04.02.2011 | U21
Začetek junija proti Litvi

Po tem, ko je Gianni Infantino v četrtek Sloveniji namenil drugo kvalifikacijsko skupino za nastop na EP 2013 in s tem za nasprotnike določil Švedsko, Finsko, Ukrajino, Litvo in Malto, so se predstavniki nogometnih zvez dogovorili še za datume odigranja tekem.

Spored tekem

2011

3. junij 2011 – petek

Litva : Slovenija

Finska : Malta


7. junij 2011 – torek

Litva : Malta


10. avgust 2011 – sreda

Finska : Slovenija


1. september 2011 – četrtek

Litva : Švedska


2. september 2011 – petek

Malta : Slovenija


5. september 2011 – ponedeljek

Švedska : Litva

 

6. september 2011 – torek

Malta : Finska

Slovenija : Ukrajina


6. oktober 2011 – četrtek

Švedska : Slovenija


7. oktober 2011 – petek

Malta : Ukrajina


10. oktober 2011 – ponedeljek

Finska : Švedska


11. oktober 2011 – torek

Malta : Litva


11. november 2011 – petek

Ukrajina : Finska

Slovenija : Litva


15. november 2011 – torek

Malta : Švedska

Ukrajina : Litva


2012


31. maj 2012 – četrtek

Ukrajina : Švedska


1. junij 2012 – petek

Slovenija : Malta


4. junij 2012 – ponedeljek

Litva : Ukrajina


5. junij 2012 – torek

Slovenija : Finska


6. junij 2012 – sreda

Švedska : Malta


9. junij 2012 – sobota

Finska : Ukrajina


13. junij 2012 – sreda

Švedska : Finska


15. avgust 2012 – sreda

Finska : Litva

Ukrajina : Slovenija


6. september 2012 – četrtek

Slovenija : Švedska

Ukrajina : Malta


10. september 2012 – ponedeljek

Litva : Finska

Švedska : Ukrajina


Selektor Tomaž Kavčič pa je prepričan, da lahko naši mladi upi pustijo dober vtis: »Skupina ni najbolj atraktivna, je pa vsekakor zahtevna. Ukrajina je bila z igralci letnika 1990 tudi evropski prvak v konkurenci do 19 let. Kljub vsemu pa so naši igralci na uvodni tekmi evropskega prvenstva z njihovo reprezentanco odigrali neodločeno. Švedi imajo vedno dobre generacije mladih igralcev, Finci prav tako. Spoštujemo vse, bojimo pa se jih ne. Če bo tudi naša reprezentanca večji del kvalifikacij odigrala v popolni zasedbi, lahko tudi presenetimo. Vsekakor bomo vsako tekmo odigrali na polno.«
Sam razpored tekem pa po njegovem mnenju ni pomemben: »Z vsako ekipo v kvalifikacijah se pomeriš dvakrat, v kakšen vrstnem redu niti ni tako odločilno.«

Tudi eden večjih upov nove generacije mladih igralcev, trenutno pa igralec italijanskega Torina, Dejan Lazarevič, se strinja s selektorjem: »Seveda, če bomo mi pravi in v popolni zasedbi, potem lahko presenetimo vsakega nasprotnika. Prepričan sem, da imamo dobro ekipo. Je pa zagotovo res, da so prvi favoriti skupine Švedi. Proti Ukrajini smo že dokazali, da lahko dobro igramo, čeprav je manjkalo kar nekaj igralcev, ki so bili do tedaj stalni člani začetne enajsterice.«


Tekst: NZS/LS

 

SORODNE NOVICE

  • 14.11.2025 | U21
    Oslabljeni Slovenci poraženi na Nizozemskem
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je v močno zdesetkani zasedbi odigrala četrto tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mladi Slovenci so morali po dveh zadetkih v drugem polčasu čestitati Nizozemcem.
  • 13.11.2025 | U21
    Mlada reprezentanca z Nizozemsko
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo prvo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 sklenila z gostovanjem na Nizozemskem. Selektor Andrej Razdrh bo v obračun poslal zaradi poškodb pošteno spremenjeno zasedbo.
  • 10.11.2025 | U21
    Poškodbe pred tekmo z Nizozemci zdesetkale slovensko vrsto
    Reprezentanca do 21 let je s ponedeljkovim treningom pričela s pripravami na novembrsko kvalifikacijsko preizkušnjo proti mladi selekciji Nizozemske, ki se ji bodo Slovenci zoperstavili v pošteno zdesetkani zasedbi.
  • 04.11.2025 | U21
    Ob koncu prve polovice kvalifikacij še na Nizozemsko
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo prvo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 zaključila z novembrskim gostovanjem na Nizozemskem.
  • 14.10.2025 | U21
    Poraz na Bonifiki
    Na Obali slavi mlada reprezentanca Bosne in Hercegovine, ki je naše fante ugnala z zadetkoma Kujovića in Keranovića.
  • 13.10.2025 | U21
    Na Bonifiki z Bosno in Hercegovino
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo po dveh gostovanjih odigrala prvo domačo tekmo v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mlada izbrana vrsta se bo na Bonifiki pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine.
  • 11.10.2025 | U21
    Misli po remiju z Izraelom že usmerjene v torkovo preizkušnjo
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je v drugi preizkušnji kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 iztržila prvo točko. Mladi Slovenci so v madžarskem Budaörsu remizirali z Izraelom, že v torek pa se bodo v Kopru pomerili z Bosno in Hercegovino
  • 10.10.2025 | U21
    V obračunu z Izraelom do prve točke
    Mladi Slovenci so v dvoboju z Izraelci prišli do prve točke v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo U21 2027! Izrael je v 53. minuti tekme v madžarskem Budaörsu v vodstvo popeljal Tay Abed, v naslednjem napadu pa je izenačil Luka Topalović.
  • 09.10.2025 | U21
    Jutri z Izraelom, v Budimpešto z jasnim ciljem
    Pred slovensko reprezentanco do 21 let je druga preizkušnja v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mladi Slovenci se bodo v madžarskem Budaörsu pomerili z Izraelom.
  • 06.10.2025 | U21
    Mlada reprezentanca pričela s pripravami v spremenjeni zasedbi
    Slovenska reprezentanca do 21 let se je danes zbrala v Moravskih Toplicah, kjer se bo pripravljala na prihajajoči kvalifikacijski tekmi z Izraelom ter Bosno in Hercegovino.

DELI NA