V Fazaneriji brez zadetkov

Prvi dvoboj Mure in Žalgirisa se je končal z začetnim rezultatom. Mreži v Fazaneriji sta mirovali, spremljali smo dva različna polčasa. Potnik v t.i. "play-off" UEFA Evropske lige bo znan po povratni tekmi v Vilni, ki bo odigrana prihodnji četrtek.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE LIGE - TRETJI KROG

MUR A- ŽALGIRIS 0:0 (0:0:)

Stadion: Fazanerija, 2.500 gledalcev. Sodniki: Ekberg, Culum, Hallberg (vsi Švedska).
Strelci: /.
Rumeni kartoni: Šturm; Bopesu, Ljubisavljević, Jarusevičius.
Rdeči karton: /.
Mura: Obradović, Karničnik, Maruško, Gorenc, Kous, Kozar (67' Lotrič), Bobičanec (87' Maroša), Horvat, Šturm, Klepač (67' Škoflek), K. Cipot (67' Lorbek).
Žalgiris: Gertmonas, Mikoliunas, Ljubisavljević, Diaw, Bopesu, Uzela, Onazi (73' Kuklys), Verbickas, Kyeremeh (73' Tadić), Sylvestr (54' Kiš), Videmont (87' Jarusevičius).

Potem ko je bil za Muro v drugem krogu kvalifikacij lige prvakov usoden Ludogorec, Sobočani zdaj svojo priložnost za evropsko jesen iščejo v evropski ligi. Na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij sta tako Mura kot Žalgiris imela svoje priložnosti, a nobeni od ekip ni uspelo zadeti in si pred povratno tekmo priigrati prednosti.

Gostje so bolje vstopili v tekmo in v 9. minuti že drugič streljali v okvir domačih vrat, a je bil Matko Obradović tako ob poskusu Jakuba Sylvestra v 8. in Francisa Kyeremeha v 9. minuti na mestu. Najlepšo priložnost prvega dela igre pa so imeli Sobočani v 24. minuti, ko je Kai Cipot zadel vratnico.

V 28. minuti je za Litovce sicer po podaji s sredine kazenskega prostora zadel Sylvestr, a je bil v prepovedanem položaju, zato je bil gol razveljavljen. V drugem delu igre so Sobočani, ki so imeli žogo več v svoji posesti, iskali priložnosti, a do spremembe začetnega rezultata 0:0 ni prišlo.

V 50. minuti je s približno 18 metrov sprožil Mihael Klepač, a je žoga poletela preko vrat Edvinasa Gertmonasa. V 57. in 59. minuti je bil znova dejaven Cipot. Najprej je bil ob njegovem strelu na mestu gostujoči vratar, ob drugem poskusu pa je žoga zletela preko gola.

Litovci so svojo najlepšo priložnost drugega polčasa zapravili proti koncu tekme, v 85. minuti, ko je po predložku z glavo streljal Tomislav Kiš, a je bil Obradović tudi tokrat na mestu. Povratna tekma bo prihodnji četrtek, 12. avgusta, ob 19. uri v Vilniusu.

Če bo slovenskim državnim prvakom uspelo preskočiti Žalgiris, si bodo že zagotovili najmanj nastop v skupinskem delu konferenčne lige. Evropskih nastopov pa ne bo konec niti ob neuspehu, saj Prekmurce v tem primeru čaka selitev v zadnji kvalifikacijski krog konferenčne lige. Tam bi bil njihov tekmec Priština ali Bodo/Glimt.

Tekst: STA/PDo