08.06.2015 | U21
U21: Mladi uspešno v nov kvalifikacijski ciklus

Mlada izbrana vrsta Slovenije je začela s kvalifikacijami za EP U21 2017 z zmago proti Andori, ki je v Ajdovščini prejela kar štiri zadeteke. Varovanci Primoža Glihe so večino dela opravili že v prvem polčasu.

Kvalifikacije za EP 2017, skupina 2:

Slovenija – Andora 4:0 (3:0)

Sodnik: Alexandr Aliyev (Kaz)
Gledalcev: 600
Strelci: Šporar 14., Kastrevec 21., Zahovič 29., Gorenc Stankovič 74. 
Rumeni kartoni: Zahovič; Rebes, Reyes, Nazzaro, A. Sanchez
Rdeči kartoni: Nazzaro 68.

Slovenija: Cotman, Krefl, Krajnc (od 63. Kapun), Bajrič, Šme, Gorenc Stankovič, Vancaš Požeg, Krivičič (od 46. Benedičič), Šporar (od 46. Ožbolt), Kastrevec, Zahovič.
Andora: Silverio, Rubio, Rebes, Reyes, A. Sanchez, Ferre, C. Sanchez, A. Bove (od 52. Nazzaro), Alaez (od 79. Cunha), Bove, Munoz (od 68. Villagrasa).

Izbranci Primoža Glihe, ta sicer zaradi kazni ni smel voditi ekipe, namesto njega je na klopi sedel Alfred Jermaniš, so z odliko začeli nov kvalifikacijski cikel. V Ajdovščini so pričakovano in brez posebnih težav odpravili Andoro, od katere so bili dvakrat s po 5:0 boljši že v prejšnjih kvalifikacijah.

Sicer pa Slovenijo v skupini 2 čakajo precej težji tekmeci od Andore na čelu z Italijo in Srbijo, ob teh pa sta v skupini še Irska in Litva. V naslednjo fazo kvalifikacij, tako imenovani "play-off", se bodo uvrstili zmagovalci skupin in štiri najboljše drugouvrščene ekipe.

Slovenska vrsta je povedla v 14. minuti, ko je z roba kazenskega prostora malce z leve strani z diagonalnim strelom zadel Andraž Šporar. Pred tem je imel najlepšo priložnost Kenan Bajrić, ki je v 13. minuti s strelom z glavo meril premalo natančno.

Na 2:0 je v 21. minuti povišal Žiga Kastrevec, ko je z glavo unovčil prosti strel z leve strani. Osem minut pozneje je bilo 3:0, ko je Luka Zahović med dvema branilcema spretno žogo dvignil čez vratarja gostov.

Tudi v drugem polčasu so gledalci spremljali enosmerni promet, večino časa so slovenski nogometaši igrali na andorski polovici, Rudi Požeg Vancaš je v 67. minuti prišel do strela, a se je izkazal Victor Silverio.

Od 68. minute so gosti igrali z igralcem manj, saj je Roger Nazzaro hitro dobil dva rumena kartona zaradi prekrškov nad Bajrićem in Aljažem Kreflom. Že v 72. minuti so domači izkoristili številčno prednost, po kotu in napaki andorskega vratarja je žogo iz bližine v mrežo potisnil Jon Gorenc Stankovič. Po še nekaj izvrstnih priložnostih je novo zapravil Kastrevec v 79. minuti, ko je zatresel prečko.

Primož Gliha, selektor Slovenije: »Danes smo se predstavili v popolnoma drugačni luči, kot v Ukrajini. Zmagali smo s 4:0, vknjižili tri točke, ampak to ni dovolj. Fantje ne smejo biti zadovoljni z današnjo predstavo, ker so sposobni precej več. Od nogometašev v razvoju pričakujem, da bodo kljub udobnemu vodstu iskali še višjo zmago.« 

Kvalifikacije EP U21 2017, skupina 2

NazivTZNPDZPZToč
Italija 0 0 0 0 0 0 0
Srbija 0 0 0 0 0 0 0


Tekst: STA, MKo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 02.07.2025 | U21
    Milenko Aćimović po evropskem prvenstvu: Da ne čakamo spet tri desetletja
    S sobotnim obračunom Angležev in Nemcev, ki so bili v skupinskem delu turnirja tudi tekmec Slovencev, se je končalo evropsko prvenstvo za nogometaše do 21 let.
  • 19.06.2025 | U21
    Naslednja generacija bo še uspešnejša
    Ostrc, Zeljković in Cipot po tekmi s Češko.
  • 19.06.2025 | U21
    Fantom je treba čestitati
    Slovenska mlada reprezentanca je evropsko prvenstvo sklenila s porazom proti Češki in se poslovila od tekmovanja. Kaj si je o tekmi mislil selektor Razdrh?
  • 18.06.2025 | U21
    Poraz za slovo od evropskega prvenstva
    Mlada reprezentanca Slovenije se od evropskega prvenstva poslavlja s porazom na tekmi proti Češki, ki je do prvih točk na zaključnem turnirju prišla z goloma v drugem polčasu.
  • 17.06.2025 | U21
    Skupinski del prvenstva zaključiti z zgodovinsko zmago
    Nogometaši reprezentance Slovenije do 21 let odštevajo do zadnje preizkušnje v skupinskem delu evropskega prvenstva. Slovenci v dvoboj s Češko vstopajo z jasno željo, da skupinski del tekmovanja sklenejo z zmago.
  • 16.06.2025 | U21
    Navijači so nas spodbujali, ko nam je bilo najtežje
    Reprezentanca Slovenije do 21 let pred zadnjo tekmo skupinskega dela tekmovanja ostaja v igri za preboj v četrtfinale evropskega prvenstva. Mladi Slovenci so v Nitri remizirali z Angleži, kako je delitev točk doživel selektor Andrej Razdrh?
  • 16.06.2025 | U21
    Dokler so možnosti, stoodstotno verjamemo
    Begić, Zeljković, Turk in Golič po tekmi z Anglijo.
  • 15.06.2025 | U21
    Slovenski mladi upi iztržili remi
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v 2. krogu evropskega prvenstva na Slovaškem v Nitri igrala neodločeno 0:0 s favorizirano Anglijo.
  • 14.06.2025 | U21
    Želimo si presenetiti Angleže
    Pred jutrišnjim spopadom z Anglijo sta o tekmecu razmišljala Andrej Razdrh in Martin Turk.
  • 13.06.2025 | U21
    Nič še ni zaključeno
    Ilenič, Golič, Sešlar in Turk po uvodni tekmi evropskega prvenstva.

DELI NA