Datum od
Datum do

15.10.2012 | U19
U19: Remi s Švedi premalo za napredovanje
V prvem polčasu sta bili ekipi poravnani, Švedi so povzročali precej težav na levem boku, povedli pa so v 19. minuti preko Tankovica. To je bil hladen tuš za varovance selektorja Primoža Gliho, a se niso pustili zmotiti.
WU19: Slovenke na priprave, v petek v Rusijo
»Favorit naše skupine je vsekakor Švedska, ki spada med velesile svetovnega ženskega nogometa. Mi vsekakor ne sodimo med favorite, vendar so dekleta sposobna pripraviti presenečenje - seveda z dobrimi igrami, ekipnim duhom in kančkom sreče.«
12.10.2012 | U19
Slovenija se bo za preboj v elitni del kvalifikacij v ponedeljek, 15.10., v Slovenski Bistrici pomerila še s Švedsko (1:3 je klonila danes proti Rusiji).
11.10.2012 | U19
Slovenija je proti Rusiji v prvi tekmi kvalifikacij za Euro 2013 v konkurenci reprezentanc do 19 let prišla do točke. Levji del zaslug za to gre tudi vratarju Aljažu Cotmanu, ki je navdušil med vratnicama. O tekmi in pomenu točke pa je spregovoril selektor reprezentance Primož Gliha.
10.10.2012 | U19
V 62. minuti so Rusi dobrih 25 metrov od svojih vrat storili prekršek. Za strel se je odločil Jure Balkovec. Dobro merjen poizkus, prvi slovenski na tekmi v okvir vrat, je ruski vratar obranil. V 63. minuti je bil v priložnosti Andraž Šporar, a je slabše zadel žogo. V 72. se je sam pred ruskim vratarjem znašel zopet Šporar, ki pa je žogo slabše zadel, priložnost pa je splavala po vodi. V 75. minuti je Luka Krajnc dobro prečital rusko namero v slovenskem kazenskem prostoru. Sledila je hitra domača akcija, a po predložku Šporarja ni bilo nikogar pred ruskimi vrati.
Miha Zajc pred začetkom kvalifikacij: “Upam na zmago”
Vezist Miha Zajc je v prejšnjem prvoligaškem krogu debitiral v članski konkurenci, kot da si tega dne ne bi zapomnil za celo življenje, pa je za piko na i dodal še dva zadetka proti Muri. Sedaj preklaplja na reprezentanco, Zajc je namreč tudi član slovenske mladinske reprezentance (U-19), ki v sredo pričenja kvalifikacije za EP U-19 2013.
09.10.2012 | U19
Primož Gliha: "Želimo dobiti vsako tekmo."
Slovensko reprezentanco do 19 let v sredo čaka pričetek novega kvalifikacijskega ciklusa. V Slovenski Bistrici in Bakovcih se bodo za napredovanje v Elite Round merili z reprezentancami Rusije, Švedske in Walesa. Pred pričetkom turnirja smo se pogovarjali s selektorjem Slovenije, Primožem Gliho.
02.10.2012 | U19
Gliha izbral za kvalifikacije
Selektor reprezentance do 19 let, Primož Gliha, je objavil seznam nogometašev, na katere računa v prihajajočih kvalifikacijah. Slovenija se bo od 10. do 15. oktobra v Slovenski Bistrici in Bakovcih za napredovanje v Elite Round merila z reprezentancami Švedske, Rusije in Walesa.
28.09.2012 | U19
Slovenke z zmago in remijem iz BiH
Slovenke so v Bosanski Krupi odigrali dve tekmi. Uvodoma so zmagale, potem pa remizirale (1:1). »Nova izkušnja, šola za vse nas,« je po koncu akcije povedala selektorica Petra Mikeln.
26.09.2012 | U19
S preobratom Slovenke do zmage
Tekmo so boljše začele igralke BiH, ki so zabile že v 1. minuti. »V drugem polčasu smo dominirale,« pove selektorica Petra Mikeln, kar se je naši ekipi obrestovalo.
25.09.2012 | U19
Slovenke danes proti BiH
Slovenska reprezentanca do 19 let je včeraj popoldan srečno prispela v BiH, kjer jo danes v Bosanski Krupi ob 16. uri čaka obračun z domačimi vrstnicami.
20.09.2012 | U19
Slovenke na zadnji test v BiH
Slovenska reprezentanca do 19 let se bo zbrala v ponedeljek, 24.9., potem pa se odpravila v BiH, kjer jih v Bosanski Krupi čakata dve tekmi. Prva bo na sporedu v torek, 25.9., ob 16. uri. Druga tekma pa bo v četrtek, 27.9. Vse skupaj pa sodi v okvir priprav za kvalifikacije za EP 2013, ki Slovenke čakajo prihodnji mesec.
11.09.2012 | U19
Zadetek za zmago v zadnji minuti
Slovenska mladinska reprezentanca, ki jo oktobra čakajo kvalifikacije za evropsko prvenstvo, je v prvi tekmi proti Poljakom z golom v zadnji minuti, iztržila zmago s 3:2.
29.08.2012 | U19
Primož Gliha na čelu reprezentance do 19 let
Slovensko reprezentanco do 19 let (letnik 1994) bo v kvalifikacije za evropsko prvenstvo leta 2013 popeljal nekdanji reprezentančni napadalec, Primož Gliha. Nekdanji reprezentančni napadalec je na mestu selektorja zamenjal Miloša Rusa.
15.08.2012 | U19
Visoka zmaga slovenskih upov
V prvi od pripravljalnih tekmem za evropske kvalifikacije so mladi upi U19 reprezentance v Odrancih visoko ugnali reprezentanco Albanije s 4 : 0.
Argentinke so bile dobra šola za mlade Slovenke
Slovenska ženska reprezentanca do 19 let je odigrala prijateljsko tekmo z argentinsko reprezentanco do 20 let. Zmagale so tekmice, 0:5 je bilo, a je bil obračun dobra šola za precej pomlajeno slovensko vrsto.
13.08.2012 | U19
Mlada reprezentanca proti Argentini
Izvrstna prilika za dokazovanje »Kljub temu, da ne moremo razpolagati z vsemi igralkami - kar 4 so zaradi klubskih obveznosti odsotne, bo to za pomlajeno ekipo lepa priložnost za dokazovanje ter pravi izziv za vse igralke, saj se z argentinsko reprezentanco pač ne moreš pomeriti vsak dan,« sklene selektorica.
03.08.2012 | U19
Mlade reprezentantke testirajo Argentinke pred odhodom na SP
»Na to akcijo niso bile vpoklicane štiri redne članice te reprezentance, ki imajo klubske obveznosti. Vse štiri so trenutno članice ŽNK Pomurja, ki pa ravno v času naših priprav in tekme z Argentino igra kvalifikacije za UEFA Ligo prvakinj. Zato smo dali priložnost dekletom iz mlajše reprezentance,« zaključi Petra Mikeln.
30.05.2012 | U19
Kovjeničev zadetek za častno slovo od tekmovanja
Slovenska reprezentanca do 19 let je odigrala še tretjo tekmo drugega dela kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu. Z zmago nad Črno goro se sicer ni izognila zadnjemu mestu v skupini, rezultat pa tudi sicer ni vplival na razplet v skupini, kjer je Anglija z zadetkom v 94. minuti proti Švici potrdila uvrstitev na prvenstvo.
27.05.2012 | U19
Elite Round U-19: Poraz tudi proti Švicarjem
Slovenska nogometna reprezentanca do 19 let je v 2. krogu kvalifikacijskega turnirja elitnega dela tekmovanja za nastop na julijskem evropskem prvenstvu v Estoniji v Prestonu izgubila proti švicarskim vrstnikom z 0:2 (0:2) in tako zapravila vse možnosti za preboj na zaključni turnir.