UEL: Vijolice verjamejo v preobrat

Pred nogometaši Maribora je tekma, ki bo odločala o evropski jeseni. Mariborčani po sezoni premora znova lovijo uvrstitev v skupinski del evropskih tekmovanj, do preboja v skupino UEFA Evropske lige pa Štajerce loči azerbajdžanska Gabala.

Mariborčani so po treh zaporednih remijih in zmagi v minulem tednu vknjižili še prvi poraz na evropskih prizoriščih. Dvoboj v Bakuju, prestolnici Azerbajdžana, se je resda pričel po željah slovenskega pokalnega prvaka, saj je povedel z golom kapetana Marcosa Tavaresa, a so gostitelji v nadaljevanju dvoboja, ki ga je zaznamovala tudi visoka temperatura, prišli do rezultatskega preobrata in zmage z izidom 3:1.

Štajerci bodo za četrto uvrstitev v skupinski del UEFA Evropske lige potrebovali zmago z vsaj dvema zadetkoma razlike, ob pogoju, da Azerbajdžanci v Ljudskem vrtu ne zatresejo mreže Jasmina Handanovića. Tega se zaveda tudi mariborski strateg Darko Milanič, ki pa pred dvobojem, ki se bo v Ljudskem vrtu pričel ob 20.15, poudarja, da je njegova zasedba ne bo brezglavo krenila v srečanje: »S pametjo in energijo hkrati. Ne bomo igrali zadržano, prav tako pa ne bomo šli brezglavo v lov na zaostanek. Imamo dovolj evropskih izkušenj, ki jih lahko uporabimo. Vztrajni bomo, znamo upoštevati dogovor. Igramo doma in bomo pokazali tudi tekmecem. Z odločno igro, z visokim tempom pa bomo aktivirali tudi dodatno pomoč navijačev, ki so zmeraj z nami. Ko igramo dobro in ko gre za velike stvari, je ta povezava še trdnejša.«

»Pred nami je tekma sezone, razpoloženje je odlično. Dobro smo se pripravili na tekmo, videli, česa nismo dobro počeli v Bakuju in kaj moramo popraviti. Razmišljamo pozitivno, verjamemo v napredovanje, kar je dosegljiv cilj. Ne bi bil noben čudež, če bi nadoknadili dva gola zaostanka. Maribor je velik klub, vajen največjih izzivov. Zmoremo, imamo podporo navijačev in verjamem, da se bomo v četrtek veselili,« pa pred obračunom sezone sporoča Dare Vršič, ki je tudi prvo srečanje v Azerbajdžanu pričel v začetni enajsterici.  vezist bo s svojimi izkušnjami eden najpomembnejših adutov vijolic. Nekdanji reprezentant je v evropskih tekmovanj odigral že 27 tekem, osemkrat se je vpisal tudi med strelce.

Povratno srečanje Maribora in Gabale je Evropska nogometna zveza zaupala madžarski sodniški ekipi, ki jo bo vodil znani Viktor Kassai. Sodnika pomočnika bosta György Ring Vencel Toth.

UEFA Evropska liga, povratna tekma playoffa:

Četrtek, ob 20.15: MARIBOR - GABALA (AZE)

*Prva tekma: Gabala - Maribor 3:1

Tekst: NZS
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 26.05.2026 | Prva liga Telemach
    Repas, Soudani, Krajnc, Ojo in Širvys nič več za Maribor
    V Ljudskem vrtu so po koncu sezone potrdili prve odhode. Mariborskega dresa po izteku pogodbe ne bodo več nosili Hilal Soudani, Jan Repas, Luka Krajnc, Sheyi Ojo in Luka Krajnc.
  • 23.05.2026 | Prva liga Telemach
    Sosedski obračun Mariboru
    Nogometaši Maribora so v tekmi 36. kroga Prve lige Telemach premagali Aluminij s 3:0 (1:0).
  • 21.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Aluminij
    Ljudski vrt gosti sosedski obračun Maribora in Aluminija. Kdo bo boljši?
  • 17.05.2026 | Prva liga Telemach
    Mura ugnala rivale
    Nogometaši Mure so v 35. krogu Prve lige Telemach doma premagali Maribor z 2:1 (1:0).
  • 15.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Maribor
    Mura je z zmago v Ajdovščini potrdila obstanek v Prvi ligi Telemach, črno-beli pa bodo na zadnji domači tekmi sezone gostili Maribor. Vijolice nimajo več možnosti za Evropo, kako se bodo odrezale v Fazaneriji?
  • 09.05.2026 | Prva liga Telemach
    Veliki derbi prekinjen
    Veliki derbi Maribora in Olimpije je bil zaradi metanja pirotehničnih sredstev na igrišče prekinjen sredi prvega in nato še sredi drugega polčasa, tekma v Ljudskem vrtu pa se ne bo nadaljevala.
  • 08.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Olimpija
    Ljudski vrt gosti derbi velikih rivalov. Tako Mariboru kot Olimpiji v letošnji sezoni ne gre po načrtu, lahko vijolice in zmaji ostanejo brez evropske vozovnice?
  • 05.05.2026 | Prva liga Telemach
    Dudić ni več trener Maribora
    Feđa Dudić po seriji skromnih rezultatov ni več trener Maribora! Na sobotnem velikem derbiju z Olimpijo bo mariborsko zasedbo vodil Mitja Pirih.
  • 03.05.2026 | Prva liga Telemach
    Maribor domov praznih rok
    Nogometaši Radomelj so v 33. krogu Prve lige Telemach doma premagali Maribor z 2:1 (1:1).
  • 29.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Radomlje - Maribor
    Maribor je s porazom v Stožicah zapletel svojo bitko za evropsko vozovnico, Radomlje pa so z zmago v Ajdovščini zacelile pokalne rane. Kdo se bo veselil ob Kamniški Bistrici?

DELI NA