20.09.2023 | WU19
V 2. polčasu do zmage

Mladinska dekliška reprezentanca je z zmago proti Severni Makedoniji (2:0) začela turnir v Kranjski Gori. Gola za zmago je dosegla Noelle Vilčnik. V soboto proti Portugalski.

Reprezentanca, ki jo vodi Petra Mikeln, se pripravlja na skorajšnji začetek kvalifikacij za EP 2024. Z namenom, da se ekipa uigra in pripravi, se naše mladinke udeležujejo turnirja v Kranjski Gori.

Pripravljalni turnir, Kranjska Gora:

19.9.
Slovenija – Severna Makedonija 2:0
(0:0)
1:0 Vilčnik (50.), 2:0 Vilčnik (63.)
Slovenija:Vidrih, Javorič, Dolinar, Kern, Osojnik, Bittendorfer, Vilčnik, Dasovič Ravnik, Poje Mihelič, Rakovec, Gerjolj

Igrale so še:
Omerzu, Balažic, Čebašek, Poplašen, Hrga, Ferk, Škulj.

Kosovo – Slovenija

Prvi polčas ni prinesel golov, nadaljevanje pač. Uvodoma so tekmo boljše začela naše nogometašice, gostje so si nekaj več od igre ustvarile do 30. minute, v 33. minuti pa so stresle okvir slovenskega gola. V naši vrsti velja omeniti v 5. minuti in strel Lee Dolinar, 31. minuto poizkus Viktorie Bittendorfer in 43. minuto akcijo, ki jo je sklenila s strelom Ana Gerjolj.

V 50. minuti je Slovenija povedla: Noelle Vilčnik je bila odločnejša in spretnejša od gostujoče obrambe in zadela za 1:0. V 63. minuti je Noelle povišala na 2:0, ko je prišla do odbite žoge in postavila tudi končni rezultat 2:0.

Tekst: D.P.

• 25.10.2024 | WU19
    Proti Srbiji naredile korak naprej v igri
    Dekliška mladinska reprezentanca je na turnirju v Kranjski Gori na 2. tekmi Nations Cupa 2024 remizirala s Srbijo (0:0). Tekmovanje se bo sklenilo v torek, 29.10. Varovanke selektorice Tine Kelenberger se bodo pomerile s Škotsko.
  • 23.10.2024 | WU19
    Klonile proti Romuniji, v petek proti Srbiji
    Varovanke selektorice Tine Kelenberger so z 1:2 klonile proti Romuniji, edini gol za Slovenijo je dosegla Lea Dolinar. V petek se bo Slovenija pomerila s Srbijo.
    V Kranjski Gori najprej proti Romuniji
    V Kranjski Gori se danes začenja Slovenia Nations Cup 2024, močan mednarodni turnir dekliških mladinskih reprezentanc. Slovenska reprezentanca bo turnir izkoristila za zadnji test pred novembrskimi kvalifikacijami za EP 2025.
  • 11.10.2024 | WU19
    V Kranjski Gori zadnji test za kvalifikacije
    Pred dekliško mladinsko reprezentanco je pripravljalni turnir v Kranjski Gori. Varovanke selektorice Tine Kelenberger se bodo pomerile z Romunijo (23.10.), Srbijo (25.10.) in Škotsko (29.10). Selektorica Tina Kelenberger je obelodanila seznam igralk, na katere računa.
  • 07.06.2024 | WU19
    Mladinke v lovu na Ligo A tudi proti Hrvaški
    Slovenija bo kvalifikacije začela v Ligi B, žreb ji je namenil skupino B4, v njej pa poleg Slovenije še Hrvaška, Luksemburg in Malta.
  • 09.04.2024 | WU19
    Grčija v zadnji tekmi boljša od Slovenije
    Dekliška mladinska reprezentanca se seli v Ligo B. Na zadnji tekmi kvalifikacij je Slovenija doma z 0:2 klonila proti Grčiji, ki si je ob Danski zagotovila obstanek v Ligi A. Zmagovalka skupine, Španija, pa bo igrala na evropskem prvenstvu v Litvi.
    Proti Grčiji za obstanek v Ligi A
    Slovenija je uvodoma klonila proti močni Španiji (0:5), precej bližje točki pa je bila po dobri igri proti Danski (0:1). Prav na tekmi proti Danski je naša reprezentanca dobila potrditev, da lahko igra tudi proti tako kvalitetnim ekipam.
  • 06.04.2024 | WU19
    Dobro kljubovale Danski
    Dekliška mladinska reprezentanca je na drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja v Radencih doživela tesen poraz (0:1). Varovanke selektorice Tine Kelenberger se bodo v torek pomerile z Grčijo. Zmaga na zadnji tekmi Sloveniji prinaša obstanek v Ligi A.
    Pred kamerami proti Danski
    Dekliška mladinska reprezentanca v soboto nadaljuje kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Po porazu proti Španiji se bodo varovanke selektorice Tine Kelenberger pomerile z Dansko, tudi v spletnem prenosu na Nzs.si.
  • 03.04.2024 | WU19
    Španija prevelik zalogaj
    V Radencih in Bakovcih so se danes začele kvalifikacije za evropsko prvenstvo mladink. Slovenija je v izjemno zahtevni skupini uvodoma z 0:5 klonila proti Španiji, ki je lani v tej starostni kategoriji osvojila naslov evropskih prvakinj.