27.07.2022 | Ženska A
Nina Kajzba še naprej v dresu Rome

V Italiji v Serie A bo v novi sezoni igrala 18-letna reprezentantka Nina Kajzba, ki je pred dnevi podaljšala sodelovanje z ekipo Rome.

„Podaljšanje pogodbe mi daje dodatno motivacijo za vsakodnevno napredovanje in nekakšno potrdilo dobremu dosedanjemu delu. Zaradi težke poškodbe kolena in nato še operaciji slepiča sem bila primorana izpustiti praktično celotno sezono. Okrevanje je končano, poletne priprave sem začela s prvo ekipo pred tremi tedni,“ pove Nina, tudi nekdanja igralka Pomurja, pa pogleduje v novo sezono, pred katero ji ambicij in želja ne manjka.

„Želim si izboljšanja na vseh svojih področjih. Verjamem, da dobri rezultati ne bi smeli izostati. Se pa zavedam, da ne bo najlažja pot, da se uspešno vrnem v tekmovalni ritem po praktično celi izpuščeni lanski sezoni. Vendar se izjemno veselim začetka prvenstva,“ še doda Nina, v preteklosti tudi članica kadetske in mladinske reprezentance. V dresu članic je vknjižila eno tekmo. Lani 21.4. je na prijateljski tekmi Slovenija – Slovaška (5:0 za Slovenijo) v 83. minuti vstopila v igro in zamenjala Laro Prašnikar.

Tekst: D.P.

• 03.10.2022 | Ženska A
    Reprezentančni kvartet v isti skupini lige prvakinj
    Po današnjem opravljenem žrebu je jasno, da bodo vse štiri zaigrale v isti skupini. Žreb je hotel, da bodo v skupini B nemški Wolfsburg (Sara Agrež), avstrijski St. Pölten (Mateja Zver) in italijanska Roma (Nina Kajzba in Zara Kramžar).
  • 29.09.2022 | Ženska A
    Kar štiri slovenske reprezentantke v ligi prvakinj
    Danes so se med elito zavihtele še igralke italijanske Rome, kjer igrata Nina Kajzba in Zara Kramžar. Roma je pred tednom dni z 2:1 porazila praško Sparto, od katere je bila danes boljša tudi na domačem terenu (4:1). Nina Kajzba ni igrala, Zara je v igro vstopila v 85. minuti.
    Mateja Zver popeljala Avstrijke v ligo prvakinj
    Danes držimo pesti še za naš dvojec pri italijanski Romi, kjer igrata Nina Kajzba in Zara Kramžar. Roma je na 1. tekmi z rezultatom 1:2 zmagala na gostovanju pri praški Sparti in ima tako dobro izhodišče za povratno tekmo v Rimu.
  • 27.09.2022 | Ženska A
    Dva gola Lare Prašnikar, trojec v lov na ligo prvakinj
    V italijanski ligi je Roma prišla do 3. zmage v sezoni. Z 2:1 so bile boljše od Fiorentine. Za Romo je debitirala 16-letna Zara Kramžar, tako mlade debitantke v Serie A še ni bilo. V igro je vstopila v 77. minuti. Nine Kajzba v ekipi Rome ni bilo, pravtako je v ekipi Fiorentine manjkala Kaja Eržen.
  • 23.09.2022 | Ženska A
    Selektor Jarc obelodanil seznam članic
    V prvem tednu oktobra se bo na reprezentančni akciji zbrala ženska članska reprezentanca, ki je ta mesec končala kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2023. Selektor Borut Jarc je obelodanil seznam igralk, na katere računa.
  • 22.09.2022 | Ženska A
    Mateja Zver za zmago
    Na zadnji ovir za vstop v skupinski del pa izvrstno kaže dobro še trem našim reprezentantkam. Mateja Zver je sinoči z golom odločila tekmo na Finskem. Avstrijske prvakinje St. Pölten so z golom Mateje (bilo je v 42. minuti) porazile domači KuPS Kuopio.
  • 06.09.2022 | Ženska A
    Po dobri predstavi brez dodatnih kvalifikacij
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v zadnjem krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 v gosteh proti Walesu igrala neodločeno 0:0. Izbranke Boruta Jarca so tako ostale brez drugega mesta v skupini I in dodatnih kvalifikacij.
    Nocoj najpomembnejša tekma kvalifikacij
    Reprezentanco Slovenija nocoj ob 20.45, prenos bo tudi na Spoklubu, čaka zadnja tekma rednega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Medtem ko je 1. mesto v skupini I že oddano Franciji, pa Slovenijo zmaga proti Walesu vodi v dodatne kvalifikacije.
  • 05.09.2022 | Ženska A
    Še nikoli tako odločno v tekmo
    Pri končni sestavi ekipe za torkovo tekmo bo imela pomembno besedo tudi zdravniška služba. Trenutno so poškodovane Sara Agrež, Zala Meršnik, Mateja Zver in Lara Prašnikar, zavoljo poškodb manjkajo že od prej Nina Predanič, Adrijana Mori, Evelina Kos, Nina Kajzba in Eva Vodušek.
  • 04.09.2022 | Ženska A
    Igrale bodo za Slovenijo in vse mlade nogometašice
    Reprezentanca je pripotovala v Wales, kjer jo v torek ob 20.45, prenos bo tudi na Spoklubu, čaka zadnja tekma rednega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Medtem ko je 1. mesto v skupini I že oddano Franciji, pa Slovenijo zmaga proti Walesu vodi v dodatne kvalifikacije.