10.10.2022 | A
Znan razpored kvalifikacij

Po popoldanskem žrebu tekmovalnih skupin je v večernih urah postal znan tudi razpored tekem slovenske nogometne reprezentance v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024.

Slovenija bo kvalifikacijsko skupino H odprla 23. marca ob 16.00 z gostovanjem v Kazahstanu. Prva domača tekma bo tri dni kasneje ob 18.00 proti izbrani vrsti San Marina. Junijski termin se bo pričel z gostovanjem na Finskem in sicer 16. junija ob 20.45, medtem ko bo na papirju najbolj spektakularna tekma med Slovenijo in Dansko 19. junija ob 20.45.

Jeseni se bodo naši fantje najprej predstavili proti Severni Irski, pomembne točke bodo naskakovali 7. septembra ob 20.45, čemur bo tri dni kasneje ob 20.45 sledilo še gostovanje v San Marinu. Slovenija se bo nato 14. oktobra ob 18.00 na domačih tleh udarila s Finsko, 17. oktobra ob 20.45 pa na tujem s Severno Irsko.

Sklepni del kvalifikacij je rezerviran za november. Izbrance Matjaža Keka čaka zelo zahtevno gostovanje 17. novembra ob 2045 na Danskem, zadnja kvalifikacijska tekma pa bo pri nas, 20. novembra proti Kazahstanu.

Vse kvalifikacijske tekme slovenske nogometne reprezentance si boste lahko ogledali na televiziji Šport TV.

Srečno Slovenija!

Tekst: MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 01.04.2026 | A
    Odmevi po tekmi s Črno goro
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala prvi cikel tekem pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Izplen po obračunih na Madžarskem in v Črni gori je poraz in zmaga. Kot pravijo v slovenskem taboru, je pri tem precej dobrega, sta pa tekmi pokazali tudi, da bo treba še marsikaj popraviti.
  • 31.03.2026 | A
    S preobratom do zmage v Črni gori
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Podgorici na prijateljski tekmi proti Črni gori zmagala s 3:2. Za Slovenijo sta zadela Žan Vipotnik dvakrat in Danijel Šturm, za Črno goro pa obakrat Milutin Ostajić.
  • 31.03.2026 | A
    Slovenci danes s Črnogorci
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes, ob 18. uri, v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    V Črno goro po zmago
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori, kamor se odpravljajo danes ob 17.30, lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    Zagotovi si letno vstopnico za tekme slovenske reprezentance
    Letna vstopnica 2026 vam poleg treh domačih tekem v Uefa ligi narodov zagotavlja tudi udeležbo na junijskem prijateljskem obračun s Ciprom in ženskim spektaklom med Slovenijo in Nemčijo v kvalifikacijah za SP 2027.
  • 30.03.2026 | A
    Junija s Ciprom, vstopnice že v prodaji
    Slovenski selektor Boštjan Cesar se bo prvič predstavil pred domačimi gledalci 4. junija, ko bo Slovenija v Stožicah gostila Ciper. Vstopnice za prijateljsko tekmo so že v prodaji.
  • 29.03.2026 | A
    Odmevi po tekmi z Madžarsko
    Slovenska nogometna reprezentanca je v soboto na Madžarskem opravila prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. Po spodbudnem prvem in slabšem drugem polčasu je prijateljski obračun z Madžarsko v Budimpešti izgubila z 0:1, nov preizkus pa Slovence čaka že v torek ob 18.00 v Podgorici proti Črni gori.
  • 28.03.2026 | A
    Minimalni poraz ob debiju Cesarja
    Slovenska nogometna reprezentanca je igrala prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. V Budimpešti je na prijateljskem obračunu izgubila proti Madžarski z 0:1 (0:0).
  • 28.03.2026 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Madžarski
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Budimpešti igrala prvo tekmo pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Ta je z opravljenim v teh dneh zadovoljen, proti Madžarom pa si želi predvsem videti pravo podobo svojih igralcev.
  • 27.03.2026 | A
    Cesar pred svojo prvo tekmo v selektorski vlogi zadovoljen z opravljenim
    Selektor slovenske nogometne reprezentance Boštjan Cesar je pred svojo prvo tekmo v novi vlogi. V soboto ob 18.00 bodo njegovi izbranci v Budimpešti igrali prijateljsko tekmo z Madžarsko.

DELI NA