05.09.2022 | A
Strelski prvenec Lovrića in Verbiča

Državna prvenstva širom Evrope so že v polnem zamahu, minuli konec tedna pa je ponudil dva zadetka slovenskih reprezentantov. Sandi Lovrić se je veselil prvenca v italijanski Serie A, Benjamin Verbič pa je s prvim golom v dresu Panathinaikosa odločil obračun z Levadiakosom.

Benjamin Verbič, ki z Adamom Gnezdo Čerinom in Andražem Šporarjem - oba sta pričela tekmo - tvori slovenski trio v atenskem klubu, se je v tretji minuti domače tekme z  Levadiakosom podpisal pod prvi zadetek po poletnem prestopu v Panathinaikos. Zeleni iz Aten so po treh krogih še edina ekipa grškega prvenstva, ki se lahko pohvali s popolnim izkupičkom.

Prvega zadetka po selitvi v Italijo se je konec tedna razveselil tudi Sandi Lovrić. Medtem ko je Jaka Bijol zelenico zapustil v 17. minuti, je reprezentančni vezist v obračunu z Romo igral od 63. minute, dobrih 20 minut po vstopu v igro pa je z golom za 4:0 potrdil odmevno zmago Videmčanov. Črno-beli so po uvodnem porazu v Milanu dobili zadnje tri preizkušnje, pred Romo so premagali še Monzo in Fioretino, po petih krogih prvenstva pa z desetimi točkami zaostajajo zgolj za Napolijem, Milanom in Atalanto.

V Italiji je v minulem tednu odmeval tudi razhod Josipa Iličića in Atalante. Kranjčan se je leto pred iztekom pogodbe razšel s klubom, ki mu je v petih sezonah pomagal do največjih uspehov v njegovi zgodovini. Zasedba iz Bergama se je s pomočjo Iličića prebila do mest, ki vodijo v UEFA Ligo prvakov, nogometni čarovnik pa je črno-beli dres slekel po 173 tekmah. Za "boginjo" je odigral več kot deset tisoč minut, navijači kluba pa so slavili 60 zadetkov, ob tem pa je v statistiko vpisal še 44 podaj.

V minulem krogu švicarske lige se je s podajo izkazal tudi Žan Celar, ki je asistiral za prvega od dveh zadetkov Lugana. Črno-beli so bili v gosteh z 1:2 boljši od Züricha.

Jan Oblak je ligaški dvoboj s Sociedadom sklenil predčasno, saj je moral v 85. minuti, po trku z enim od soigralcev, zaradi poškodbe zapustiti zelenico. Atletico je v Baskiji vknjižil točko, bilo je 1:1.

Vid Belec, ki se je po sezoni v golu Salernitane vrnil na Ciper, se je s soigralci veselil prestižne zmage. Mariborčan je v spopadu z Anorthosisom zaklenil svoja vrata, APOEL pa je slavil z izidom 0:2. Anorthosis od letošnjega poletja vodi Darko Milanič, njegove vrste pa sta pred pričetkom sezone zapustila Denis Popović in reprezentančni vezist Blaž Vrhovec.

Nekdanji član Maribora se je v izdihljajih poletnega prestopnega roka preselil v poljski Gornik Zabrze, Igor Vekić pa se je vrnil na Portugalsko. Škofjeločan bo tudi sezono 2022/23 preživel pri Paços Ferreiri, ki si ga je znova izposodila od Brava.

Več o učinku in minutaži preostalih reprezentantov pa v spodnji razpredelnici.