06.06.2022 | Prva liga Telemach
V knežjem mestu predstavili novega trenerja

Grofi se v sezono 2022/23 podajajo s tujim trenerjem na klopi. Vodenje članske ekipe Celja je prevzel Roman Pilipčuk, ki je z vodstvom kluba sklenil dveletno pogodbo. Petinpetdesetletnik je nazadnje deloval v Rusiji, bil je trener drugoligaškega Olimpa iz Dolgoprudnija.

"Vodenje NK Celje predstavlja zanimiv izziv zame. Ekipo sem si lahko v živo ogledal na dveh tekmah v lanski sezoni in si ustvaril določen vtis o njej, ostale pa si ogledal preko videoposnetkov. Dejstvo je, da bo za čisto sliko o kadru potrebno še nekaj dodatne analize, ki jo bomo s strokovnim štabom naredili v uvodnih dneh priprav, a sem mnenja, da lahko s trdim delom naredimo veliko dobrega. Jasno je, da so cilji in ambicije kluba zelo visoki in to moramo spoštovati. Vsi igralci bodo dobili priložnost za dokazovanje, na meni pa je, da sistem igre prilagodim kvalitetam igralcev ter da iz njih iztržim največ," za spletno stran kluba pravi novi strateg.

Naslednik Simona Rožmana, ki se je preselil ob Kamniško Bistrico, je doslej deloval v vzhodni Evropi in Aziji. Nekdanji napadalec moskovskega Dinama, ki je najdlje igral v Izraelu, je prve izkušnje v vlogi pomočnika nabral v rodni Ukrajini. Kot glavni trener je vodil Dacio iz moldavskega Kišinjeva, Olimpika iz Donjecka, latvijski Spartaks, Dinamo iz beloruskega Minska, drugo ekipo moskovskega Spartaka in Olimp iz ruskega Dolgoprudnija. Nekdanji selektor mlade reprezentance Tadžikistana je bil med junijem 2016 in majem 2018 pomočnik Massima Carrere pri Spartaku.

Celjani bodo uvodni trening priprav na novo sezono opravili v večernih urah, celoten trenerski štab pa bo izoblikovan v prihodnjih dneh.