V Ljudskem vrtu zmaga Rosenborga

Nogometaši Maribora so v tretjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov doma z 1:3 (0:0) izgubili proti norveškemu Rosenborgu.

3. krog kvalifikacij za Uefa ligo prvakov:

Maribor – Rosenborg 1:3 (0:0)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 10.316, sodniki: Letexier, Mugnier, Rahmouni (vsi Francija).
Strelci: 0:1 Soederlund (50.), 0:2 Soederlund (64.), 1:2 Tavares (70.), 1:3 Jensen (71.).
Rumeni kartoni: Milec, Pihler; Adegbenro, Jensen.
Rdeč karton: /

Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Hotić (od 64. Požeg Vancaš), Kotnik (od 85. Kramarič), Kronaveter, Tavares.
Rosenborg: Hansen, Hedenstad, Reginiussen (od 14. Valsvik), Hovland, Meling, Lundemo, Jensen, Asen (od 80. Trondsen), Adegbenro, Soederlund (od 68. Hellans), Akintola.

Nogometaše Maribora čaka težko delo, da si v Rosenborgu podaljšajo upanje za uvrstitev v ligo prvakov. Na domačem stadionu so prejeli tri gole, le enega dali, tako da jim na Norveškem naslednji torek ne bo dovolj niti zmaga z 2:0. Mariborčani so bili neprepričljivi tako v napadu kot v obrambi, gosti so imeli v ključnih trenutkih tekme celo pobudo, spretno pa izkoristili vsako napako gostiteljev.

Da imajo norveški nogometaši radi žogo v nogah, so Mariborčani vedeli že pred tekmo, to pa se dokazalo tudi na samem začetku. Kar devet minut je trajal uvodni pritisk gostov, ki pa so le nekajkrat prišli v kazenski prostor, večinoma je igra potekala med njim in sredino igrišča. Mariborčani so celo izvedli prvo nevarnejšo akcijo, ko je dišalo po zadetku, toda strel Andreja Kotnika so branilci Rosenborga blokirali.

Dvakrat se je za strel od daleč odločil Rok Kronaveter, obakrat je žoga zletela čez gol, še najlepši priložnosti prvega dela pa sta imeli ekipi v končnici. Najprej Norvežani, ko je Birger Meling v 42. minuti po levi strani prodrl v kazenski prostor, toda nekoliko okleval s strelom, tako da je imel Špiro Peričić čas, da njegov poskus blokira. V 45. minuti pa je v protinapadu do ugodnega položaja za strel na robu kazenskega prostora prišel Kotnik, a je žoga zletela za las čez prečko.

Zato pa je gol padel na začetku drugega dela, na žalost domačih navijačev se je žoga znašla v mreži Kenana Pirića. Aleks Pihler je storil prekršek približno 28 metrov od vrat, Alexander Soederlund je sprožil močan stran proti desni strani vrat, Pirić se je žoge dotaknil, a je bila strel premočan, da bi žogo odbil.

Pet minut pozneje si je v kazenskem prostoru prostor za strel priboril Kronaveter, a je bil norveški vratar pazljiv, tako da je izid ostal nespremenjen, prav tako se ni spremenil niti po strelu Mika Jensena na drugi strani. A to je bil le uvod v povišanje vodstva Norvežanov.

Do njega je prišlo v 64. minuti., ko so gosti izvedli prosti strel z desne strani, domači so žogo izbili, s predložkom je še drugič poskusil Gjermund Asen, tokrat na oddaljenejšo vratnico, kjer se je nahajal Soederlund, ki je z glavo žogo poslal v mrežo.

Tavares je v 70. minuti z natančnim strelom po tleh s 25 metrov - žoga je zadela levo vratnico in se odbila v mrežo, dal nekaj upanja, da bi slovenski prvaki vsaj ostali neporaženi, a so tekmeci hitro vrnili udarec. Najprej je bilo videti, da bo domača obramba razčistila nevaren položaj, a nespretno pri tem ni uspela, žoga je prišla do Jensena, po njegovem poskusu pa našla pot do gola.

Štajerci so šele po tem napadli z vsemi močmi, Kronaveter je s streli neprestano ogrožal gol, toda njegove merske naprave tokrat niso delovale najbolje, podobno pa velja tudi za Blaža Vrhovca. Izid je tako ostal 1:3.

Tekst: STA
Foto:m24.si

SORODNE NOVICE

  • 10.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Koprčani na koncu ostali brez zmage
    Koper je na Grbavici dolgo vodil, domačini pa so v zadnjih minutah vendarle prebili slovensko obrambo in prišli do izenačenja. O potniku v naslednji krog bo odločala povratna tekma.
  • 10.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celje v izdihljajih do pomembne zmage
    Celje je v Bakuju dvakrat zaostajalo, a na koncu prišlo do pomembne zmage. Preobrat je v sodnikovem dodatku izpeljal Hrka, prej se je z dvema zadetkoma proslavil Kovačević.
  • 09.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani v Azerbajdžan
    Celjani so v prejšnji sezoni navduševali v UEFA Konferenčne ligi, v kateri so se prebili vse do četrtfinala, to poletje pa z nastopi v mednarodni konkurenci pričenjajo v kvalifikacijah UEFA Evropske lige.
  • 09.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Koper pred polno Grbavico po ugodno izhodišče
    V četrtkovem večeru sezono 2025/26 odpirajo tudi nogometaši Kopra. Kanarčki se za razliko od Celjanov niso odpravili na dolgo gostovanje, jih pa v Sarajevu čaka obračun pred polnimi tribunami kultne Grbavice.
  • 08.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Kazahstan z remijem
    Olimpija je evropsko sezono odprla z remijem. Kazahstanci so v Ljubljani sicer povedli, a so slovenski prvaki prek Pinta nato poravnali izid.
  • 07.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Zmaji odpirajo novo sezono
    Nogometaši Olimpije s tekmo prvega kroga kvalifikacij UEFA Lige prvakov odpirajo sezono 2025/26. Nasprotnik slovenskih prvakov je kazahstanski Kairat.
  • 24.06.2025 | Mednarodna tekmovanja
    ŽNK Mura Nona doma v lov na 3. krog kvalifikacij
    V 2. krogu kvalifikacij tudi slovenske državne prvakinje ŽNK Mura Nona, ki bodo pozorno spremljale 1. krog kvalifikacij, saj bo od tam prišel njihov tekmec.
  • 24.06.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V pričakovanju žreba lige prvakinj
    V 2. krogu kvalifikacij tudi slovenske državne prvakinje ŽNK Mura Nona. Žreb prvega kroga kvalifikacij je na sporedu ob 12. uri, žreb drugega kroga kvalifikacij se začne ob 14. uri.
  • 18.06.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Četverica dobila nasprotnike v drugem krogu kvalifikacij
    Olimpija, Maribor, Koper in Celje so z današnjim žrebom v švicarskem Nyonu dobili nasprotnike v drugem krogu kvalifikacij za tekmovanja Evropske nogometne zveze.
  • 17.06.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani v Azerbajdžan, Koper na Grbavico
    Evropska nogometna zveza Uefa je danes v Nyonu opravila žreb 1. kroga kvalifikacij za evropski ligi. Slovenske barve bodo v uvodni fazi zastopali Celje, Koper in Olimpija, ki so vsi začeli kot nosilci v svojih skupinah. Maribor se bo tekmovanju pridružil v 2. krogu.

DELI NA