03.09.2015 | U21
U21: Gliha napoveduje napadalno Slovenijo

Slovenska reprezentanca do 21 let se bo jutri ob 18:30 na celjski Areni Petrol pomerila s selekcijo Litve. Selektor Primož Gliha je strnil pričakovanja pred drugo tekmo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2017.

»Napadli bomo od prve minute, saj vedno želimo doseči gol več od nasprotnika,« je predstavil osnovno vodilo slovenski selektor, ki priznava, da je napadalna usmerjenost tudi posledica njegove vloge v igralski karieri. »Napadalci vedno tako razmišljamo. Če ne bi imeli takšne mentalitete, bi pač bili obrambni igralci, ki zagovarjajo doslednost in visoko koncentracijo. Sam menim, da se nogomet igra za gole, saj tudi občinstvo na ta način uživa.«

Slovenija je napadalni pristop demonstrirala že na prvem obračunu v kvalifikacijah z Andoro, ki je morala kar štirikrat po žogo v mrežo. Bo tekma v Ajdovščini predstavljal izhodišče tudi za dvoboj z Litvo?

»Enajsterica bo v veliki meri prilagojena igralcem, ki jih imam na voljo. Imamo dvajset standardnih reprezentantov, tako da lahko ekipo prilagodimo ustreznemu tipu tekme. Če pričakujemo zaprto igro nasprotnika, bomo ustrezno odreagirali tudi z izbiro igralcev,« je povedal Gliha in spomnil na širše poslanstvo mlade reprezentance. »Naš primarni cilj je vzgoja igralcev in priprava za A reprezentanco. Nogometaši se bodo razvijali le v primeru, da bodo imeli na voljo dovolj igralnih minut. V vsakem primeru pa želimo biti ob tem tudi rezultatsko uspešni.«

Slovenski selektor se bo za udarno enajsterico odločil tik pred tekmo z Litvo. Že sedaj pa je jasno, da bo imel pri izbiri prvokategornikov kar precej dilem. »Imam veliko dilemo na položaju vratarja, čeprav bi lahko to nekdo opredelil tudi kot sladke skrbi. Mene osebno to ne veseli, saj imajo vsi trije vratarji, torej Aljaž Cotman, Gregor Zabret in Grega Sorčan, visoko delovno moralo, pravi odnos in disciplino. O tem, kdo bo imel prednost, se bom odločil tik pred jutrišnjo tekmo,« je zaključil Gliha.

Na dosedanjih šestih kvalifikacijskih tekmah med Slovenijo in Litvo so v starostni kategoriji do 21 let kar petkrat slavili naši fantje, medtem ko je nasprotnik uspel zgolj enkrat remizirati.

Kvalifikacije za evropsko prvenstvo U21 2017:

Petek, ob 18.30: Slovenija – Litva

Stadion: Arena Petrol, Celje (Vstop prost)
Glavni sodnik: Suren Baliyan (ARM)
Neposredni  prenos: Sportklub 1

Kvalifikacije EP U21 2017, skupina 2

NazivTZNPDZPZToč
Andora 3 1 0 2 1 5 3
Srbija 0 0 0 0 0 0 0

Tekst: MKo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 09.09.2025 | U21
    Kvalifikacije odprli s porazom
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki jih bosta leta 2027 gostili Albanija in Srbija, odprla s porazom na Norveškem.
  • 08.09.2025 | U21
    Za prve točke z Norvežani
    Mlada reprezentanca Slovenije z gostovanjem v Norveškem Drammnu odpira kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2027, ki ga bosta gostili Albanija in Srbija.
  • 03.09.2025 | U21
    Andrej Razdrh: Prvi vtisi zelo dobri, fantje igrivi in samozavestni
    Reprezentanca Slovenije do 21 let se v Brežicah pripravlja na začetek kvalifikacijskega ciklusa za evropsko prvenstvo 2027. Slovenci bodo kvalifikacije odprli s torkovim gostovanjem na Norveškem.
  • 26.08.2025 | U21
    Razdrh izbral mlado reprezentanco za tekmo z Norveško
    Selektor slovenske reprezentance do 21 let Andrej Razdrh je predstavil seznam vpoklicanih nogometašev (letnik 2004 in mlajši) za uvodno kvalifikacijsko tekmo z Norveško, ki bo 9. septembra ob 18.00 v Drammnu.
  • 02.07.2025 | U21
    Milenko Aćimović po evropskem prvenstvu: Da ne čakamo spet tri desetletja
    S sobotnim obračunom Angležev in Nemcev, ki so bili v skupinskem delu turnirja tudi tekmec Slovencev, se je končalo evropsko prvenstvo za nogometaše do 21 let.
  • 19.06.2025 | U21
    Naslednja generacija bo še uspešnejša
    Ostrc, Zeljković in Cipot po tekmi s Češko.
  • 19.06.2025 | U21
    Fantom je treba čestitati
    Slovenska mlada reprezentanca je evropsko prvenstvo sklenila s porazom proti Češki in se poslovila od tekmovanja. Kaj si je o tekmi mislil selektor Razdrh?
  • 18.06.2025 | U21
    Poraz za slovo od evropskega prvenstva
    Mlada reprezentanca Slovenije se od evropskega prvenstva poslavlja s porazom na tekmi proti Češki, ki je do prvih točk na zaključnem turnirju prišla z goloma v drugem polčasu.
  • 17.06.2025 | U21
    Skupinski del prvenstva zaključiti z zgodovinsko zmago
    Nogometaši reprezentance Slovenije do 21 let odštevajo do zadnje preizkušnje v skupinskem delu evropskega prvenstva. Slovenci v dvoboj s Češko vstopajo z jasno željo, da skupinski del tekmovanja sklenejo z zmago.
  • 16.06.2025 | U21
    Navijači so nas spodbujali, ko nam je bilo najtežje
    Reprezentanca Slovenije do 21 let pred zadnjo tekmo skupinskega dela tekmovanja ostaja v igri za preboj v četrtfinale evropskega prvenstva. Mladi Slovenci so v Nitri remizirali z Angleži, kako je delitev točk doživel selektor Andrej Razdrh?

DELI NA