert Kurež je presegel 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Robert Kurež je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.141 minut, s katerimi se je prebil na prvo mesto večne klubske lestvice, pred Klemna Binga.
  • Nemanja Jakšić je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Žan Florjanc je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Francesco Tahiraj je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Aluminija.