8. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  05.09.2022 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

Kalcer Radomlje

1 : 1

Bravo

Sodniki: Matoša Martin (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik) , Šmajc David (5. sodnik) , Praprotnik Jure (6. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 500

Radomljani izničili prednost Brava

Kalcer Radomlje - Bravo 1:1 (0:0)

* Športni park Domžale, sodniki: Matoša, Kasapović, Vojska.
* Strelca: 0:1 Maružin (62.), 1:1 Sokler (89.).
* Kalcer Radomlje: Velić, Marković (od 67. Cerar), Vrhovac, Zulić (od 59. Korun), Ševelj, Nuhanović, Hrvoj, Ouro (od 68. Šošić), Čuić, Sever (od 77. Pogačar), Hadžić (od 60. Sokler).
* Bravo: Lubej Fink, Križan, Jakšić, Milić, Kavčič, Nsana (od 75. Svetlin), Trdin, Kramarič, Kurtović, Štor (od 66. Bosilj), Maružin.
* Rumeni karton: Ouro.

Zadnja tekma osmega kroga v elitni slovenski nogometni ligi se je končala brez zmagovalca. Zasedba iz Radomelj se je po današnjem remiju po točkah izenačila s četrtouvrščeno Muro, ljubljanska pa je po prvem neodločenem izidu v tej sezoni z devetega napredovala na osmo mesto.

Obračun v domžalskem športnem parku so bolje odprli Ljubljančani, ki so bili že v šesti minuti zelo blizu vodilnemu golu, po močnem in natančnem strelu Lorena Maružina z roba kazenskega prostora pa je žoga zadela okvir vrat.

Gostujoča ekipa je bila v nadaljevanju aktivnejša, po dveh (pol)priložnostih Martina Kramariča v 29. in Stefana Milića v 33. minuti pa si je najlepšo priložnost priigrala v končnici prvega polčasa.

Po kombinirani akciji se je v 41. minuti Almin Kurtović znašel v naravnost idealni priložnosti za gol, a je z enajstih metrov slabo streljal, tako da je domači vratar Emil Velić njegov strel zanesljivo ubranil.

Radomljani so si najlepšo priložnost priigrali v 44. minuti, po predložku Vicka Ševelja z desne strani pa je strel Maria Čuića z glavo švignil mimo leve vratnice gostujočega vratarja Gala Lubeja Finka.

V začetku drugega polčasa sta obe ekipi prikazali zelo previdno predstavo. Nogometaši iz slovenske prestolnice so prvo obetavno akcijo kronali z golom, po kombinirani akciji in lucidnih podajah naveze Simon Nsana-Kramarič-Maružin je slednji zadel za 1:0.

V končnici tekme so gostitelji z vsemi silami pritisnili proti ljubljanskim vratom in si najprej priigrali tri obetavne priložnosti. V 70. minuti je "rezervist" Ester Sotler iz polvoleja streljal mimo vrat, v 78. minuti je Čuić z 18 metrov sprožil močan strel, a je žoga zadela njegovega soigralca Soklerja, v 81. minuti pa je Madžid Šošić, ki je v 68. minuti zamenjal Samsondina Oura, z 18 metrov streljal mimo desne vratnice.

Ko je že kazalo na zmago Brava, je domača zasedba v 89. minuti izpeljala obetavno akcijo. Po predložku Luke Cerarja z desne strani je Sokler z atraktivnim strelom in "škarjicami" dosegel izenačujoči gol ter postavil končni izid na tekmi.

Kalcer se bo v prihodnjem krogu v petek, 9. septembra, v gosteh pomeril z Domžalami, Bravo pa bo dva dni kasneje gostil Maribor.