V končnici tekme ob ugodno izhodišče za povratni dvoboj

Vse do zaključnih minut je kazalo, da bo Maribor v Ljudskem vrtu lovil gol zaostanka, a je Fenerbahče v izdihljajih tekme prišel do enajstmetrovke za zmago s 3:1.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE KONFERENČNE LIGE - PRVA TEKMA TRETJEGA KROGA

FENERBAHČE - MARIBOR 3:1 (0:0)

Stadion Sükrü Saracoglu, sodniki: Jones, Hussin in Smith (vsi Anglija).
Strelci: 1:0 Becao (58.), 2:0 Kahveci (62.), 2:1 Strajnar (72.), 3:1 Tadić (93./11 m).
Fenerbahče: Bayindir, Kadioglu, Peres, Becao, Osayi-Samuel, Tadić, Yüksek, Zajc (od 67. Crespo), King (od 46. Szymanski), Kahveci (od 84. Kent), Džeko (od 67. Batshuayi).
Maribor: Jug, Uskoković, Pihler (od 56. Iličić), Watson, Urata (od 46. Strajnar), Milec, Repas (od 69. Antolin), Lorber, Brnić (od 69. Šoštarič Karič), Kolar (od 83. Žinič), Jakupović.
Rumeni kartoni: Peres, Osayi-Samuel; Repas, Urata.
Rdeči karton: /.

Dolgo časa je kazalo, da se bo Maribor iz vročega Istanbula vrnil le z golom zaostanka, potem ko je svoj prvenec dosegel Mark Strajnar. Toda nesporni favorit dvoboja, ki naj bi se v kratkem okrepil še z Brazilcem Fredom iz Manchester Uniteda, je v tretji minuti sodniškega dodatka prek Dušana Tadića unovčil enajstmetrovko in bo tako v Ljudski vrt prišel s kar zajetno prednostjo.

Fenerbahče je v prvem polčasu pričakovano imel precej več žogo v posesti (približno 60-40 v odstotkih) in tudi nekaj več strelov, a niti en ni bil dovolj dober za spremembo izida. Gosti so prvič poskusili v 15. minuti, ko je iz bližine poskusil eden zvezdnikov ekipe Edin Džeko, vendar je bil Ažbe Jug na mestu.

V 27. minuti je poskus Dušana Tadića blokiral Luka Uskoković, v 35. pa je Jug spet dobil dvoboj z Džekom. V 45. minuti je zgrešil Ismail Yüksen z roba kazenskega prostora, nekajkrat pa je nase opozoril tudi slovenski reprezentant v dresu Fenerbahčeja Miha Zajc, a tudi on ni bil uspešen.

Zato pa je bil v 58. Rodrigo Becao, ki je z glavo zadel po podaji iz kota. Štiri minute pozneje bilo že 2:0, Sebastian Syzmanski je bil podajalec, Irfan Can Kahveci pa je prehitel mariborske branilec in premagal Juga. Toda izbranci Damirja Krznarja se niso vdali, v 72. minuti je namreč po podaji Josipa Iličića zadel Mark Strajnar.

V 79. in 80. minuti je pri domapih dvakrat poskusil Michy Batshuayi, vendar je njegov prvi strel obranil Jug, z drugim pa je zgrešil cilj. V sodniškem dodatku pa je Aljaž Antolin naredil prekršek v lastnem kazenskem prostoru in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Tadić za končnih 3:1.

Zmagovalca slovensko-turškega dvoboja v zadnjem krogu kvalifikacij čaka boljši iz obračuna med Twentejem in Rigo. Nizozemci so prvo tekmo dobili z 2:0.