
Minule dni je na Ravnah prve priprave opravila dekliška reprezentanca U15, ki je tri vadila pod taktirko selektoric Petre Mikeln in Tine Kelenberger.
„Za nami so prve skupne priprave deklet rojenih v letu 2004 in 2005. V sklopu priprav smo opravili štiri treninge in za konec odigrali prijateljsko tekmo. Igralke so spoznale način dela v reprezentanci, seznanile so se z osnovnimi zakonitostmi v obeh fazah igre. Veseli nas, da so iz treninga v trening vidno napredovala in da jim volje, želje in motiva za delo ne manjka. Gre za precej perspektivno generacijo, v kateri je precej talentiranih deklet, ki bi ob usmerjenem delu lahko razvile svoje vrline in sposobnosti na visok nivo,“ je po koncu priprav povedala Petra Mikeln.
Slovenija DU15:
Živa Rakovec (ŽNK Pomurje Beltinci), Nina Kajzba (ŽNK Pomurje Beltinci), Zala Lucija Balažic (ŽNK Pomurje Beltinci), Leonida Žibrek (ŽNK Pomurje Beltinci), Tia Vaupotič (ŽNK Pomurje Beltinci), Žana Titan (ŽNK Pomurje Beltinci), Noelle Vilčnik (MSM Ptuj), Neža Foršnarič (MSM Ptuj), Iva Kocijan (ŽNK Maribor), Anja Eferl (ŽNK Maribor), Izza Brglez (NK Vransko), Julija Poplašen (ND Primorje), Jana Ličen (ND Primorje), Lara Ferjančič (ND Primorje), Gaja Bizjak (Bilje – Renče), Vita Dodič (Gažon), Lara Korina Janež (NK Krim), Laura Šenk (NK Krim), Maša Osojnik(NK Krim), Yahweh Dairine Skrnički Rovšek (NK Krim), Ana Gerjol (ŽNK Radomlje), Maša Zajec (ŽNK Radomlje),Melina Muratovič (NK Trebnje), Katjuša Šenk (ŽNK Cerklje), Timea Rojnik (ŠK Slovan Bratislava Futbal).
Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si