30.09.2021 | U16
Z dvema goloma v končnici tekme do izenačenja

Druga prijateljska tekma reprezentanc Slovenije in Madžarske do 16 let se je končala z neodločenim izidom. Slovenci so v izdihljajih tekme z goloma Petrova in Grliča izničili prednost Madžarov, ki so do 85. minute vodili z 0:2.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA

SLOVENIJA U16 - MADŽARSKA U16 2:2 (0:1)

Strelci: Petrov (85'), Grlič (87'); Varga (33'), Somfalvi (75').
Slovenija U16 - začetna enajsterica: Čebulj, Hrvatin (46' Mitič), Krajnčič (60' Grlič), Golič, Petek, Bakšič (80' Žavbi), Petrov (60' Hamulič), Jelen (80' Rožič Šuligoj), Sojer (46' Voglar), Čančar (46' Veber), Destani (60' Bohinc). Selektor: Anton Žlogar.
Madžarska U16: Engedi (60' Radnoti), Almomani, Bolla, Kubicsek, Lukacs (46' Kaczvinszki), Kern (85' Girsik), Ban (73' Toth), Galantai (60' Somfalvi), Schneider (73' Molnar), Esik (60' Simon), Balogh (60' Varga). Selektor: Attila Belvon.

Prvi polčas v Gornji Radgoni je po golu v 33. minuti pripadel vzhodnim sosedom. Slovenci so izvedli kot, a so Madžari izbili žogo, Ivano Čančar je žogo slabo vrnil do vratarja, Akos Esik je prestregel podajo, preigral vratarja Nika Čebulja, nato pa zaposlil Nandorja Schneiderja, ki je Madžarsko popeljal v vodstvo.

Madžari so v 75. minuti podvojili svojo prednost. Rezervist Bence Somfalvi je v mrežo pospravil odbito žogo, potem ko je Čebulj odbil prvi udarec Zetenyja Varge. Če se je zdelo, da je dvoboj odločen, se Slovenci niso predali, v končnici pa so z dvema goloma prišli do izenačenja.

Marcel Petrov je v 85. minuti odlično izvedel prosti strel. Z desne strani igrišča, kakšna dva metra od črte kazenskega prostora je z natančno odmerjenim udarcem zadel v daljši kot madžarskih vrat.

Slovenci so le dve minuti kasneje izpeljali hiter protinapad, žogo je pred kazenski prostor popeljal prav Marcel Petrov, z desne strani pa je sprožil Niko Grlič. Eden od Madžarov je podstavil nogo, žoga pa je spremenila smer in končala v mreži.

Torkova tekma v Veliki Kaniži je pripadla Madžarom, ki so na domačem terenu slavili z 1:0.