02.09.2010 | A
V petek po prve točke

Slovenska nogometna reprezentanca v petek pričenja kvalifikacije za uvrstitev na evropsko prvenstvo 2012 na Poljskem in Ukrajini. Prvi nasprotnik na stadionu v Ljudskem vrtu (20.45) bo Severna Irska, Slovenija pa se kvalifikacij za razliko od prejšnjih za SP podaja z 19. mesta na lestvici Mednarodne nogometne zveze (za SP je startala z 79.).

Slovenska izbrana vrsta se je minulih kvalifikacij za SP 2010 v Južnoafriški republiki prav tako lotila na Ptuju, v tem času pa je z 79. mesta napredovala na 19. Ozračje na štajerskem koncu reprezentanci in selektorju Matjažu Keku očitno ustreza, saj so napovedi pred tokratno tekmo znova optimistične.

"Po naravi sem optimist in takšen sem tudi zato, ker me v to silijo fantje. Danes in jutri nas zanimata, to je dejstvo. Vsi se dobro zavedamo, da je pred nami velika obveza, da so pričakovanja ogromna, tako navijačev, medijev, kot tudi nas samih. Želja je, da se uvrstimo na še eno veliko tekmovanje in za to je treba igrati. Na igrišču, vsak posamezno in vsi skupaj, tako izven igrišča, vsak v svojem klubu," je pred petkovo tekmo dejal selektor Kek.

"O nasprotniku ne bil govoril veliko, nekaj so nam dolžni bi rekel. So zelo optimistični, so neustrašni, znajo dobro igrati nogomet in imajo kakovostne igralce. Njihova pravica je, da so optimistični, tudi njihovi navijači so spoštljiv tekmec za naše. Proti Severni Irski smo že bili dovolj samozavestni, dovolj disciplinirani, da smo znali tekmo odločiti v svoj prid, to je tudi iztočnica za jutrišnjo tekmo, da kvalifikacije začnemo z dobro popotnico," je še dejal Kek.

Podobno v ekipi razmišljajo tudi igralci, ki po SP niso pozabili na nogomet in ki so trdo delali tudi po prvenstvu v JAR. "Vsi igramo po klubih, tako da smo pa SP hitro padli nazaj v realnost. Dokazovati se moraš iz tedna v teden, zdaj nas čaka nova zgodba, nove kvalifikacije, dober start na jutrišnji tekmi bo izredna popotnica za naprej," je povedal igralec Kölna Mišo Brečko.

Stanje v ekipi je dobro, igralci nimajo težav s poškodbami. "Trenirajo vsi, težav ni, tudi Marko Šuler je dva dni zraven in po dolgem času ima stik z igriščem. Imamo še dva dni, da se pripravi, bomo videli. Forma ekipe je videti dobra, pomembno je, da so fantje skoncentrirani, da je vzdušje dobro, da se hočejo dokazovati. Življenje pač ne pusti, da bi se ulegli, počivali," je še povedal selektor Kek.

Že prihodnji teden se nogometaši selijo v Beograd, kjer se bodo znotraj kvalifikacij skupine C, kjer so še Italija, Estonija in Ferski otoki, merili še s Srbijo. "Najprej jutri tri točke, potem bomo razmišljali naprej," pa pravi Matej Mavrič.

Tekst: STA
Foto: TAKA

SORODNE NOVICE

  • 22.10.2025 | A
    Brekalo do prvega zadetka sezone, Horvat dvakrat podal za novo zmago Sturma
    Pretekli konec tedna se je na male ekrane vrnil klubski nogomet. V ZDA je do prvega zadetka sezone prišel David Brekalo, med podajalce sta se vpisala Svit Sešlar in Tomi Horvat.
  • 20.10.2025 | A
    Tekma med Slovenijo in Kosovom razprodana
    Slab mesec pred zadnjo tekmo slovenske nogometne reprezentance v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2026 so pošle še zadnje vstopnice za tekmo med Slovenijo in Kosovom.
  • 14.10.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Švico
    Tudi druga oktobrska kvalifikacijska tekma se je končala z začetnim izidom. Četa Matjaža Keka je pred polnimi Stožicami Švici preprečila, da bi si uvrstitev na svetovno prvenstvo zagotovila že po četrtem krogu.
  • 13.10.2025 | A
    Delitev točk v polnih Stožicah
    Nogometaši Slovenije so na četrti tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 prišli še do tretjega neodločenega rezultata.
  • 13.10.2025 | A
    V prodaji vstopnice za tekmo s Kosovom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo 15. novembra ob 20.45 odigrala zadnjo domačo tekmo v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka se bodo v Stožicah pomerili z izbrano vrsto Kosova. Vstopnice so že v prodaji.
  • 13.10.2025 | A
    Slovenija danes v Stožicah proti Švici
    nogometna reprezentanca bo danes končala drugega od treh ciklov kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. V predvidoma polnih Stožicah bo ob 20.45 gostila vodilno ekipo skupine B Švico in proti njej iskala zelo želene točke. V slovenskem taboru menijo, da jih lahko tudi osvojijo.
  • 12.10.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Švico
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v ponedeljek, 13. oktobra 2025, ob 20:45 v Stožicah pomerila s Švico. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 12.10.2025 | A
    Kek: Švica je dominantna, a izziva se veselim
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v ponedeljek končala drugega od treh ciklov kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. V predvidoma polnih Stožicah bo ob 20.45 gostila vodilno ekipo skupine B Švico in proti njej iskala zelo želene točke. V slovenskem taboru menijo, da jih lahko tudi osvojijo.
  • 11.10.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Kosovom
    Slovenska reprezentanca se s Kosova vrača s točko. Težko se je otresti občutka, da bi lahko iztržila več, a naši fantje kljub temu optimistično zrejo proti ponedeljkovi tekmi s Švico.
  • 10.10.2025 | A
    V Prištini precej priložnosti, a nič zadetkov
    Slovenska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 v gosteh igrala 0:0 s Kosovom.

DELI NA