05.10.2017 | A
Usoden je bil gol v sodniškem dodatku

Slovenska nogometna reprezentanca je v Londonu na predzadnji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 izgubila proti Angliji. Edini gol na tekmi je v tretji minuti sodniškega dodatka dosegel Harry Kane. Izbrance Srečka Katanca zadnja tekma čaka v nedeljo, ko bodo v Stožicah gostili Škotsko.

Kvalifikacije za svetovno prvenstvo - deveti krog:

ANGLIJA - SLOVENIJA 1:0 (0:0)

London: Stadion Wembley, 61.558 gledalcev.
Sodniki: Zwayer, Schiffner in Achmüller (vsi Nemčija).
Strelec: Kane (93').
Rumeni kartoni: Stones; Krhin, Mevlja, Rotman, Struna, Birsa.
Rdeči karton: /.

Anglija: Hart, Bertrand, Cahill, Stones, Walker, Dier, Henderson, Rashford, Sterling (od 85. Keane), Oxlade-Chamberlain (od 64. Lingard), Kane.
Slovenija: Oblak, Jokić, Cesar, Mevlja, Struna, Krhin, Rotman (od 79. Matavž), Iličić, Verbič, Bezjak (od 72. Repas), Šporar (od 55. Birsa).

Angleži so se z minimalno zmago že prebili na mundial, ki bo prihodnje leto v Rusiji. V skupini F imajo Angleži pred zadnjim krogom tako 23 točk, Škoti 17, Slovaki 15 in Slovenci 14. Selektor Katanec je v prvi enajsterici poskrbel za nekaj sprememb v primerjavi s prejšnjimi tekmami. Tako je na desnem bočnem branilskem položaju namesto Nejca Skubica zaigral Aljaž Struna, ob Reneju Krhinu je Jasmina Kurtića zamenjal Rajko Rotman, namesto Valterja Birse je igral Roman Bezjak, v napadu pa je od uvodne minute nasotpil Andraž Šporar.

Ta postava je v prvem polčasu izpolnila enega od ciljev - ne dobiti zadetka. V najlepši priložnosti se je znašel Roman Bezjak, ki pa pred golom gostiteljev ni uspel najbolje zadeti okroglega usnja. Na drugi strani niso mogli biti zadovoljni niti Angleži, ki so sicer imeli pričakovano pobudo, večjo posest žoge, toda v napadu so delovali precej brez idej. Oblak je sicer nekajkrat moral posredovati, a noben od strelov ni bil posebej nevaren. V 14. minuti je ukrotil poskus Harryja Kana z dobrih 20 metrov, v 26. minuti je posredoval po strelu Jordana Hendersona z leve strani, v 45. pa še prosti strel Marcusa Rashforda.

Tudi v uvodu drugega polčasa se ni spremenilo nič bistvenega - s tem, da so Angleži delali še več napak, Slovenci pa so še naprej čakali na priložnost za protinapad. Toda tega so v 63. minuti dočakali Angleži, Rashford je imel pred seboj praktično le še Oblaka, a ga hotel premagati z lobom. Ta pa je bil na razočaranje domačih navijačev preslab. V 65. minuti je po strelu Raheema Sterlinga žogo pred golovo črto odbil Boštjan Cesar, v 68. je z roba kazenskega prostora zgrešil Kane.

V 84. minuti je za nekaj razburjenja poskrbel Tim Matavž, ki je stekel proti Hartu, a bil za malenkost prepočasen. V 89. minuti je nekaj razburljivosti v tekmo vnesel še eden izmed navijačev, ki je pritekel na zelenico, že v tretji minuti sodniškega dodatka pa so Slovenci doživeli hladen tuš. Po podaji z desne strani se je pred vrati znašel Kane in iz bližine zadel za peto zmago Angležev na šestih medsebojnih tekmah.

Škoti so nocoj z 1:0 premagali Slovake, ki jih v zadnjem krogu čaka domača tekma z Malto, in imajo 17 točk, Slovaki ostajajo pri 15, Slovenci pa pri 14. Prvo mesto v skupini in preboj na SP v Rusijo pa je že uspel Angležem.

Tekst: STA/PDo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 30.03.2026 | A
    V Črno goro po zmago
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori, kamor se odpravljajo danes ob 17.30, lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    Zagotovi si letno vstopnico za tekme slovenske reprezentance
    Letna vstopnica 2026 vam poleg treh domačih tekem v Uefa ligi narodov zagotavlja tudi udeležbo na junijskem prijateljskem obračun s Ciprom in ženskim spektaklom med Slovenijo in Nemčijo v kvalifikacijah za SP 2027.
  • 30.03.2026 | A
    Junija s Ciprom, vstopnice že v prodaji
    Slovenski selektor Boštjan Cesar se bo prvič predstavil pred domačimi gledalci 4. junija, ko bo Slovenija v Stožicah gostila Ciper. Vstopnice za prijateljsko tekmo so že v prodaji.
  • 29.03.2026 | A
    Odmevi po tekmi z Madžarsko
    Slovenska nogometna reprezentanca je v soboto na Madžarskem opravila prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. Po spodbudnem prvem in slabšem drugem polčasu je prijateljski obračun z Madžarsko v Budimpešti izgubila z 0:1, nov preizkus pa Slovence čaka že v torek ob 18.00 v Podgorici proti Črni gori.
  • 28.03.2026 | A
    Minimalni poraz ob debiju Cesarja
    Slovenska nogometna reprezentanca je igrala prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. V Budimpešti je na prijateljskem obračunu izgubila proti Madžarski z 0:1 (0:0).
  • 28.03.2026 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Madžarski
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Budimpešti igrala prvo tekmo pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Ta je z opravljenim v teh dneh zadovoljen, proti Madžarom pa si želi predvsem videti pravo podobo svojih igralcev.
  • 27.03.2026 | A
    Cesar pred svojo prvo tekmo v selektorski vlogi zadovoljen z opravljenim
    Selektor slovenske nogometne reprezentance Boštjan Cesar je pred svojo prvo tekmo v novi vlogi. V soboto ob 18.00 bodo njegovi izbranci v Budimpešti igrali prijateljsko tekmo z Madžarsko.
  • 26.03.2026 | A
    Odlična atmosfera pred odhodom v Budimpešto
    Slovenska članska reprezentanca je danes opravila nov trening v sklopu priprav na prihajajoči prijateljski tekmi proti Madžarski in Črni gori. Ekipa bo jutri popoldan odpotovala v Budimpešto, kjer jo čaka prvi preizkus v novem ciklu pod vodstvom novega selektorja.
  • 25.03.2026 | A
    Izkoristiti novo energijo
    Slovenska izbrana vrsta je danes dopoldne opravila nov trening pred prijateljskima tekmama z Madžarsko in Črno goro. Trenirali so vsi fantje z izjemo Jana Oblaka in Benjamina Šeška, ki sta že zapustila reprezentančni tabor.
  • 24.03.2026 | A
    Sešlar trikrat, Šporar dvakrat
    Svit Sešlar je pretekli konec tedna potopil Primorje, Andraž Šporar pa Podbrezovo. Jon Gorenc Stanković je zabil za remi na derbiju s Salzburgom.

DELI NA