Z novo zmago potrdili napredovanje

Nogometaši Maribora so se v Erevanu razveselili nove zmage in napredovanja. Potnika v drugi krog kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige je pet minut pred koncem tekme, s prvencem v vijoličastem dresu, potrdil Danijel Šturm. Naslednji evropski tekmec bo švedski Hammarby.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE KONFERENČNE LIGE - PRVI KROG

URARTU - MARIBOR 0:1 (0:0)

Stadion Urartu, sodniki: Jäger (Avstrija), Riedel, Telek (vsi Avstrija).
Strelec: Šturm (85.).
Rumeni kartoni: Antwi; Vrhovec, Voloder.
Rdeči karton: /.
Urartu: Ajvazov, Antwi, Hakobjan (od 79. E. Grigorjan), Aghasarjan (od 79. Mkrtčjan), Ten, Nirisarike, Miranjan (od 56. Milts), N. Grigorjan, Mensah (od 79. Melkonjan), Iwu, Poljakov.
Maribor: Jug, Milec (od 90. Mutavčić), Martinović, Voloder, Koderman (od 90. Sikošek), Vrhovec, Pihler, Repas, Žugelj (od 69. Kronaveter), Alvir (od 90. Požeg Vancaš), Vipotnik (od 58. Šturm).

Mariborčani so danes igrali povratno tekmo novega evropskega klubskega tekmovanja, v Armenijo so prinesli gol prednosti s prve tekme v Mariboru. Trener Maribora Simon Rožman je v prvi postavi opravil dve spremembi, Aleks Pihler je zamenjal Gala Gorenaka, Marko Alvir pa Rudija Požega Vancaša.

V večjem delu prvega polčasa je bila predstava taktična, rahlo terensko premoč so imeli domači, a niso bili preveč nevarni za vratarja Ažbeta Juga. Ta je moral prvič posredovati po strelu Nane Antwija v deseti minuti. Maribor pa je pet minut pozneje zapretil po akciji s kota, a Robert Voloder ni bil najbolj natančen. Najbolj nevarno za Maribor je bilo v 23. minuti, ko je Ugochukwu Iwu nevarno meril po hitrem protinapadu, a je Jug žogo odbil v zunanji del vratnice.

Gostje so bili najbolj nevarni v 32. in 35. minuti, ko je najprej Martin Milec natančno podal v kazenski prostor, Vid Koderman je žogo podal pred vrata in iskal Nina Žuglja, a so bili še pravočasni domači branilci. Zatem pa je Žugelj podal iz kota, žoga je prišla do Vrhovca, njegov strel z glavo pa je vratar Anatolij Ajvazov ubranil.

Tudi začetek nadaljevanja ni ponudil bolj razburljive igre. Gostujoči trener je poslal v igro še Danijela Šturma, nekaj minut zatem pa še izkušenega Roka Kronavetra. Ta je v 70. minuti prvič zapretil, a je žoga zletela prek vrat. V zadnjih minutah so domači vendarle zaigrali nekoliko aktivneje. Domači strateg je v 79. minuti v igro poslal tri bolj ofenzivne igralce.

To pa je pomenilo tudi nekaj več prostora za goste. Po kotu v 81. minuti so Mariborčani po strelu Voloderja skorajda prišli do zadetka, a je domači vratar žogo ukrotil, gostje pa so pri tem zaman zahtevali igro z roko enega od domačih branilcev. Le dve minuti pozneje sta imela v isti akciji lepi priložnosti najprej Jan Repas, potem pa še Šturm, a je domačim še uspelo preprečiti zadetek.

Prav Šturm pa je potem v 85. minuti odločil tekmo. Po protinapadu je njegov prvi poskus vratar še ubranil, odbitek pa je poslal v mrežo in dokončno potrdil skupnega zmagovalca in napredovanje v drugi krog kvalifikacij, kjer bo nasprotnik švedski Hammarby.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 01.11.2025 | Prva liga Telemach
    Dvoboj drugega in tretjega dobil Maribor
    Nogometaši Maribora so rane po izpadu iz pokalnega tekmovanja zacelili v Stožicah! Štajerci so bili po preobratu v režiji dvakratnega strelca Benjamina Tetteha in Davida Pejičića boljši od Brava.
  • 30.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Maribor
    Bravo grenkobe poraza ni okusil že več kot dva meseca, niz nepremaganosti pa bo skušal prekiniti Maribor, ki se je sredi tedna poslovil od pokalnega tekmovanja.
  • 25.10.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor s štirimi goli boljši od Primorja
    Maribor se je vrnil v zmagovalne tirnice,v Ljudskem vrtu je klonilo Primorje! Že v prvem polčasu je ajdovsko mrežo dvakrat zatresel Hilal Soudani, visoko zmago pa sta v nadaljevanju tekme potrdila Karol Borys in Benjamin Tetteh.
  • 23.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Primorje
    Sobotni spored sklepamo pod Kalvarijo, kjer Maribor pričakuje Primorje.
  • 19.10.2025 | Prva liga Telemach
    Koper po vrnitvi Zeljkovića premagal Maribor
    Koper je po vrnitvi Zorana Zeljkovića premagal Maribor! Junak kanarčkov je Cheik Oumar Diakite, Štajerci, ki so dvakrat zatresli tudi okvir gola, pa lahko obžalujejo neizkoriščene priložnosti.
  • 17.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Koper - Maribor
    Dvanajsti krog Prve lige Telemach bodo zaključili nogometaši Kopra in Maribora. Tradicionalni dvoboj - tekmeca sta odigrala že 101 tekmo - nikoli ne razočara, kdo bo boljši na Bonifiki?
  • 04.10.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor ob debiju trenerja Dudića ugnal Domžale
    Feđa Dudić se je na klopi Maribora predstavil z zmago na tekmi proti Domžalam! Že v prvem polčasu sta domžalsko mrežo zatresla Jan Repas in Omar Rekik, v končnici tekme je v polno meril še Orphe Mbina.
  • 02.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Domžale
    Tudi v Mariboru te dni sledijo splošnemu trendu trenerskih rošad. Feđa Dudić se bo navijačem predstavil na sobotni tekmi z Domžalami, ki so v prejšnjem krogu prišle do prve zmage v sezoni.
  • 01.10.2025 | Prva liga Telemach
    Feđa Dudić novi trener Maribora
    Feđa Dudić je novi trener Maribor! Dvainštiridesetletnik, ki je doslej vodil GOŠK Gabelo, Velež, Sarajevo in kragujevški Radnički, je podpisal pogodbo do konca sezone 2026/27.
  • 26.09.2025 | Prva liga Telemach
    Celjani z goloma Kovačevića dobili tudi drugi štajerski derbi
    Nogometaši Celja so dobili tudi drugi štajerski derbi sezone! Mrežo Maribora je dvakrat zatresel Franko Kovačević, zmago grofov pa je v končnici tekme zapečatil Matej Poplatnik.

DELI NA