21.05.2017 | 2. SNL
Z zadetki bogat predzadnji krog

Nogometaši v 2. slovenski ligi so odigrali tekme 26., predzadnjega kroga. Derbi med kranjskim Triglavom, ki si je že zagotovil naslov prvaka 2. SNL in pot v prvoligaško konkurenco, in tretjeuvrščenim Ankaranom Hrvatini se je na Primorskem končal s 3:3. Derbi kroga je ponudil kar tri fantastične zadetke, pod dva se je podpisal Gliha, enega pa Arh Česen.

Presenetljiv razplet smo videli na Ptuju, kjer so Brda gostiteljem zabila kar šest zadetkov. Domači navijači so bili razočarani tudi na novomeškem Portovalu, saj je kranjska Zarica kar trikrat premagala vratarja Krke. Brežičani so s 4:1 odpravili Veržej, medtem ko je bil tokrat prost drugouvrščeni Roltek Dob.

ANKARAN HRVATINI - TRIGLAV KRANJ 3:3 (1:1)

* Koper, gledalcev 130, sodniki: Kovačič, Podobnik in Bensa.
* Strelci: 0:1 Arh Česen (10.), 1:1 Gliha (16.), 1:2 Suljević (65.), 1:3 Križaj (76.), 2:3 Štromajer (81./11 m), 3:3 Gliha (89.).
* Ankaran Hrvatini: Paal, Lukanc (od 72. Maslić), Mate, Angov, Vodeb (od 62. Humar), Štromajer, Pahor, Badžim, Zlatič, Gliha, Obrstar (od 62. Mihailovič).
* Triglav: Džafić, Križaj, Robnik, Arh Česen, Udovič, Kuhar, Ahačič, Ovsenek (od 52. Kryeziu), Suljević, Bojić (od 50. Arko), Bukara (od 68. Majcen).
* Rumeni kartoni: Zlatič, Lukanc, Angov, Paal; Suljević, Bukara, Janjič, Majcen.
* Rdeči karton: /.

DRAVA PTUJ - BRDA 1:6 (1:4)

* Ptuj, gledalcev 150, sodniki: Žnidaršič, Brezar in Kalan.
* Strelci: 0:1 Debenjak (8.), 1:1 Šporn (11.), 1:2 Ferjančič (15./11 m), 1:3 Žižmond (17.), 1:4 Ferjančič (25.), 1:5 Jogan (46.), 1:6 Jogan (75.).
* Drava: Domjan, Kukovec, Šalamun (od 46. Perger), Marcius (od 31. Panikvar), Šporn, Čeh, Bašić, Petek, Roškar, Golob, Križan.
* Brda: Radikon, Debenjak (od 73. Simčič Zuljan), Kompara, Žižmond, Rijavec, Jogan, Ferjančič (od 81. J. Kodermac), Jazbar, Terziev, L. Kodermac (od 82. Rojc), Kavčič.
* Rumeni kartoni: Petek, Kukovec, Križan, Golob, Čeh; Jogan, Kodermac.
* Rdeči karton: /.

KRKA - ZARICA KRANJ 0:3 (0:0)

* Novo mesto, gledalcev 50, sodniki: Ponis, Cerovac in Habibović.
* Strelci: 0:1 Poljanec (50.), 0:2 Istenič (56.), 0:3 Mlakar (84.).
* Krka: Barukčič, Drnovšek, Cerovec, Jurečič, Čeh (od 58. Juršić), Kostanjšek (od 76. Miki), Dežmar, Slunjski, Puklin, Potokar, Soldo.
* Zarica: Božič, Mlakar (od 84. Hajdarević), Rems, Volčič, Smajić, Istenič (od 72. Jogić), Gajić (od 65. Beganović), Šušnjara, Burkeljca, Poljanec, Ivkič.
* Rumena kartona: Slunjski; Beganović.
* Rdeči karton: /.

BREŽICE TERME ČATEŽ - FARMTECH VERŽEJ 4:1 (3:0)

* Brežice, gledalcev 70, sodniki: Glažar, Burjan in Šprah.
* Strelci: 1:0 Dervišević (4./avtogol), 2:0 Turković (23.), 3:0 Kuntarič (39.), 4:0 Kuntarič (54.), 4:1 Vindiš (63.).
* Brežice Terme Čatež: Štefkovič, Bučar, Lokar (od 75. Ribič), Azinović, Turković (od 82. Derenda), Žerjav (od 66. Puškarić), Rožman, Špiler, Božič, Kuntarič, Martić.
* Farmtech: Andrejč, Polajžer, Vindiš, Dervišević, Trstenjak (od 82. Koprivica), Lah (od 40. Aleksandrov), Cvrtila, Meznarič, Čuk, Kavaš, Šauperl.
* Rumeni kartoni: Turković, Martić; Aleksandrov, Dervišević, Polajžer, Vindiš.
* Rdeči karton: /.

Tekst: STA, MKo
Foto: Arhiv NZS

SORODNE NOVICE

  • 16.09.2025 | 2. SNL
    Gorica, Ilirija 1911 in Krka v sedmi krog z novim strategom
    S petkovo tekmo Brinja in Dravinje se pričenja sedmi krog 2. SNL, v katerega Gorica, Ilirija 1911 in Krka vstopajo z novim trenerjem. Oliver Bogatinov bo Goričane prvič vodil v Beltincih, kjer bodo tudi kamere Sportkluba, v prenosu NZS pa si boste lahko ogledali dvoboj Bistrice in Dekanov. 
  • 14.09.2025 | 2. SNL
    Krog brez domače zmage, gostje dobili sedem tekem
    Gostujoče ekipe so dobile kar sedem tekem šestega kroga 2. SNL.
  • 10.09.2025 | 2. SNL
    Lokalni dvoboji v v Novem mestu, Dekanih in Novi Gorici, v Ljubljani mestni spopad
    Šesti krog bo v znamenju lokalnih obračunov. Grosupeljčani bodo v dolenjskem spopadu gostovali pri Novomeščanih, v primorskem dvoboju se bosta udarila ekipi Dekanov in Tabora, Goričani pa bodo gostili sosede Biljence. V nedeljo bo odigran mestni derbi Ilirije 1911 in Slovana.
  • 07.09.2025 | 2. SNL
    Grosupeljčani uspešno serijo podaljšali s peto zmago
    Grosupeljčani so dobili tudi peto tekmo sezone, na domačem igrišču so bili z izidom 4:2 boljši do Velenjčanov. Vodilni ekipi 2. SNL z dvema točkama sledijo Bistričani, Lendavčani in Sežanci.
  • 04.09.2025 | 2. SNL
    Pred kamerami Dekani in Ilirija 1911 ter Nafta 1903 in Gorica
    Vodilni Grosupeljčani bodo v petek gostili Velenjčane, Nafta 1903 pa se bo v soboto pred kamerami Sportkluba udarila z Gorico. V spletnem prenosu NZS boste lahko pospremili sobotni dvoboj Dekanov in Ilirije 1911.
  • 03.09.2025 | 2. SNL
    Brinje do četrte zmage
    Grosupeljčani so na krilih trikratnega strelca Sama Matjaža premagali ekipo Slovana in prišli še do četrte zmage. Zmagovalni niz so končali Bistričani in Lendavčani. Štajerci so remizirali z Gorico, ki še čaka na prvo zmago sezone, Prekmurci so se s točko vrnili iz Slovenskih Konjic.
  • 28.08.2025 | 2. SNL
    Vodilna Bistrica v Novo Gorico, Nafto gosti Dravinja, Grosupeljčani s Slovanom
    Drugoligaši bodo avgust zaključili s četrtim krogom, ki bo s ponedeljkovo tekmo Dravinje in Nafte 1903 podaljšan tudi v september. V Slovenskih Konjicah bodo prisotne tudi kamere Sportkluba, v spletnem prenosu NZS pa boste lahko spremljali sobotni dvoboj Slovana in Brinja.
  • 25.08.2025 | 2. SNL
    Bistričani, Grosupeljčani in Lendavčani dobili tudi tretjo tekmo sezone
    Nogometaši Brinja so dobili tudi tretjo preizkušnjo sezone, Grosupeljčani so z dvema avtogoloma premagali Kranjčane. Tretje zmage so se razveselili tudi Lendavčani, ki so bili boljši od Novomeščanov. Ponedeljkov sosedski derbi Bistrice in Dravinje so dobili gostitelji.
  • 20.08.2025 | 2. SNL
    Primorski spopad Tabora in Gorice, Nafta s Krko
    Drugoligaši pogledujejo proti tretjemu krogu prvenstva. Vodilni Bistričani bodo novo zmago lovili v sosedskem derbiju z Dravinjo, Nafta 1903 pa se bo pred kamero NZS udarila s Krko. Kamere Sportkluba bodo pospremile primorski obračun Tabora in Gorice.
  • 18.08.2025 | 2. SNL
    Bistričani, Dekančani, Grosupeljčani in Lendavčani do druge zmage
    Po dveh krogih 2. SNL se lahko s popolnim izkupičkom pohvalijo še štiri moštva. Grosupeljčani so napolnili mrežo Ilirije 1911, Dekani so dobili primorski obračun z Gorico, Nafta 1903 je bila uspešna v Velenju, Bistrica pa je v ponedeljkovem terminu na krilih Marcela Blaja premagala Krko.

DELI NA