Zverova še tretjič, dvakrat tudi Nina Predanič

Zavoljo kvalifikacij reprezentanc U17 so se minuli vikend nadaljevali obračuni v ženskih ligah, kjer uspešno nastopajo tudi naše legionarke. Kapetanka reprezentance Mateja Zver je dosegla gol (tretjega v tej sezoni) za avstrijske prvakinje na gostovanju pri Union Kleinmünchnu (0:2). Odigrala je vseh 90 minut, ekipa iz St. Pöltna pa se je še utrdila na 1. mestu prvenstvene lestvice.

V pričakovanju Ajaxa

Tik pod vrhom ostaja Fortuna Dominike Čonč (igrala je do 74. minute), ki je bila v 11. krogu danske prve lige boljša od Skovbakkna (5:0). Fortuna ima na 2. mestu 31 točk; toliko kot vodilni Brondby. Drugo mesto na Nizozemskem pripada Twenteju Kristine Erman, ki je igrala vseh 90 minut ob zmagi na gostovanju pri Heerenveenu. V petek, 4.11., Ermanova gostuje pri vodilnem Ajaxu.

Derbi vrha v nemški ligi pa je pripadel Freiburgu, ki je bil z 2:1 boljši od Turbine Potsdam. V poraženi zasedbi ni bilo Lare Prašnikar. Kljub porazu pa je Potsdam ostal na 1. mestu.

Napredovala le Begićeva

V Ligi NCAA so svojo sezono že končale Nina Predanič (osem golov in osem podaj v svoji prvi sezoni), ki je sinoči s soigralkami izgubila proti ekipi Stonehill College (2:0), Tina Marolt in poškodovan Sara Ketiš. S tekmovanjem pa nadaljuje Pamela Begić.

Slovenske igralke na tujem, 24.10. - 30.10.

DP Avstrije, 7. krog, 30.10.
Union Kleinműnchen – SKN St. Pölten Frauen 0:2
(Mateja Zver – igrala 90 minut in dosegla vodilni gol)

(Dominika Čonč – igrala 74 minut)

Northeast-10 Conference, 14. tekma, 26.10.
New Haven – Saint Rose 1:5
(Nina Predanič – igrala 90 minut in dosegla 2 gola)

Missouri – Florida 0:1
(Pamela Begić – v igro vstopila 34. minuti)

Zmago Tottenhama potrdil šele Harry Kane
    Mura se iz Londona vrača brez točk. Tottenham je hitro povedel z dvema zadetkoma, Sobočani pa so se zatem predstavili v boljši podobi in v 52. minuti znižali zaostanek z evrogolom Žige Kousa. Zmago Londončanov je s "hat-trickom" po vstopu v igro potrdil Harry Kane.
  • 29.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Sobočani izzivajo Tottenham
    Pred slovenskim državnim prvakom je druga preizkušnja v skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne lige. Mura bo četrtkovem večeru gostovala v Londonu, v angleški prestolnici pa bo izzvala ekipo Tottenhama.
    Domžalčani bodo v Toskani lovili zaostanek
    Domžalski mladinci so si na domači tekmi prvega kroga UEFA Mladinske lige prvakov pridelali gol zaostanka. Empoli je ob Kamniški Bistrici slavil z zadetkoma Ekonga in Baldanzija, pri domačih je bil uspešen Černe.
  • 28.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalski mladinci jutri nad italijanskega prvaka
    Jutri z evropskimi boji pričenja mladinska selekcija Domžal, ki bo že četrtič nastopila v UEFA Mladinski ligi prvakov. Četa dolgoletnega stratega Darka Birjukova se bo na domači zelenici zoperstavila italijanskemu prvaku Empoliju.
  • 16.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura v Ljudskem vrtu izgubila z Vitessejem
    Prvi nastop Mure v skupinskem delu tekmovanj pod okriljem UEFA se je končal s porazom. Sobočani so morali v Ljudskem vrtu čestitati Vitesseju, mrežo gostiteljev sta zatresla Sondre Tronstad in Danilho Doekhi.
  • 15.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Uvodoma nad Vitesse
    Mura bo po Mariboru drugi slovenski klub, ki bo zaigral v skupinskem delu tekmovanj Evropske nogometne zveze. Slovenski državni prvak si je z nastopi v poletnih kvalifikacijah zagotovil nastop v novoustanovljeni UEFA Evropski konferenčni ligi, prvi tekmec črno-belih pa bo nizozemski Vitesse.
  • 31.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalčani pričakujejo italijanskega prvaka
    Slovenijo bodo v letošnji izvedbi UEFA Mladinske lige prvakov zastopali Domžalčani. Rumeni imajo s tem tekmovanjem že nekaj izkušenj, današnji žreb pa jim je v prvem krogu namenil obračun z italijanskim prvakom Empolijem.
  • 27.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura dobila nasprotnike v skupinskem delu tekmovanja
    Mura bo prvič v svoji zgodovini igrala tekme skupinskega dela enega od tekmovanj Evropske nogometne zveze. Slovenski prvak je z današnjim žrebom dobil nasprotnike v novoustanovljeni UEFA Evropski konferenčni ligi.
  • 26.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura bo igrala v konferenčni liginčni ligi
    Slovenski državni prvaki, nogometaši Mure, bodo jeseni igrali skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne lige. V povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo so še drugič morali priznati premoč graškemu Sturmu, tokrat so v gosteh izgubili z 0:2.
  • 25.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura v Gradcu napada preobrat
    Pričelo se je odlično, s hitrim zadetkom Žige Škofleka, zaključilo se je slabše. Mura je v drugem polčasu prejela dva zadetka, črno-beli pa bodo na povratni tekmi v Gradcu lovili precejšen zaostanek. Kljub temu iz vrst slovenskega prvaka prihaja sporočilo, da se še niso predali.