13.04.2024 | Futsal AA
Z dobrim vtisom in izkušnjami s Portugalske

S tekmo v Lizboni se je končalo gostovanje Slovenije na Portugalskem. Varovanci selektorja Tomislava Horvata so s 4:0 klonili proti evropskemu in svetovnemu prvaku.

Prijateljski tekmi, Lizbona:

11.4.
Portugalska – Slovenija 4:0 (2:0)
1:0 Neves (15.), 2:0 Erick (20.), 3:0 André Coelho (21.), 4:0 Tomás Paçó (35.)

13.4.
Portugalska – Slovenija 4:0 (:0)
1:0 Lúcio Rocha (18.), 2:0 Tiago Sousa (27.), 3:0 Fábio Cecílio (29.), 4:0 Lúcio Rocha (36.)

Slovenija je tekmo začela v postavi Marko Peček, Jeremy Bukovec, Žiga Čeh, Klemen Duščak, Matej Fideršek, v nadaljevanju so igrali še Nejc Berzelak, Teo Turk, Uroš Đurič, Max Vesel, Luka Čop, Tilen Rajter, Nejc Hozjan, Žan Janez in Alen Muratagić.

Priložnost Đurića in Fiderška

V 14. minuti bi lahko Slovenija povedla: meril je Uroš Đurić, na mestu je bil domači vratar. Pred tem se je že dvakrat dobro izkazal naš vratar Peček. Do konca prvega polčasa beležimo vodstvo Portugalske, tekla je 18. minuta.

V 15. minuti je Peček s podajo lepo zaposlil Fiderška, a je portugalski vratar spet obranil strel – kot tudi v 19. minuti, ko je udaril Žiga Čeh, podal pa je Matej Fideršek.

V nadaljevanju tekme so domačini upravičili vlogo favorita in slavili s 4:0. Velja pa omeniti še strel Fiderška in dva poizkusa Žana Janeža, v zadnjih treh minutah pa je Slovenija odigrala z igralcem/vratarjem v polju.

„Tekaško smo bili danes malenkost na slabšem nivoju. To se je poznalo tudi v naši igri. Portugalska je zasluženo zmagala. Fantom nimam kaj očitati, dali so vse od sebe. Portugalska je premočna za nas v taki igri, t.j. igrati obrambo po celem igrišču in teči z njimi, ki smo jo želeli preizkusiti. Na tej tekmi smo dobili nekaj odgovorov in stvari za naprej. Na koncu lahko le čestitam fantom za borbo v dveh tekmah. Želim jim srečo v nadaljevanju klubske sezone,“ je piko na i celotni akciji postavil selektor Tomislav Horvat.

Slovenija AA:
Teo Turk (Came Dosson ITA), Marki Peček (FK Dobovec), Žiga Čeh (FK Dobovec), Klemen Duščak (FK Dobovec), Matej Fideršek (Futsal Minerva ŠVI), Jeremy Bukovec (MNK Olmissum Omiš HRV), Nejc Hozjan (Sandro Abate ITA), Luka Čop (THE Nutrition Extrem), Nejc Berzelak (FK Siliko), Max Vesel (FK Siliko), Žan Janež (FK Siliko), Uroš Đurić (FK Siliko), Jure Suban (FK Siliko), Alan Muratagić (FK Siliko), Tilen Rajter (KMN Meteorplast Šic Bar).

Portugalska:
Bernardo Paçó (Sporting CP) e André Correia (CR Leões Porto Salvo), André Coelho (FC Barcelona), Tomás Paçó (Sporting CP) e Tiago Sousa (SC Braga/AAUM), Afonso (SL Benfica), Erick (FC Barcelona), Diogo Santos (Sporting CP), Lúcio Rocha (SL Benfica), Silvestre Ferreira (SL Benfica), Tiago Brito (SC Braga/AAUM), Miguel Ângelo (Fortitudi Pomezia) e Bruno Pinto (CR Leões Porto Salvo), Fábio Cecílio (SC Braga/AAUM) e Kutchy (SL Benfica), Neves (Sporting CP).

11. tekma

To je bil že 11. medsebojni obračun. Na dosedanjih enajstih srečanjih je Portugalska dosegla deset zmag, Slovenija je zmagala enkrat.