Statistični posladki 7. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 7. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,43 gola na tekmo.
  • V 7. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3 rumene kartone na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 3,86 rumene in 0,2 rdečega kartona na tekmo.
  • Sandi Arčon se je s petim zadetkom sezone zavihtel na prvo mesto ligaške lestvice strelcev.
  • John Mary se je s četrtim zadetkom sezone zavihtel na drugo mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Sunny Omoregie in Martin Kramarič sta se s tretjim zadetkom sezone na tretjem mestu ligaške lestvice strelcev izenačila z Josipom Zebo, Lovrom Čirjakom, Juninhom in Miho Zajcem.
  • Radomlje so po sedmih krogih Prve lige Telekom Slovenije še edina ekipa, ki v letošnji sezoni še ni zmagala.
  • Gorica in Koper v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije še nista vknjižili neodločenega izida.
  • Zmagi Maribora in Rudarja s 3:0 proti Celju oziroma Aluminiju sta izenačeni najvišji zmagi v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Tekme Prve lige Telekom Slovenije si je v letošnji sezoni ogledalo že več kot 50 tisoč gledalcev.
  • Blaž Kramer in Marcos Tavares sta v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil že v petih primerih, kar je največ med vsemi.
  • Šime Gregov je prvi nogometaš, ki je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije izpolnil kvoto štirih rumenih kartonov.

Olimpija:

• Aleksander Šeliga je v dresu Olimpije v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 96 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Davorjem Škerjancem.
  • Aleksander Šeliga je v dresu Olimpije na prvoligaških igriščih preživel natanko 8.522  minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Nemanjo Mitrovića.

Gorica:

• Alen Jogan je v dresu Gorice v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral že več kot 18 tisoč minut.

Luka Koper:

• Matej Pučko je v dresu Kopra v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 141 tekem, s katerimi se je prebil na deseto mestu večne klubske lestvice.
  • Zlatan Muslimović je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Maribor:

• /

Domžale:

• Elvis Bratanović je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Domžal.

Rudar:

• /

Krško:

• Radomlje in Krško sta odigrala prvo medsebojno tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rok Baskera je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije in dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Krškega.
  • Luka Pavić je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Martin Kramarič je dosegel četrti prvoligaški gol v dresu Krškega, s čimer se je na prvem mestu večne klubske lestvice izenačil z Davidom Poljancem in Luko Volaričem.
  • Miha Drnovšek je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.224  minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Jureta Petrica.

Aluminij:

• /

Celje:

• Dalibor Volaš je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Celja.
  • Janez Pišek je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Kalcer Radomlje:

• Dušan Stoiljković in Igor Barukčić sta dosegla četrti prvoligaški gol v dresu Radomelj, s čimer sta se izenačila na drugem mestu večne klubske lestvice.
  • Dušan Stoiljković je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.5444  minut, s katerimi se je prebil na drugo mesto večne klubske lestvice, pred Jureta Balkovca.
  • Robi Jakovljević je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 23 tekem, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Vjekoslavom Andrićem.
  • Miha Vidmar je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.