1. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  18.07.2010 ob 18.00

5 : 0

Triglav Gorenjska

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Kepe Štefan (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer se bosta pomerili moštvi Maribora in Triglava.
0'
  Vijoličasti so v četrtek odigrali evropsko preizkušnjo: na prvi tekmi drugega predkroga Evropske lige so gostovali pri madžarskem Videotonu in iztržili remi (1:1), kar je odlično izhodišče pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu.
0'
  Nogometaši Triglava so se po osmih letih vrnili med prvoligaše – v dodatnih kvalifikacijah za uvrstitev v prvo ligo so bili boljši od Interblocka. Cilj Triglava je postati stabilen prvoligaš.
0'
  Maribor in Triglav sta se v prvi ligi doslej pomerila šestkrat. Štirikrat je zmagal Maribor, dve tekmi pa sta se končali z remijem. Današnja nasprotnika sta se sicer nazadnje pomerila v minuli sezoni v četrtfinalu pokala Hervis. Prvo tekmo v Ljudskem vrtu je Maribor prepričljivo dobil s 5:1, povratna tekma v Kranju pa se je končala z izidom 2:2.
0'
  Obe moštvi sta se okrepili pred pričetkom sezone. Maribor je v svoje vrste zvabil kar šest nogometašev – vijoličasti dres so oblekli Aleksander Rajčevič (Luka Koper), Mitja Viler (Luka Koper), Goran Cvijanovič (HiT Gorica), Tomislav Pavličić (Cibalia, Hrv), Josip Iličič (Interblock) in Robert Berič (Interblock).
0'
  Triglav je bil nekoliko bolj skromen – novi obrazi so Jalen Pokorn (Olimpija), Josip Špelič (Bela krajina), Dragan Ovčina (Šenčur) in Boštjan Kreft (Šenčur).
0'
  Domači trener Milanič je nekoliko premešal začetno enajsterico - tako bo denimo Marcos Tavares tekmo pričel na klopi, kapetanski trak pa je prevzel Elvedin Džinić. Tekmo bo od prve minute pričel Josip Iličić.
0'
  Glede na to, da je Maribor danes favorit, lahko nogometaši Triglava tekmo odigrajo popolnoma sproščeno in skušajo izkoristiti "težke" noge vijoličastih.
0'
  Igralci obeh moštev ravnokar prihajajo na igrišče. Nogometaši Maribora bodo tekmo pričeli v tradicionalnih vijoličastih dresih, nogometaši Triglava pa v belo-črnih.
0'
  Tekmo bodo s sredine pričeli vijoličasti.
0'
2'
  Zaenkrat še brez pravih priložnosti.
3'
  Prva akcija na tekmi: Majer je lepo prodrl po levi strani in poslal predložek pred vrata Gracarja, a je Plut zgrešil.
3'
  Triglav ima udarec iz kota.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Josip Iličič.
5'
  Predložek Bačinoviča z leve strani proti Jeliču, a je bil vratar Gracar pozoren.
6'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Dejan Burgar.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Dragan Jelič.
7'
Rdeči karton
  Robert Najdenov dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
7'
  GOOOL! Zadel je Tomislav Pavličič!
8'
  Po prekršku Najdenova, za katerega si je slednji prislužil rdeč karton, je prosti strel z roba kazenskega prostora izvajal Pavličić in premagal vratarja Gracarja.
9'
  Triglav, ki je sedaj na igrišču ostal le z desetimi nogometaši, čaka težka naloga.
11'
  Napaka Triglava - do žoge je za kratek čas prišel Plut, a so bili gostujoči branilci pozorni.
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Armin Bačinovič.
12'
  Lepa podaja proti Jeliču v kazenski prostor, a je bil vratar Gracar pozoren in žogo izbil v kot.
12'
  Maribor ima udarec iz kota.
13'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Iličič. Dobil ga je Alen Krcič.
13'
  Josip Iličič je dobil rumeni karton.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Josip Iličič.
16'
17'
  Menjava: iz igre Armin Bačinovič, v igro Semir Spahič.
17'
17'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
18'
  Po kotu Maribora je v kazenskem prostoru do žoge prišel Džinić in poskusil s "škarjicami", žoga pa se je odbila do Pluta, ki je povišal vodstvo Maribora.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Mitja Viler.
21'
  Vijoličasti še naprej pritiskajo proti vratom Triglava, ki še ni izpeljal resnejše akcije.
21'
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Dobil ga je Tomislav Pavličič.
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Dobil ga je Mitja Viler.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Iličič.
28'
  Iličič je s kakšnih 20 metrov streljal proti vratom Triglava, a je bil gostujoči vratar Gracar na mestu.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Vito Plut.
31'
  Iličič je z roba kazenskega prostora lepo podal proti Plutu, ki je padel, a ni bilo prekrška.
33'
  Maribor ima še naprej pobudo, čeprav se je tempo igre nekoliko umiril.
33'
  Lep prodor Spahića, ki je z desne strani skušal podati do Pluta, a je bila njegova podaja slaba.
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Tomislav Pavličič.
35'
  Pavličić je s kakšnih 30 metrov žogo poslal v kazenski prostor Triglava, a jo je vratar Gracer odbil.
35'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Pavličič. Dobil ga je Uroš Smolej.
37'
  Pokorn je skušal podati v kazenski prostor do Špelića, a slednji ni uspel priti do žoge.
39'
  Nogometaši Triglava sicer skušajo sestaviti kakšno obetavno akcijo, a je obramba Maribora dobro postavljena.
40'
42'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Dobil ga je Uroš Smolej.
42'
  Aleš Majer je dobil rumeni karton.
42'
43'
  Po kotu Triglava je Maribor izvedel protinapad, Jelič je lepo našel Pluta, ki je še drugič danes ugnal gostujočega vratarja.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomislav Pavličič.
45'
  Z desnega roba kazenskega prostora je po prekršku nad Majerjem poskusil Pavličič, a je bil Gracar dobro postavljen.
45+1'
45+1'
  Vijoličasti so lahko po prvem polčasu več kot zadovoljni. S prednostjo treh zadetkov in igralcem več na igrišču lahko v drugem polčasu igrajo z "nižjo" prestavo. Triglav v prvem polčasu ni izpeljal resnejše akcije, z igralcem manj pa mu tudi v drugem polčasu ne bo lahko.
45'
46'
  V obeh moštvih brez menjav. Doslej edino menjavo v prvem polčasu je izvedel trener Maribora Milanič, ki je moral zamenjati Bačinoviča, ki je z glavo trčil s Pokornom.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Josip Iličič.
47'
  Rok Brajič je dobil rumeni karton.
47'
  Pavličić je izvajal prosti strel, a žogo poslal točno v naročje Gracarja.
49'
50'
  Lepa akcija Maribora. Viler je lepo podal v kazenski prostor do Jeliča, ki je nesebično podal do Pluta, ki je tako dosegel "hat-trick".
51'
  Menjava: iz igre Alen Krcič, v igro Anže Jelar.
51'
  Menjava: iz igre Dragan Ovčina, v igro Bernard Stjepanovič.
52'
  Menjava: iz igre Mitja Viler, v igro Mitja Rešek.
54'
  Nogometaši Triglava skušajo priti do priložnosti, a jim doslej še ni uspelo resno ogroziti vratarja Pridigarja.
57'
  Na levi strani sta lepo kombinirala Rešek in Mertelj, a so branilci Triglava prekinili akcijo.
57'
60'
  Streljal je Tomislav Pavličič, a mimo vrat.
64'
  Streljal je Josip Iličič, a mimo vrat.
64'
  Iličić je s kakšnih 20 metrov lepo sprožil, a je žoga zletela tik nad prečko.
65'
  Nova nevarna akcija Maribora: po podaji Iličića je sprožil Jelič, a je njegov strel šel mimo desne vratnice vratarja Gracarja.
65'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
66'
  Menjava: iz igre Tomislav Pavličič, v igro Dejan Mezga.
66'
  Trener Maribora Milanič je že opravil vse tri menjave, medtem ko ima gostujoči trener na voljo še eno.
67'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
68'
  Iličić je z leve strani poslal lep predložek v kazenski prostor do Pluta, ki je streljal z glavo, a žogo poslal čez vrata.
68'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
69'
  Mezga je z desne strani z razdalje lepo sprožil, a je žoga šla mimo leve vratnice vratarja Gracarja.
70'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Dobil ga je Anže Jelar.
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Dragan Jelič.
73'
  Streljal je Rok Dolžan, a mimo vrat.
73'
75'
77'
  Lepa akcija Maribora. Po kombinaciji Iličiča in Rajčevića je do strela prišel Džinić, a ni uspel premagati Gracarja.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Špelič.
79'
  Pridigarja je skušal presenetiti Špelič, a je bil mariborski čuvaj mreže na mestu.
79'
  Menjava: iz igre Josip Špelič, v igro Mihael Novak.
79'
81'
85'
  Mihael Novak v prepovedanem položaju.
86'
  Trenutno spremljamo igro na sredini igrišča, obe moštvi očitno čakata na zadnji sodnikov žvižg.
88'
  Mezga je z roba kazenskega prostora skušal presenetiti Gracarja, žoga pa se je odbila do Iličića, a je bila obramba Triglava na mestu.
88'
89'
  GOOOL! Zadel je Aleš Mertelj!
90'
  Po akciji Maribora je v kazenskem prostoru do odbite žoge prišel Mertelj, ki je žogo brez večjih težav poslal v mrežo Triglava.
90'
Podaljšek
  Čakata nas še dve minuti sodnikovega dodatka.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mihael Novak.
90+2'
90+2'
  Maribor je sezono pričel na najlepši možni način, s "hat-trickom" se je izkazal Plut. Triglav je doživel hud poraz, a se lahko tolaži, da je izgubil proti enemu izmed glavnih favoritov za naslov.