28.09.2015 | U17
U17: Premagati Ferske otoke in upati na belgijsko pomoč

Slovensko kadetsko izbrano vrsto jutri čaka še zadnja tekma kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo. Potem ko so izbranci selektorja Dušana Kosiča v uvodnih dveh nalogah v Lendavi iztržili točko, se bodo v Bakovcih za biti ali ne biti pomerili še s Ferskimi otoki, ki so v skladu s pričakovanji izgubili obe tekmi.

Najprej so bili od Fercev z izidom 3:0 boljši Turki, za katere je vse tri zadetke dosegel Güven Yalçin, v drugi tekmi z Belgijo pa so »ribiči« iz enega redkih strelov resda uspeli zadeti, a je gol Moritsa Mortensna v zaključku obračuna pomenil zgolj kozmetični popravek rezultata. Belgijci, ki so v izdihljajih prve tekme kvalifikacij z zadetkom Julesa Vanhaeckeja ugnali tudi Slovenijo, so slavili z izidom 4:1, pod dva zadetka pa se je podpisal prav omenjeni napadalec. V slovenskem taboru pred zadnjim krogom kvalifikacijskega turnirja upajo, da bodo Belgijci, ki so si z drugo zmago že zagotovili eno od prvih dveh mest in s tem tudi napredovanje, učinkoviti in motivirani tudi proti Turčiji, saj mora slednja izgubiti, če se želijo Slovenci še dokopati do drugega mesta skupine 10. V nadaljevanje kvalifikacij z nekaj sreče resda vodi tudi tretje mesto, a se bo tega scenarija veselilo zgolj pet reprezentanc v trinajstih kvalifikacijskih skupinah, v večini od njih pa se za zdaj tekmovanje sploh še ni pričelo, zato se na takšen razplet ne gre kaj prida zanašati.

Za naskok na drugo mesto lestvice, ki našim upom zagotavlja napredovanje v elitni krog kvalifikacij, pa bodo morali slovenski kadeti opraviti tudi svoj del naloge. Lendavski Športni park Slovencem ni prinesel preveč radosti, čeprav so se v sobotnem popoldnevu še kako razveselili izenačujočega zadetka v turški mreži. Tekla je namreč že četrta minuta sodniškega dodatka, ko je Žan Celar z domiselnim lob udarcem podajo Vanje Drkušiča pretvoril v zadetek in zlata vredno točko, s katero so ohranili upe za drugo mesto. V obračunu s Ferskimi otoki, ki se bo v Bakovcih pričel ob 15. uri, si slovenska četa v upanju na visoko zmago ne bo smela privoščiti ponovitve scenarijev s tekme proti Belgiji in Turčiji, ki sta hitro izkoristili nezbranost v slovenski obrambi in prišli do zgodnjega vodstva, ki sta ga nasprotnici Slovenije držali dolgo časa.

Oba selektorja nimata težav s sestavo začetnih enajsteric, saj kaznovanih nogometašev ni, bo pa vseeno zanimivo videti, komu je po dveh zahtevnih tekmah ostalo več moči za zadnji dvoboj turnirja. Slovenci v tekmo vstopajo v vlogi favorita, ki pa jo bodo morali potrditi na zelenici. Tudi obračun v Bakovcih, ravno tako kot v Lendavi, si boste lahko ogledali brez plačila vstopnice, tekmo pa boste lahko spremljali tudi v spletnem prenosu na NZS.si.

Tekst: NZS
Foto: Jure Banfi

SORODNE NOVICE

  • 31.03.2026 | U17
    Z zmago proti Makedoncem do drugega mesta
    Slovenska reprezentanca do 17 let je upravičila status favorita in suvereno premagala vrstnike iz Severne Makedonije.
  • 30.03.2026 | U17
    Za konec turnirja še s Severno Makedonijo
    Kadetska reprezentanca Slovenije bo kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2026 zaključila s tekmo proti Severni Makedoniji. Slovenci v torkovo preizkušnjo vstopajo z dodatno mero samozavesti po neodločenem izidu proti Nemčiji.
  • 28.03.2026 | U17
    Nemški vratar preprečil zmago Slovencev
    Kadetska reprezentanca Slovenije je na drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026 remizirala z Nemčijo. Izbranci Muamerja Vugdalića so povedli z golom Mihe Matjašeca, izenačil je Louis Lemke, zmago Slovencev pa je z nekaj odličnimi posredovanji preprečil vratar Leonard Prescott. 
  • 27.03.2026 | U17
    Po Francozih še z Nemci
    Kadetsko reprezentanco Slovenije čaka druga tekma elitnega dela kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026. Četa Muamerja Vugdalića se bo po Francozih pomerila še z Nemci.
  • 25.03.2026 | U17
    Francozi izkoristili številčno prednost
    Slovenci so kvalifikacijski turnir za kadetsko evropsko prvenstvo 2026 odprli s porazom. Francozi so v Radomljah izkoristili številčno prednost, slovensko mrežo sta po izključitvi Maja Balažica zatresla Arone Gadou in Joshua Dago.
  • 24.03.2026 | U17
    Najprej s Francozi
    Kadetska reprezentanca Slovenije bo elitni del kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026 odigrala na domačih tleh. Slovenci turnir odpirajo v Radomljah, uvodoma bodo v skupini A1 izzvali Francoze.
  • 13.03.2026 | U17
    Vugdalić razkril seznam nogometašev za kvalifikacijski turnir
    Kadetska reprezentanca bo konec marca gostila turnir drugega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026. Slovenci se bodo v Radomljah in na Brdu pri Kranju pomerili s Francozi, Nemci in Severnimi Makedonci.
  • 26.02.2026 | U17
    Kadeti boljši od srbskih vrstnikov
    Kadetska reprezentanca Slovenije je zadnje priprave pred marčevskim kvalifikacijskim turnirjem za evropsko prvenstvo 2026 zaključila s tekmo proti srbskim vrstnikom. Izbranci selektorja Muamerja Vugdalića so slavili z izidom 2:3.
  • 19.02.2026 | U17
    Kadeti pred kvalifikacijami še s Srbijo
    Kadetska reprezentanca Slovenije bo pred marčevskimi kvalifikacijami za evropsko prvenstvo odigrala pripravljalno tekmo s srbskimi vrstniki.
  • 10.12.2025 | U17
    Za evropsko prvenstvo tudi s Francijo in Nemčijo
    Kadetska reprezentanca Slovenije je na žrebu v Nyonu dobila nasprotnike v drugem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026, ki ga bo maja in junija gostila Estonija.

DELI NA