11.10.2021 | Ženska A
Zver in Golob zadeli, Timea Rojnik podala

Selektor ženske članske reprezentance Borut Jarc je minulo soboto obelodanil seznam igralk, na katere računa na kvalifikacijskih tekmah proti Grčiji in Walesu. Reprezentantke, ki igrajo na tujem, so se izkazale tudi to pot.

Dve slovenski zmagi

V 6. krogu avstrijske lige se je z novim golom (že devetim v tej sezoni, kar jo uvršča na 2. mesto na lestvici strelk) izkazala kapetanka reprezentance Mateja Zver (igrala je do 85. minute), ki je pomagala do zmage v gosteh. V 2. avstrijski ligi se je zmage veselila Selma Šabotić, ki je z LUV Graz (vodi ga slovenski trener Boris Ljubič) s 6:1 premagala SV Fenastra Krenglbach.

Uspešno tudi v Nemčiji

V nemški ligi dve zmagi in poraz, to je bilanca naših legionar v nemški zvezni ligi. S kar 5:0 je Turbine Potsdam porazila Werder, Sara Agrež je ob zmagi igrala do 64. minute, Zale Meršnik ni bilo v ekipi. Do nove zmage tudi Lara Prašnikar, ki je igrala do 92. minute ob zmagi Eintrachta proti SGS Essen. Od 46. minute pa je igrala Adrijana Mori ob porazu njene ekipe proti Freiburgu.

V Italiji je zaigrala Kaja Eržen, ki je z Napolijem gostovala v Torinu pri Juventusu. Erženova je ob porazu Napolija igrala celo tekmo. Roma Nine Kajzba (ni je bilo v ekipi) je remizirala z Milanom (1:1).

Valencia ostaja brez zmage v prvi španski ligi. To pot so Dominika Čonč (igrala je do 62. minute) klonile na gostovanju pri Levanteju (1:0). Na gostovanju v 2. španski ligi je poraz doživela tudi Zaragoza Sare Ketiš (ni bila v ekipi).

Predanič in Ivanuša napredovali

V šestnajstini finala švicarskega pokala se je izkazal Grasshopper Nine Predanič, ki je v gosteh z 6:0 porazil 2. ekipo Luzerna. Naše reprezentantke ni bilo v zmagovalni ekipi. Tudi na Madžarskem je vikend minil v znamenju pokala. Ferencvaroš Lare Ivanuša je s 4:0 porazil MTK, Ivanuša je igrala do 70. minute.

Izkazali sta se tudi Lana in Timea

Branilka Lana Golob je z novim golom, že tretjim v tej sezoni, pomagala do zmage proti ekipi Daytona. Lana Golob je odigrala sicer že 56. tekmo v Ligi NCCA, kar 55 pa jih je začela v prvi postavi.

Timea Rojnik v tem krogu pokala ni zaigrala za člansko ekipo, se je pa izkazala v 8. krogu mladinske lige Slovaške. S svojo ekipo Slovan Bratislava je zabeležila visoko zmago, k njej pa je prispevala gol in dve podaji.