18.02.2016 | U17
U17: Slovenija odgovorila z minimalno zmago

Slovenska reprezentanca do 17 let je na drugi prijateljski tekmi proti izbrani vrsti Walesa zmagala z 1:0. Edini zadetek za četo Dušana Kosiča je dosegel Žan Medved.

Prijateljska tekma U17:

Slovenija – Wales 1:0 (1:0)

Strelec: Medved 14.
Rumeni kartoni: Koprivnik, Kryeziu, Valenčič; Dasilva

Slovenija: Bičič, Guček, Valenčič, Medved, Gnezda Čerin, Koprivnik (od 79. Sokler), Rorič (od 65. Horvat), Španja, Matko (od 74. Bijol), Žgajner, Kryeziu.
Wales: Coughlan, Clark (od 41. Angel), Jefferies (od 41. Ampadu), Smith (od 41. Dasilva), Burton (od 61. Evans), Blake, Smallcombe, Cooper, Matondo, Proctor (od 41. Roberts), Edwards (od 53. Cullen).

Slovenska izbrana vrsta do 17 let se je na umetni travi v Kopru še drugič pomerila z reprezentanco Walesa. Izbranci Dušana Kosiča so danes uspeli maščevati torkov poraz, saj so valižanske vrstnike premagali z 1:0,

Odločilni trenutek obračuna je nastopil že v 14. minuti, ko je Žan Medved, sicer nogometaš Aluminija, z natančnim strelom premagal Scotta Coughlana. Slovenska obramba je bila v nadaljevanju dvoboja bistveno bolj zbrana, kot na prvi tekmi, tako da je Nick Bičič ohranil nedotaknjeno mrežo vse do zadnjega sodnikovega žvižga.

Kadetska reprezentanca je na ta način zaključila s pripravljalnimi tekmami za Elitni krog kvalifikacij za EP U17 2016, ki bo med 11. in 16. marcem v Belgiji. Slovenija se bo pomerila z gostitelji turnirja, Španci in Izraelci.

Dušan Kosič, selektor Slovenije: »Lahko rečem, da smo danes odigrali zelo solidno, dobro tekmo. Na tej reprezentančni akciji sicer nismo bili kompletni, saj se zaradi občutljivega termina nekateri igralci niso uspeli udeležiti zbora. Tako smo ekipi priključili nekaj mlajših igralcev, obe preizkušnji proti Walesu pa sta služili za zbiranje informacij pred Elitnim krogom kvalifikacij.«

Tekst: MKo
Foto: EKipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 12.11.2025 | U17
    Po uvodni zmagi z istim ciljem tudi proti Lihtenštajnu
    Kadetska reprezentanca Slovenije je kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo 2026 odprla z zmago proti Walesu, četo selektorja Muamerja Vugdalića pa jutri čaka dvoboj z zasedbo Lihtenštajna.
  • 12.11.2025 | U17
    Kvalifikacijski turnir odprli z zmago
    Kadetska reprezentanca Slovenije je v portugalski Albufeiri dobila prvo tekmo kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2026. Slovenci so z goloma Mihe Matjašeca in Davida Jereba z izidom 1:2 premagali Valižane.
  • 10.11.2025 | U17
    Na Portugalskem uvodoma proti Valižanom
    Kadetska reprezentanca Slovenije z jutrišnjo tekmo proti Walesu začenja prvi kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo, ki ga bo maja in junija prihodnje leto gostila Estonija.
  • 03.11.2025 | U17
    Kadetska reprezentanca na Portugalsko
    Kadetsko reprezentanco Slovenije sredi novembra čaka prvi kvalifkacijski turnir za nastop na evropskem prvenstvu 2026. Četa selektorja Muamerja Vugdalića se odpravlja na Portugalsko.
  • 11.10.2025 | U17
    Slovenija boljša tudi na drugi tekmi z Albanijo
    Kadetska izbrana vrsta Slovenije je v Tirani dobila tudi drugo pripravljalno srečanje z albanskimi vrstniki. Četa selektorja Muamerja Vugdalića je slavila z 0:3.
  • 09.10.2025 | U17
    Slovenci dobili prvi dvoboj z Albanci
    Kadetski reprezentanci Albanije in Slovenije sta v Tirani odigrali prvo od dveh pripravljalnih tekem, z izidom 1:3 so jo dobili slovenski upi.
  • 30.09.2025 | U17
    Dvakrat z Albanijo
    Kadetska reprezentanca Slovenije, ki se je pred dnevi v Radencih dvakrat merila s slovaškimi vrstniki, bo oktobra v sklopu priprav na kvalifikacijski turnir odigrala še dve preizkušnji. Slovenci se odpravljajo v Albanijo.
  • 25.09.2025 | U17
    Na drugi tekmi Slovenije in Slovaške brez zmagovalcev
    Kadetski reprezentanci Slovenije in Slovaške sta v Radencih odigrali še drugo pripravljalno tekmo. Obračun se je končal brez zmagovalca, mreži sta mirovali, več priložnosti pa so imeli slovenski nogometaši.
  • 23.09.2025 | U17
    Slovenci s preobratom v drugem polčasu ugnali Slovake
    Kadetska reprezentanca Slovenije je v Radencih dobila prvo pripravljalno tekmo s Slovaško. Slovenci so po preobratu slavili s 3:1, v drugem polčasu so za zmago zadeli David Jereb, Miha Matjašec in Gabriel Bogatinov.
  • 15.09.2025 | U17
    V Radencih dvakrat s Slovaki
    Reprezentanca Slovenije od 16 let bo v sklopu priprav na novembrski kvalifikacijski turnir odigrala pripravljalni tekmi s slovaškimi vrstniki.

DELI NA