13.08.2013 | A
Večina zadržana, blestel novinec

Predstavniki najmočnejše slovenske izbrane zasedbe so tik pred odhodom na Finsko odigrali še nekaj pomembnih klubskih tekem. Skupni učinek je bil tokrat nekoliko slabši, glavni junak pa Roman Bezjak, ki si je z odličnimi igrami tudi prislužil vpoklic v reprezentanco.

Slovenska reprezentanca bi znala v letošnji sezoni imeti kar nekaj predstavnikov v elitni UEFA Ligi prvakov, saj si je »play-off« zagotovilo kar pet nogometašev, ki se trenutno pripravljajo na prijateljsko tekmo s Finsko. Mariborčani so, tudi z izdatno pomočjo Jasmina Handanovića, Martina Milca in Željka Filipovića, ubranili minimalno prednost proti Apoelu, ki so jo potrdili tudi z gladko prvenstveno zmago nad Krko. Odličen je bil predvsem reprezentančni vratar, saj je ohranil nedotaknjeno mrežo na obeh tekmah in proti Novomeščanom tudi ubranil kazenski strel. Tim Matavž in Roman Bezjak sta odigrala ključno vlogo pri napredovanju PSV-ja in Ludogorca. Član nizozemskega velikana je namreč dosegel vodilni zadetek proti Zulteju iz najstrožje kazni, nekdanji napadalec Celja pa je tik pred koncem tekme s Partizanom izsili prekršek za enajstmetrovko in posredno poslal nasprotnega branilca pod prho. Matavž si je nato za prvenstveno tekmo privoščil malce oddiha, novinec med reprezentanti pa je še enkrat več zablestel v bolgarskem prvenstvu, saj je dosegel drugi zadetek na derbiju s sofijskim CSKA-jem. Kevin Kampl ni imel za seboj najboljšega tedna, kljub novim dvem asistencam na računu. Salzburg je namreč izpadel iz kvalifikacij za UEFA Ligo prvakov, Kampl pa je za nameček staknil še lažjo poškodbo na tekmi avstrijskega prvenstva, tik pred odhodom na reprezentančni zbor.

Tri tekme so že za nogometaši v 2. Bundesligi, kjer imamo Slovenci prav toliko predstavnikov.Kolnova Mišo Brečko in Dominic Maroh nista zadovoljna z uvodnim izkupičkom, saj so »kozlički« remizirali prav na vseh tekmah, tudi ta konec tedna pri Paderbornu. Še točko manj ima v enakem obdobju na računu Dynamo iz Dresdna, ki je pred domačimi gledalci priznal premoč Union Berlinu. Zlatku Dediću v zadnjih petnajstih minutah tekme ni uspelo spreobrniti rezultata. Precej boljše pa gre Andražu Kirmu pri Groningenu, ki ima stoodstotni izkupiček po dveh tekmah nizozemskega prvenstva. Slovenski vezist je tudi tokrat oddelal vseh 90. minut na igrišču, čeprav je bil manj učinkovit kot v 1. krogu.

Reprezentanti na delu v Italiji še vedno vztrajajo z igranjem pripravljalnih tekem. Samir Handanović je moral proti slovitemu Realu iz Madrida dvakrat po žogo v mrežo, enkrat tudi po strelu Christiana Ronalda. Sassuolo je prepričljivo premagal Mantovo s pomočjo Jasmina Kurtića od 17. minute tekme, Rene Krhin pa v 66. minutah igre ni uspel preprečiti poraza Bologne proti WBA-ju. Veseli vse boljša forma Siniše Anđelkovića, ki bo očitno letos pomemben član ožje obrambne linije Palerma, ki je nedavno porazil Cremonese. Po dolgem času pa se lahko nadejamo tudi aktivne vloge slovenskega reprezentanta v najmočnejši španski ligi, saj Bojan Jokić v dresu Villarreala kaže zavidljiv nivo pripravljenosti.

IgralecTekmaUčinek
Samir Handanović Pripravljalna: Inter-Real Madrid 0:3 Igral do 66. minute.
Jasmin Handanović Maribor-Apoel 0:0, Maribor-Krka 3:0  
Vid Belec Olhanense  
Mišo Brečko Paderborn-Koln 1:1 Igral celo tekmo.
Martin Milec Maribor-Apoel 0:0 Igral celo tekmo.
Bojan Jokić Pripravljalne: Villarreal-Fiorentina 2:0, Villarreal-Sporting Gijon 4:1 Igral celo tekmo s Sportingom iz Gijona.
Dominic Maroh Paderborn-Koln 1:1 Igral do 77. minute.
Andraž Struna Legia Gdansk - Cracovia Krakow 3:1 Izven kadra za tekmo.
Siniša Anđelkovič Pripravljalna: Palermo-Cremonese 2:1 Igral celo tekmo.
Dejan Kelhar Qabala-Inter Baku 3:2 Na klopi za rezervne nogometaše.
Željko Filipovič Maribor-Apoel 0:0, Maribor-Krka 3:0 Prvo tekmo odigral v celoti in prejel rumeni karton, na drugi igral od 68. minute.
Rene Krhin Pripravljalna: WBA-Bologna 2:0 Igral do 66. minute.
Jasmin Kurtić Pripravljalna: Sassuolo-Mantova 4:0 Igral od 17. minute.
Andraž Kirm Groningen-Utrecht 2:0 Igral celo tekmo.
Valter Birsa Genoa  
Zlatko Dedić Dynamo Dresden-Union Berlin 1:3 Igral od 75. minute.
Tim Matavž Zulte-PSV 0:3, PSV-NEC 5:0 Prvo tekmo odigral v celoti in dosegel vodilni zadetek iz enajstmetrovke, izven kadra za drugo tekmo.
Roman Bezjak Partizan-Ludogorec 0:1, Ludogorec-CSKA Sofia 3:0 Prvo tekmo odigral v celoti in izsilil najstrožjo kazen, drugo tekmo igral do 77. minute in dosegel zadetek.



Tekst: MKo
Foto: MaK

SORODNE NOVICE

  • 05.01.2026 | A
    Sosedski derbi brez zmagovalca, slovenski pripadel Bijolu
    Leeds in Manchester United sta si pretekli konec tedna razdelila točke, slovenski spopad na zelenici pa je dobil Jaka Bijol, ki je uspešno krotil Benjamina Seška.
  • 29.12.2025 | A
    Vipotnik odločil v Oxfordu, Sešlar spet v dresu Celja
    Celje je domov pripeljalo Svita Sešlarja, Žan Vipotnik pa je v polno meril tretjič na zadnjih štirih tekmah.
  • 23.12.2025 | A
    Nov gol Vipotnika, med strelci tudi Verbič
    Žan Vipotnik je Swanseaju pomagal do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah, med strelce pa se je vpisal tudi Benjamin Verbič, ki je v nadaljevanju obračuna s Panserraikosom sicer staknil poškodbo.
  • 15.12.2025 | A
    Zec dvakrat z bele točke, Vipotnik do desetega gola sezone
    David Zec je dvakrat uspešno izvedel najstrožjo kazen na tekmi z Magdeburgom, Žan Vipotnik pa je Stokeu zabil deseti gol sezone. Dejan Petrovič je med tednom zatresel mrežo Celja.
  • 08.12.2025 | A
    Horvat Sturmu pomagal do zmage na mestnem derbiju, Leeds odgriznil točko prvakom
    Tomi Horvat je vpisal novo asistenco, Leeds Jake Bijola pa je po Chelseajevem skalpu iztržil še remi proti aktualnim prvakom iz Liverpoola. V ruskem, danskem, poljskem in slovenskem prvenstvu se je končal jesenski del.
  • 04.12.2025 | A
    Bijol postal četrti Slovenec z zadetkom v angleški Premier ligi
    Jaka Bijol je postal četrti Slovenec, ki se lahko pohvali z zadetkom med angleško elito. Statistiko so v zadnjih dneh izboljšali tudi Gorenc Stanković, Sešlar, Svetlin, Vipotnik in Zec.
  • 01.12.2025 | A
    Mijatović: Težka odločitev ob zaključku uspešne poti, časa za izbiro novega selektorja je dovolj
    Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović je ob zaključku sodelovanja z Matjažem Kekom strnil misli in pojasnil razloge za takšno odločitev.
  • 01.12.2025 | A
    Nogometna zveza Slovenije in Matjaž Kek zaključujeta sodelovanje 
    S 30. novembrom se je iztekla pogodba selektorja članske reprezentance Matjaža Keka. Predsednik Nogometne zveze Slovenije in selektor Matjaž Kek sta se sestala in po pogovoru sklenila, da se po sedmih letih zelo dobrega in korektnega sodelovanja, ki je prineslo tudi izjemen uspeh z uvrstitvijo na evropsko prvenstvo in v osmino finala, sodelovanje zaključi.
  • 25.11.2025 | A
    Šporar odločil tekmo s Skalico, Gorenc Stanković podal za častni zadetek Sturma
    Andraž Šporar se je med strelce vpisal še na drugi zaporedni tekmi, Jon Gorenc Stanković pa je podal za edini zadetek Sturma ob porazu proti Lasku.
  • 18.11.2025 | A
    Za konec remi na Švedskem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Stockholmu na zadnji tekmi v kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 igrala neodločeno 1:1 (0:0) s Švedsko.

DELI NA