26.04.2022 | U15
Točka tudi na drugi tekmi

Reprezentanca Slovenija do 15 let je tudi na drugi preizkušnji Turnirja narodov iztržila točko. Zasedba selektorja Muamerja Vugdalića se je po remiju s selekcijo ZDA brez zmagovalca razšla še z Belgijo.

TURNIR NARODOV U15

SLOVENIJA U15 - BELGIJA U15 0:0 (0:0)

Slovenija U15: Žnuderl, Štifter, Osterc, Intihar, Bajc (46' Milošević), Pejičić (70' Vukelić), Petrovič, Dassena Ček (53' Aćimović), Kerin, Raspet (63' Rašić), Drobnič. Selektor: Muamer Vugdalić.
Belgija U15: Mansala Mpudi, Heylend, Nibombe, Masanka, Bafdili, Decresson, Debondt, Da Costa, Liema Olinga, Diawara, Engwanda-Ongena. Selektor: Arno Van den Abbeel.

Medtem ko se je ponedeljkov obračun v Ajdovščini razpletel z izidom 1:1, srečanje v Novi Gorici ni ponudilo zadetkov, čeprav je Belgijce kar dvakrat rešil okvir gola.

Slovenci so si pripravili nekaj obetavnih priložnosti, v 12. minuti je David Pejičić neposredno iz kota zadel bližnjo vratnico Pejičić je v 26. minuti po hitrem protinapadu zapretil še enkrat, a je strel odbil Mansala Mpudi. Tri minute kasneje se je z obrambo izkazal tudi Tai Žnuderl, udarec Decressona z 18 metrov je preusmeril preko svojih vrat.

Gostitelji dvoboja v Novi Gorici so bili najbližje zadetku v 46. minuti dvoboja, ko je po kotu Davida Pejičića z glavo streljal Dominik Drobnič, a mu je veselje preprečil prečnik.

Belgijci, ki so danes odigrali prvo tekmo, se bodo jutri na italijanskih tleh pomerili še z ZDA.