18.09.2021 | WU19
Zmaga Belgiji, Slovenija še proti Rusiji

Slovenska mladinska dekliška reprezentanca je na kvalifikacijah za EP 2022 doživela drugi poraz v izredno zahtevni kvalifikacijski skupini v Rusiji. Belgija je bila s 5:0 boljša od naše zasedbe, ki bo kvalifikacije sklenila v torek proti Rusiji.

Naša reprezentanca je bila za 2. tekmo kvalifikacij okrepljena za Nino Kajzba, več od igre pa so imele Belgijke, ki so si pot do zmage tlakovale že v 2. minuti, ko so povedle 1:0.

V prvem polčasu velja omeniti dobro priložnost Selme Šabotič, ki je merila proti belgijskemu golu v 9. minuti. Kar niso izkoristile naše igralke, so Belgijke, ki so v 17. minuti povedle 2:0, do konca polčasa pa so zabile še dva gola. Med strelke so se vpisale Jabobs, Detruyer in Meeuwis. V drugem polčasu se je mreža zatresla le enkrat, v 46. minuti je Belgija sklenila svoje in zabila za končnih 5:0.

Z 12 obrambami se je izkazala naša golmanka Iva Kocijan.

»Današnji tekmec je bil močnejši, kar smo pričakovali tudi že pred samo tekmo, vseeno pa smo storili preveč napak v ključnih trenutkih in prejeli prepoceni zadetke. Sedaj imamo dva dni premora, potem pa nas v torek čaka še ena težka tekma.z domačinkami,« je po tekmi povedala selektorica Petra Mikeln.

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2022

BELGIJA – SLOVENIJA 5:0 (4:0)
Volgograd (Rusija). Sodnice: Terteleac (ROM), Constantinescu (ROM), Zemskova (RUS), Tarbeeva (RUS).
Strelke: 1:0 Vanzeir (2.), 2:0 Jacobs (17.), 3:0 Detruyer (33.), 4:0 Meeuwis (43.), 5:0 Van Belle (46.)
Rumeni kartoni: Bizjak
Rdeč karton: /
Belgija: Claes, Van Belle (Tom od 75.), Elyn, Meeuwis, Vanhoudt (Vanhentenrijk od 46.), Bosteels, Detruyer (Ampoorter od 62.), Vanzeir (Decabooter od 62.), Janssens, Jacobs, Cattoor (Boutiebi od 46.).
Slovenija: Kocijan, Šabotič, Dolenšek, Rovšek, Kosirnik, Šenk, Janež (Feratović od 46.), Bizjak, Eferl, Kajzba, Brumen (Hlebec od 64.).

Kvalifikacije za EP 2022:

21.9.
Slovenija – Rusija (11.00)

Tekst: D.P.

• 01.08.2022 | WU19
    Po pripravah kadetinj in mladink
    Minuli konec meseca je bil tudi v znamenju priprav, ki sta ju v Čatežu opravili reprezentanci mladink in kadetinj, ki ju jeseni čakata turnirja Lige A oz. začetek kvalifikacij za evropsko prvenstvo.
  • 16.07.2022 | WU19
    Mladinke na priprave
    „Prve skupne priprave bomo poskušali čim bolje izkoristiti za spoznavanje novih igralk ter uigravanje taktičnih zakonitosti znotraj igre. Za konec priprav bomo v  sklopu treningov odigrali tudi prijateljsko srečanje s selekcijo U17,“ pove selektorica Petra Mikeln.
  • 31.05.2022 | WU19
    Kadetinje in mladinke dobile tekmice v kvalifikacijah
    Kadetinje so bile izžrebane v skupino A5, ob njih pa še Nemčija, Srbija in Turčija. Turnir bo potekal v Sloveniji, varovanke selektorice Tine Kelenberger se bodo doma predstavile med 19. in 25. oktobrom.
  • 12.04.2022 | WU19
    S tretjo zmago ekspresno v Ligo A
    Na zadnji tekmi so varovanke selektorice Petre Mikeln z 1:0 in golom kapetanke Korine Lare Janež porazile Severno Makedonijo. Na drugi tekmi današnjega dne je v Brežicah Moldavija s 3:1 premagala Liechtenstein.
  • 11.04.2022 | WU19
    Želijo se vrniti v Ligo A
    Torek bodo obeležile tudi naše mladinke, ki jutri v Novem mestu ob 16.30 končujejo domači turnir Lige B. Varovanke selektorice Petre Mikeln so po dveh tekmah pri dveh zmagah, za konec pa jih ob spletnem prenosu na Nzs.si čaka še Severna Makedonija, ki na tekmo prihaja takisto z identičnim številom točk (6) kot Slovenija.
  • 09.04.2022 | WU19
    S suvereno zmago korak do Lige A
    Dekliška mladinska reprezentanca je zmagala tudi na drugi tekmi turnirja Lige B. Varovanke selektorice Petre Mikeln so bile v Brežicah prepričljivo boljše od Liechtensteina (7:0). Na drugi tekmi sta igrali Moldavija in Severna Makedonija (1:2). Prav Severna Makedonija bo zadnji tekmec naših deklet.
    Po 2. zmago
    »Vse skupaj je dobra učna ura za nas, analiza sledi, da popravimo za naprej, veliko pa je bilo tudi dobrega,« je bila selektorica Petra Mikeln vesela treh točk, misli pa je usmerila že na današnjo tekmo. Liechtenstein je uvodno tekmo izgubil, z 2:0 ga je premagala Severna Makedonija.
  • 06.04.2022 | WU19
    Lov na Ligo A začele z zmago
    Naša mladinska dekliška reprezentanca je z zmago proti Moldaviji (3:1) začela nastop na turnirju Lige B. Tekmovanje poteka v Sloveniji, zmagovalka skupine se bo uvrstila v evropsko reprezentančno elitno druščino. Na drugi današnji tekmi je Severna Makedonija porazila Lichtenstein (2:0).
    Pred kamerami upravičiti pričakovanja
    Ob Sloveniji se za prvo mesto, ki vodi nazaj v elitno Ligo A dekliškega mladinskega evropskega reprezentančnega nogometa, borijo še reprezentance Moldavije, Lichtensteina in Severne Makedonije.
  • 05.04.2022 | WU19
    Mladinke v Brežicah in Novem mestu
    arovanke selektorice Petre Mikeln se bodo v konkurenci Moldavije, Lichtensteina in Severne Makedonije merile za 1. mesto in povratek v evropsko reprezentančno Ligo A.