12.10.2020 | Ženska A
Trije goli Nine Predanič

Tudi v tem krogu iger v tujih prvenstvih so imele slovenske reprezentantke vidno vlogo.

Tik pod vrhom lestvice strelk

V avstrijski ligi se je vnovič izkazala Nina Predanič. Slovenska reprezentantka, ki nosi dres Sturma, je prispevala tri gole (v 40., 56. in 80 minuti) ob zmagi ekipe iz Graza na gostovanju pri zasedbi Südburgenland. S šestimi doseženimi zadetki je Nina Predanič že 2. strelka lige.

Točke se je razveselila Tina Marolt (igrala vseh 90 minut), ki je z zasedbo SV Horn remizirala na gostovanju pri FFC Vorderlandu. Slovenski derbi med Niko Babnik in Matejo Zver, tekma FC Wacker Innsbruck – SKN St. Pölten, je bila prestavljena. Na lestvici je Austria Wien s tekmo več prehitela St. Pölten, Sturm Graz je tretji, Horn pa šesti. Ekipa iz Innsbrucka je na začelju lestvice, na prve točke še čaka.

Sari Agrež 90 minut

Nova zmage se je v nemškem prvenstvu razveselila ekipa Turbine Potsdam, ki je v gosteh s 3:2 premagal Duisburg. Sara Agrež je tekmo začela v prvi postavi, odigrala je vseh 90 minut. Zala Meršnik in Adrijana Mori sta ostali na klopi za rezerve. Eintracht Lare Prašnikar je doživel prvi poraz v letošnji izvedbi nemške zvezne lige. SC Sand je doma slavil s 3:2, Prašnikarjeva pa je tekmo začela v prvi postavi, iz igre pa je odšla v 73. minuti, ko je bil rezultat še poravnan – 2:2. Eintracht je na 4. mestu, Turbine Potsdam pa tretji.

Le Sara Ketiš

V Italiji je končan 5. krog, v njem je zaigrala le Sara Ketiš. Ob porazu Barija proti Veroni je zbrala 90 minut. Kaja Eržen in Dominika Čonč sta ostali na klopi za rezerve. AC Milan je na 3. mestu, Roma je šesta, Bari pa deseti v Serie A.

V znamenju pokala

Na Norveškem in Madžarskem so bili minuli dnevi rezervirani za pokalno tekmovanje. Arna-Bjørnar je slavil zmago brez Kristine Erman, ki okreva po poškodbi. Lara Ivanuša je dobila prvih 45 minut ob zmagi Ferencvaroša na gostovanju proti FC Hatvan (0:13). Brez tekme pa je ostala Pamela Begić, njen Sporting de Huelva se ni pomeril z Rayom Vallecanom. Maja Zajc branila celo tekmo 18. kroga litovske lige; Gintra-Universitetas je v gosteh slavil z 8:0.