15.08.2019 | U19
V Ajdovščini poraz proti Italiji

Slovenska reprezentanca do 19 let je na prijateljski tekmi z Italijo izgubila z 2:4 (1:2).

Prijateljska tekma U19:

Slovenija – Italija 2:4 (1:2)

Sodnik: Marko Podgoršek
Strelci: Prelec 43., 51 (11-m).; Piccoli 18., 39., Rovaglia 71., Salcedo 88.
Rumeni kartoni: Urbančič; Ponsi, Salcedo
Rdeči kartoni: /

Slovenija: Mihelak (73. Stopajnik), Mutavčič (83. Frešer), Jovan (83. Šranring), Matko, Laci (73. Verbič), Maher, Lovenjak (46. Kancilija), Urbančič, Prelec, Cipot (83. Koritnik), Repas (46. Markuš).
Italija: Russo (46. Brancolini), Pierozzi (46. Ponsi), Brogni (46. Semeraro), Okoli (46. Ntube), Gozzi Iweru (62. Greco), Rovella (46. Leone), Petrelli (46. Rovaglia (78. Cangiano), Ricci (46. Ghislandi), Cortinovis (46. Maldini), Fagioli (62. Gyabuaa), Piccoli (46. Salcedo).

Slovenska reprezentanca do 19 let je v Ajdovščini odigrala močno mednarodno tekmo proti izbrani vrsti Italije. Izbranci Agrona Šalje so samozavestno krenili v dvoboj in v prvem delu srečanja imeli pobudo, ki je trajala do 18. minute, ko je Italijane v vodstvo popeljal Piccoli. Slednji je bil natančen tudi v 39. minuti, ko je zadel z glavo po podaji Petrellija. Slovenija je kmalu zatem odgovorila preko Prelca, ki je z agresivnim pokrivanjem odvzel žogo italijanskemu branilcu in postavil rezultat polčasa.

Slovenija je dobro odprla tudi drugi del in kmalu prišla do izenačenja. Znova je bil natančen Prelec, ki je uspešno realiziral enajstmetrovko v 51. minuti. Nadaljevanje je ponovno pripadlo Italijanom, ki so povedli v 71. minuti, ko je oster predložek z desne strani unovčil Rovagla, medtem ko je končni rezultat tekme postavil Salcedo v 88. Minuti.

Agron Šalja, selektor Slovenije: “Vsaka mednarodna tekma je pomembna za nas, sploh če imamo možnost igrati proti tako močnemu nasprotniku, kot je Italija. Italija je nastopila v kompletni postavi, tako da mi je žal, da to nam ni uspelo, saj bi morda lahko dosegli tudi boljši rezultat. Ne glede na to, je bila tekma zelo dobrodošla, saj smo videli v kakšnem stanju so fantje in kdo je sposoben igrati na takem nivoju.”