25.06.2021 | U16
Uspešni tudi v dvoboju s Severno Makedonijo

Reprezentanca Slovenije do 16 let je dobila tudi drugo tekmo Turnirja narodov. Srečanje s Severno Makedonijo je odločil zadetek ob koncu prvega polčasa, ki je padel po strelu Nika Kasala.

TURNIR NARODOV - DRUGA TEKMA

SLOVENIJA U16 - SEVERNA MAKEDONIJA U16 1:0 (1:0)

Strelec: Kasalo (35+1')
Slovenija: Kolar, Mikluš, Senekovič, Poredoš, Selan, Potočnik, Kasalo, Schlauer, Hribar, Hojč, Jarkovič, Štefanec. Igrali so še: Zajc, Stojinovič, Baš, Štricelj, Čuk, Šerbec, Veber.  Selektor: Aleksandar Radosavljević.
Severna Makedonija: Ajradinovski, Janevski, Stoilovski, Markovski, Stojanov, Azifi, Georgievski, Elmas, Arizakovski, Shari, Canevski. Igrali so še: Nuhija, Manojlov, Sulejman, Canoski. Selektor: Toni Jakimovski.

Slovenci so po Albaniji premagali še reprezentanco Severne Makedonije. Tako kot v Gradišču, je tudi dvoboj v Ajdovščini odločil Niko Kasalo, ki se je na prvi tekmi podpisal pod oba zadetka.

Jaka Čuber Potočnik je ob koncu prvega polčasa izsilil prekršek dobrih 28 metrov od gola Severnih Makedoncev, Kasalo pa je tudi z nekaj sreče premagal Ajradinovskega. Žoga je po prostem strelu Prekmurca zadela Elmasa, spremenila smer in prevarala čuvaja nasprotne mreže.

Selektor Aleksandar Radosavljević je v drugem polčasu posegel po številnih menjavah, njegovi varovanci pa so zadržali minimalno prednost. V nedeljo se bodo za zmago na Turnirju narodov pomerili z Rusijo, ki je pravtako dobila dve tekmi.

"Zelo sem zadovoljen z zmago. Severni Makedonci so nam prepustili pobudo, zato smo imeli večji del tekme žogo v svojih nogah. Morda bi si želel, da bi tekmo dobili bolj suvereno. Kakovost igre je bila na višjem nivoju, vendar so se dogajale tudi nepotrebne napake," je po tekmi dejal Aleksandar Radosavljević.

Selektor izbrane vrste se je dotaknil tudi nedeljskega obračuna za prvo mesto: "Rusija je pokazala kakovost, dosegla je devet zadetkov, mi tri. V nedeljo se igra za prvo mesto, zagotovo pa bomo pripravljeni na finale. Že pred dnevi sem dejal, da nas čaka podoben ritem kot v kvalifikacijah, ko nas na tretji tekmi čaka najtežji nasprotnik. V dveh dneh se moramo dobro pripraviti na nasprotnika. Gremo na zmago!"

Rusi so na prvi preizkušnji s Severno Makedonijo dosegli pet zadetkov, danes so v albanski mreži končale štiri žoge.