13.03.2013 | U18
Uspešnejši na prvi

Slovenska reprezentanca do 18 let se te dni mudi v Srbiji, kjer sta v Stari Pazovi planirani dve tekmi z domačo reprezentanco. Prvo je Slovenija že dobila z rezultatom 2:1, jutri na sporedu nov preizkus.

Srbija : Slovenija 1:2 (1:0)

Strelca za Slovenijo: Šauperl, Rodica

Postava Slovenije: Tetičkovič, Andrejašič, Reja, Jazbec, Vukliševič, Hotič, Črnigoj, Stojanovič, Krajnc, Zahovič in Šauper.

Igrali so še: Corn, Curk, Klemenčič, Rodica, Vujčič in Pirc.

Selektor: Miloš Kostič.

Selekcijo, ki trenutno nastopa v kategoriji do 18 let v drugem delu čaka prvi del kvalifikacij za EP U-19, Kostičevi varovanci pa se v sklopu priprav na to tekmovanje mudijo v Srbiji. Slovenija je bila na prvi tekmi boljša od domače reprezentance, kljub temu, da so Srbi povedli že v peti minuti. “Začeli smo nekoliko preveč medlo,” je po tekmi povedal Kostič, vesel, da hitro prejet zadetek ni zmedel njegovih varovancev: “Storili smo napako v ožji obrambi, ampak smo se hitro pobrali. Iz minute v minuto smo dvigovali svojo igro, v drugem polčasu pa že prikazali predstavo, ki nas krasi tudi sicer – bili smo agresivni, podaje so bile natančne, vse skupaj pa smo nadgradili z dvema zadetkoma. Oba sta bila zaslužena, saj smo bili boljši nasprotnik.”

Selektor se je v nadaljevanju dotaknil še hitro prejetega zadetka. “Morali smo se privaditi na visok ritem igre in naravno travo, na kateri fantje v slovenskem prostoru praviloma ne igrajo. Ta reprezentanca je nazadnje septembra.”

Slovenijo jutri čaka še ena tekma, takrat pa Kostič obljublja več priložnosti za tiste, ki so doslej igrali manj.

Tekst: NZS/MaK

• 15.06.2023 | U18
    Izbrana vrsta do 18 let nadaljuje niz neporaženosti
    Reprezentanca Slovenije do 18 let je v Gornji Radgoni odigrala še drugo prijateljsko tekmo. Varovanci Antona Žlogarja so remizirali z vrstniki iz Črne gore in ostajajo neporaženi že osem tekem zapovrstjo.
  • 13.06.2023 | U18
    Slovenija ugnala Poljsko
    Reprezentanca Slovenije do 18 let se je v Gornji Radgoni pomerila z izbrano vrsto Poljske in slavila z 1:0. V četrtek se bodo varovanci Antona Žlogarja pomerili s Črno goro.
  • 02.06.2023 | U18
    Žlogar izbral za prijateljska obračuna s Poljsko in Črno goro
    Slovenska reprezentanca do 18 let se bo med 13. in 15. junijem pomerila z izbranima vrstama Poljske ter Črne gore. Selektor Anton Žlogar je v ta namen izbral 25 igralcev letnika 2005, ki se bodo v Gornji Radgoni pomerili z omenjenima nasprotnikoma.
  • 11.05.2023 | U18
    Slovenija na drugem srečanju ugnala Bosno in Hercegovino
    Reprezentanca Slovenije do 18 let se je še drugič pomerila z izbrano vrsto Bosne in Hercegovine. Varovanci selektorja Antona Žlogarja so bili v Zenici tokrat boljši od svojih vrstnikov, saj so slavili z 1:3.
  • 09.05.2023 | U18
    Na prvem srečanju z Bosno in Hercegovino brez zadetkov
    Reprezentanca Slovenije do 18 let se je pomerila z izbrano vrsto Bosne in Hercegovine. Varovanci selektorja Antona Žlogarja so se v Zenici s svojimi vrstniki razšli z neodločenim izidom 0:0. Drugi obračun proti istemu nasprotniku bo odigran v četrtek.
  • 02.05.2023 | U18
    Žlogar izbral za prihodnja prijateljska obračuna
    Slovenska reprezentanca do 18 let se bo med 9. in 11. majem pomerila z izbranima vrstama Bosne in Hercegovine ter Savdske Arabije. Selektor Anton Žlogar je v ta namen vpoklical 23 nogometašev.
  • 09.06.2022 | U18
    V Čatežu premagali Severno Makedonijo
    Reprezentanca Slovenije do 18 let je junijske priprave sklenila z zmago. Izbranci selektorja Antona Žlogarja so v Čatežu s 3:0 premagali Severno Makedonijo, še na tretji tekmi pa so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno.
  • 07.06.2022 | U18
    Na drugi tekmi s Poljaki brez zadetkov
    Reprezentanci Slovenije in Poljske do 18 let sta v Krškem odigrali še drugo prijateljsko srečanje. Po slovenski zmagi na prvi tekmi tokratni obračun ni dal zmagovalca, ekipi sta se razšli z začetnim rezultatom.
  • 01.06.2022 | U18
    V Krškem premagali Poljsko
    Junijski termin za reprezentančno akcijo izkorišča tudi izbrana vrsta Slovenije do 18 let. Četa Tončija Žlogarja je v Krškem odigrala prvo od treh tekem in z 2:0 premagala reprezentanco Poljske.
  • 25.05.2022 | U18
    Žlogar izbral za prijateljski turnir
    Slovenska reprezentanca do 18 let bo med 1. in 9. junijem sodelovala na mednarodnem prijateljskem turnirju. Selektor Tonči Žlogar je v ta namen selekcioniral reprezentanco letnikov 2004 in mlajših, ki se bo dvakrat pomerila z izbrano vrsto Poljske, enkrat pa s Severno Makedonijo.