25.03.2018 | WU17
Začele z veliko točko proti Angliji

Dekliška reprezentanca Slovenije do 17 let je Elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo WU17 2018 začela z neodločenim rezultatom 0:0 proti izbrani vrsti Anglije.

Elitni krog kvalifikacij za Evropsko prvenstvo WU17 2018:

Anglija – Slovenija 0:0

Strelke: /
Rumeni kartoni: Roberts; Potočnik
Rdeči kartoni: /

Anglija: Stenson, Williams, Hartley, Jhamat (od 63. Smith), Kuyken (od 70. Kearns), Salmon, Ale, Mckenzie, Roberts, Bailey Gayle, Park (od 80+1 Blanchard).
Slovenija: Meršnik, Igerc (od 41. Juršnik), Potočnik, Korošec, Klopčič, Zajmi, Hofman (od 41. Suhoveršnik (od 84. Gradišek), Milovič, Vodušek, Čizmazija, Žolek.

Izbranke Tine Kelenberger so prvo tekmo Elitnega kroga kvalifikacij za EP WU17 2018 odigrale v norveškem Kleppu, kjer so se zoperstavile favoriziranim Angležinjam. Slednje so tudi samozavestno odprle tekmo in po nekaj poizkusih prišle do prve nevarne situacije za zadetek. Tekla je 15. minuta srečanja, ko se je za strel odločila Parkova, a je žoga zletela mimo gola. To je bila tudi najlepša priložnost Anglije v  prvem delu srečanja, kje so se Slovenke izkazale z zelo disciplinirano igro.

Slovenska selektorica je v nadaljevanje krenila z dvema menjavama. Že v drugi minuti drugega dela se je ponudila lepa priložnost za vodstvo Viti Žolek, ki pa ni uspela premagati Stensonove. Angležinje so nadaljevale s številčnejšimi poskusi, a brez pravega učinka. Celo nasprotno, precej bliže vodstvu so bile znova Slovenke v 64. minuti, ko je Kaja Korošec zadela vratnico. V končnici srečanja je sicer nevarno zapretila še Salmanova, vendar se je z odlično obrambo izkazala kapetanka Zala Meršnik in poskrbela za veliko točko.

Slovenija bo naslednjo tekmo v kvalifikacijski skupini odigrala v sredo ob 17:30, ko se bo pomerila z gostiteljico Norveško.

Tina Kelenberger, selektorica Slovenije: "Z dogovorjeno taktično disciplino so dekleta danes priigrala zasluženo točko proti favoriziranim Angležinjam."

Tekst: MKo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 11.11.2025 | WU17
    Z igralko manj ni šlo
    Dekliška kadetska reprezentanca je s porazom proti Islandiji (0:3) sklenila kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2026. Slovenija tako ostaja v Ligi B, v Ligo A napreduje Islandija, zmagovalka kvalifikacijske skupine.
  • 10.11.2025 | WU17
    Pred kamerami bodo sklenile kvalifikacije
    V torek jo čaka še zadnja tekma – ob 12. uri se bodo varovanke selektorice Anje Milenkovič pomerile z Islandijo. To bo tekma za prvo mesto v skupini.
  • 05.11.2025 | WU17
    Kvalifikacije začele z zmago
    Dekliška kadetska reprezentanca je z zmago proti Ferskim otokom (3:1) v Čatežu začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo. V soboto se bosta pomerili Ferski otoki in Islandija, naše nogometašice pa bodo kvalifikacije sklenile v torek, 11.11., s tekmo proti Islandiji.
  • 05.11.2025 | WU17
    Proti Ferskim otokom pred kamerami
    Dekliška reprezentanca do 17 let danes proti Ferskim otokom v Ligi B začenja kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Slovenija bo tekmi kvalifikacij odigrala doma – v Čatežu se bo ob 12. uri, tudi v spletnem prenosu na Nzs.si.
  • 30.10.2025 | WU17
    Znan seznam igralk za dekliške kadetske kvalifikacije za EP
    Selektorica Anja Milenkovič je obelodanila seznam igralk, na katere računa v času kvalifikacij. Slovenija kvalifikacije začenja v Ligi B, tokratni turnir pa bo odigrala doma, v Čatežu. Tekmici Slovenije v boju za prvo mesto v skupini in napredovanje bosta Islandija in Ferski otoki.
  • 14.09.2025 | WU17
    Proti Severni Makedoniji končale Turnir narodov
    Ženska reprezentanca Slovenije do 17 let je s tesnim porazom proti Severni Makedoniji (4:5 po izvajanju 11-metrovk) sklenila Turnir narodov. Varovanke selektorice Anje Milenkovič so v manj kot tednu dni odigrale tri zahtevne preizkušnje.
  • 12.09.2025 | WU17
    Boljša igra proti Italiji
    Ženska reprezentanca Slovenije do 17 let je na drugi tekmi Turnirja narodov odigrala dobro, nudila odpor Italiji, na koncu pa izgubila z 0:3. V nedeljo se bodo varovanke selektorice Anje Milenkovič pomerile s Severno Makedonijo.
  • 10.09.2025 | WU17
    Klonile proti Irkam
    „Težka tekma proti zelo dobrim nasprotnicam, ki so v tem trenutku na dosti višjem nivoju kot naša ekipa. Poizkušali smo biti uspešni v naših osnovnih idejah v igri, kar nam ni uspelo. Naslednjo tekmo nas verjetno čaka odlična Italija, naš cilj pa bo ravno ta: da bomo boljši v izvajanju osnovnih zahtev v igri. Brez tega na mednarodni ravni ne moreš biti uspešen,“ je po tekmi povedala selektorica Anja Milenkovič.
  • 10.09.2025 | WU17
    Uvodoma proti Republiki Irski
    Varovanke selektorice Anje Milenkovič bodo uvodno tekmo odigrale v Ajdovščini, kjer jo čaka 10.9. Republika Irska (ob 11. uri). Na turnirju igrata še Italija in Severna Makedonija.
  • 12.03.2025 | WU17
    Minimalen poraz za konec kvalifikacij
    Naša dekliška kadetska reprezentanca je kvalifikacije za EP 2025 sklenila s porazom proti Severni Makedoniji (0:1). S zmago in porazom je Slovenija kvalifikacije zaključila na 2. mestu in ostaja v Ligi B. Domačinke napredujejo v Ligo A.

DELI NA